Skocz do zawartości
gulises

EPox i STABILOSC - pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec:

mialem/ epoxa , antka 1.7@2.6 i pamiec kingstona 266.

Chulało to sobie fajnie , do momentu (dzis) gdy wsadzilem pamiatki 333 firym Elixir. Mam 10 sztuk wiec to raczej nieprzypadek jednej kosci. System sie wywala, zera stablinosci i to na najwolniejszysz timingach i 333 bez zadnego podkrecania (tylko szyna 166 proca) . czy procek skrecony czy podkrecony to sie wywala na 333 .No to wałek . Elixir najlepszych nierobile pamieci wiec wsadzam Inifienona . Na P4 latal na 412 . I <span style="color:red;">[ciach!]</span>a to samo ! w kazdym banku , czy dual czy nie , <span style="color:red;">[ciach!]</span>A TO SAMO !. jak skrece pamieci do 266 to jest ok , na turbo timingach tez.Ale gdy tylko dam 333 ... to mnie ... i .... mam ... juz ... zaduzo ... wogule... i .... .... . Jedyne wyjscie jaki mi przychodzi do glowy to to ze pamieci sa jednostronne, moze gdyby bylu dwustronne to by bylo ok ? niewiem czy mi sie uda na jutro takie zalatwic ale zoabczymy a jesli ktos ma pomysl lub spotkal sie z czyms takim to walic posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś jakiego masz tego Epoxa, ale to może być problem z magistralą PCI, przy ustawieniu na 166 płyta nie dzieli PCI/5 tylko /4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to w czyms pomoze ale mialem 4 sztuki elixira w domu i wszystkie zachowywaly sie tak samo na Asusie A7V8X i Epoxie 8RDA, zamienilem na kingstony i jak reka odjal :) ,ja mam dwustronne ale skladalem kumplowi na kingstonach nowych jednostronnych i tesh gites (nawet wiekszy bo chulaja na 200 ,u mnie na 192 :( ).Byc moze chodzi tu o same kostki a nie rozlozenie bankow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamieci jednostronne psiakiś no-name (SpecTek) i chodzą na 333 5, 2, 2, 2.5. Na 2.0 nie idą ale nic dziwnego no bo códów się nie spodziewałem. Wiec chyba nie kwestja w tym czy sa 2 czy 1 stronne. A sprawdź napięcie jakie masz dla nich ustawione ktoś na forum pisał że Epox dał za niskie napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N O to sluchajcie.

Kupiłem w ten weend 2 pamięci Elixira 512MB 333 i Samsunga D-TCB3 też 512.

I teraz jak dołoże do moichstarych 256MB Elixira 266.

To przy dołożonej tylko jednej kości komp czasem sie zrestartuje. Jak dołoże jeszcze drugą tak że mam 1,3GB Ram

:))) to komp prawie zawszezaraz po wejściu do windy sie restartuje.

 

Dodam że mam płyte Shutle AK312 v3.1 i bios z 12/11/2002.

Może to coś z płytą bo jak moje 256MB wsadziliśmy do jego płyty też identyko to też sie restartował. Pamięci te 256MB napewnjo są dobre bo na samych 256 wszytko jest super stabilne i nie mma mowy o restarcie.

Pomóżcie bo nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N O to sluchajcie.

Kupiłem w ten weend 2 pamięci Elixira 512MB 333 i Samsunga D-TCB3 też 512.

I teraz jak dołoże do moichstarych 256MB Elixira 266.

To przy dołożonej tylko jednej kości komp czasem sie zrestartuje. Jak dołoże jeszcze drugą tak że mam 1,3GB Ram

:))) to komp prawie zawszezaraz po wejściu do windy sie restartuje.

 

Dodam że mam płyte Shutle AK312 v3.1 i bios z 12/11/2002.

Może to coś z płytą bo jak moje 256MB wsadziliśmy do jego płyty też identyko to też sie restartował. Pamięci te 256MB napewnjo są dobre bo na samych 256 wszytko jest super stabilne i nie mma mowy o restarcie.

Pomóżcie bo nie wiem co zrobić.

Axha sporadycznie tzn. tak ze 2 razy na uruchomienie windowsa potrafi sie wywaliś jakiś program.

Może to wina systemu????

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec:

mialem/ epoxa , antka 1.7@2.6 i pamiec kingstona 266.

Chulało to sobie fajnie , do momentu (dzis) gdy wsadzilem pamiatki 333 firym Elixir. Mam 10 sztuk wiec to raczej nieprzypadek jednej kosci. System sie wywala, zera stablinosci i to na najwolniejszysz timingach i 333 bez zadnego podkrecania (tylko szyna 166 proca) .  czy procek skrecony czy podkrecony to sie wywala na 333 .No to wałek . Elixir najlepszych nierobile pamieci wiec wsadzam Inifienona . Na P4 latal na 412 . I <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to samo ! w kazdym banku , czy dual czy nie , <font color="#FF0000">[ciach!]</font> TO SAMO !. jak skrece pamieci do 266 to jest ok , na turbo timingach tez.Ale gdy tylko dam 333 ... to mnie ...  i .... mam ... juz  ... zaduzo ... wogule... i .... .... . Jedyne wyjscie jaki mi przychodzi do glowy to to ze pamieci sa jednostronne, moze gdyby bylu dwustronne to by bylo ok ? niewiem czy mi sie uda na jutro takie zalatwic ale zoabczymy a jesli ktos ma pomysl lub spotkal sie z czyms takim to walic posty.

 

ja mam podobnie, 8rda+ i do tego 2x512MB (333, seitec, dwustronne)

system sie wyklada raz przy starcie, raz w czasie pracy i cho... wie czemu ?

nawet wyslalem plyte do serwisu i wszystko z nia ok.

zaczyna mi sie wydawac, ze to wina pamieci, niestety nie moge znalezc jednostronnych aby to sprawdzic.

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamieci jednostronne psiakiś no-name (SpecTek) i chodzą na 333 5, 2, 2, 2.5. Na 2.0 nie idą ale nic dziwnego no bo códów się nie spodziewałem.

hyhyhyhy SpecTek to żadne noname - to brand firmy Micron... taki dla plebsu ( do wyczynu robią Cruicial :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Infineonki 2x 256 jedno stronne na kościah hynixa 6 ns i chodzi bardzo dobrze zadnych problemow wiec nie wiem co sie dzieje z waszymi epoxami :( moze jakies wadliwa seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...