Skocz do zawartości
Cor3y

Mobo+cpu+ram - Intel Czy Amd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę wymienić sprzęt z siga. Kupiłem używany, więc nie miałem wyboru co do podzespołów. Ale teraz troszkę kasy wpadło, więc mogę wymienić tego prądożernego Pentiuma D. A dźwięk ADI i LAN Atherosa też mnie denerwują w tym ASUSie - do tego o podkręcaniu na nim można zapomnieć.

 

Na początku chciałem kupić coś takiego:

CPU: Pentium E2140/E2160 (ok. 210-215zł / 250zł)

MOBO: Gigabyte GA-P31-DS3L (ok 240zł)

RAM: Geil/OCZ/Patriot 2x1GB DDR2 800MHz CL4 (ok. 200zł)

 

Ale zacząłem się zastanawiać nad AMD.

CPU: Athlon 64 X2 4000+ Brisbane 65W (ok. 210zł)

MOBO: Nie mam pojęcia

RAM: Geil/OCZ/Patriot 2x1GB DDR2 800MHz CL4 (ok. 200zł)

 

Ogólnie zależy mi na zestawie, w którym można podkręcić trochę proca oraz na takim, który się nie będzie za mocno grzał i pobierał jak najmniej energii - szczególnie w spoczynku, kiedy obciążenie jest minimalne. No i dobrze by było, aby płyta główna nie robiła żadnych problemów pod Linuxem.

 

Co jest bardziej opłacalne?

 

Jaki będzie przyrost mocy po wymianie Pentiuma D na w/w? Jak ktoś by miał linka z wynikami benchmarków syntetycznych procesorów AMD i Intela to byłbym wdzięczny.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania - Intel tylko musisz zmienić BOXowy cooler na jakiś lepszy jeśli chcesz mocno podkręcać. No i zasilacz musi być porządny.

Cooler mam Arctic Freezer Pro 7, a zasilacz Chiefteca 400W, jak w sigu. Poczytałem jeszcze trochę i widzę, że E2140 leci w większości przypadków do 2,6GHz nawet bez zmiany napięcia - nieźle. Chyba się zdecyduję na Intela (przynajmniej coolera nie będę musiał zmieniać), ale podoba mi się małe zużycie prądu w AMD. Będę się musiał zastanowić, na czym bardziej mi zależy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler mam Arctic Freezer Pro 7, a zasilacz Chiefteca 400W, jak w sigu. Poczytałem jeszcze trochę i widzę, że E2140 leci w większości przypadków do 2,6GHz nawet bez zmiany napięcia - nieźle. Chyba się zdecyduję na Intela (przynajmniej coolera nie będę musiał zmieniać), ale podoba mi się małe zużycie prądu w AMD. Będę się musiał zastanowić, na czym bardziej mi zależy :P

Powiadasz INTEL bardziej prądożerny

THG :rolleyes:

 

EDIT

 

THG - Energy Efficiency: AMD vs. Intel

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz INTEL bardziej prądożerny

THG :rolleyes:

 

EDIT

 

THG - Energy Efficiency: AMD vs. Intel

To ja już więcej pytań nie mam - wybieram Intela. Teraz tylko ew. czy macie coś do powiedzenia na temat płyty - czy z modeli budżetowych znajdzie się coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem wszystkie sklepy internetowe z tego posta i całość najtaniej wyszła mi w proline.pl (promocja jest na mobo)

 

CPU: E2140 - 205zł (E2160 - 239zł)

MOBO: GA-P31-DS3L - 229zł

RAM: Geil 2x1GB DDR2 800MHz Ultra CL4 195zł (Patrioty z CL5 159zł)

Wysyłka: 15zł z przedpłatą

 

Czyli za całość z Geilami CL4 644zł, a z Patriotami CL5 608zł.

 

No i teraz pytanie - warto dorzucać te 36zł za pamięci z CL4? Czy może lepiej wziąć E2160 i pamięci CL5?

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...