Skocz do zawartości
Scarface

Pc Za 1,5k + Monitor, Głośniki Etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu założyłem na innym forum wątek, na którym poradzono mi, jaki złożyć zestaw za 2600 zł. Jak na razie czekam na 8800GT, którą zamówiłem 30 października (880 zł). Miałem dużo czasu na zastanawianie się, więc doszedłem do wniosku, że zrezygnuję z maszyny za taką cenę i wezmę coś tańszego. Proszę Was o złożenie zestawu za ok. 1500 zł i pomoc przy doborze myszki, klawiatury, karty dźwiękowej, głośników i monitora (liczone osobno :))

 

3 Pytania:

 

1.Czy jeżeli za rok kupię nowy komputer w podobnej cenie (ok. 1,5k zł), to będzie on lepszy od komputera kupionego dziś za 2600zł?

 

2. Który zestaw (za jaką cenę) ma lepszy stosunek ceny do jakości?

 

3. Od dawna "nie jestem w temacie", więc wolę, aby komputer złożył ktoś za mnie. Wiem, że w Komputroniku oferują złożenie sprzętu za 40zł, ale chyba tylko, jeżeli części kupimy od nich. Czy jeżeli zamawiałbym części z 1 sklepu internetowego, to istnieje opcja przysłania złożonego, nie zaplombowanego sprzętu?

 

Cena jest mi obojętna (2,6 lub 1,5k zł), ale jeśli za rok mogę mieć dużo lepszy sprzęt za taką samą kwotę, to jestem za tańszym rozwiązaniem

 

 

 

Ze swojej strony "wiem tyle":

 

 

Obudowa - może być CM 331

Karta dźwiękowa za ok. 100zł

Monitor - raczej Samsung SM931BW, ale proszę o propozycje

Klawiatura - Logitech UltraX Premium; to samo co przy monitorze

Mysz - przewodowa, za ok. 70zł

Głośniki - 2.0 lub 2.1 ok. 100zł

 

Mogę kręcić (na poziomie boxowego chłodzenia))

Komputer ma służyć do grania, oglądania filmów i słuchania muzyki

 

Co do monitora... Czy jakiś sklep (opcjonalnie za dopłatą) zagwarantuje mi, że monitor będzie pozbawiony bad-pixeli? Ten samsung to panel II klasy z tego co pamiętam.

 

To wszystko, jeżeli o czymś zapomniałem to proszę pytać - dopiszę. Ciągle mogę wziąć ten za 2600 zł (jak już zrezygnuję z 8800GT to prawdopodobnie bym musiał czekać do stycznia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu założyłem na innym forum wątek, na którym poradzono mi, jaki złożyć zestaw za 2600 zł. Jak na razie czekam na 8800GT, którą zamówiłem 30 października (880 zł). Miałem dużo czasu na zastanawianie się, więc doszedłem do wniosku, że zrezygnuję z maszyny za taką cenę i wezmę coś tańszego. Proszę Was o złożenie zestawu za ok. 1500 zł i pomoc przy doborze myszki, klawiatury, karty dźwiękowej, głośników i monitora (liczone osobno :))

 

3 Pytania:

 

1.Czy jeżeli za rok kupię nowy komputer w podobnej cenie (ok. 1,5k zł), to będzie on lepszy od komputera kupionego dziś za 2600zł?

 

2. Który zestaw (za jaką cenę) ma lepszy stosunek ceny do jakości?

 

3. Od dawna "nie jestem w temacie", więc wolę, aby komputer złożył ktoś za mnie. Wiem, że w Komputroniku oferują złożenie sprzętu za 40zł, ale chyba tylko, jeżeli części kupimy od nich. Czy jeżeli zamawiałbym części z 1 sklepu internetowego, to istnieje opcja przysłania złożonego, nie zaplombowanego sprzętu?

 

Cena jest mi obojętna (2,6 lub 1,5k zł), ale jeśli za rok mogę mieć dużo lepszy sprzęt za taką samą kwotę, to jestem za tańszym rozwiązaniem

Ze swojej strony "wiem tyle":

Obudowa - może być CM 331

Karta dźwiękowa za ok. 100zł

Monitor - raczej Samsung SM931BW, ale proszę o propozycje

Klawiatura - Logitech UltraX Premium; to samo co przy monitorze

Mysz - przewodowa, za ok. 70zł

Głośniki - 2.0 lub 2.1 ok. 100zł

 

Mogę kręcić (na poziomie boxowego chłodzenia))

Komputer ma służyć do grania, oglądania filmów i słuchania muzyki

 

Co do monitora... Czy jakiś sklep (opcjonalnie za dopłatą) zagwarantuje mi, że monitor będzie pozbawiony bad-pixeli? Ten samsung to panel II klasy z tego co pamiętam.

 

To wszystko, jeżeli o czymś zapomniałem to proszę pytać -- Do grania polecana jest w tej cenie A dopiszę. Ciągle mogę wziąć ten za 2600 zł (jak już zrezygnuję z 8800GT to prawdopodobnie bym musiał czekać do stycznia)

Ad 1.) www.wróżka.pl

Ad 2.) IMHO optymalne są zestawy za około 1750zł -2200zł - przygotowane przez miguel707

Ad 3.) Nie wiem jak z netowymi sklepami ale "w sklepie za rogiem" sądze iż bezproblemowo poskładają PCta (jeśli sie części u nich kupi bo w innym wypadku to może być różnie a na pewno nie za free).

 

Dźwiękówka - pełne Audigy 1 lub 2 (używane z allegro)

Klawiatura - sie nie znam jak dla mnie to ma działać i tyle :wink:

Mysz - na forum polecają A4Tech chyba model 750 i 718 - czy jakoś takoś.

Głosniki - Wzmacniacz + kolumny :rolleyes: (czytać: nie wiem co gra znośnie z tych plastikowych "puszeczek")

 

Co do LCD to minimum BenQ FP93GP MVA - 879 zł. Kiedyś był temat o jakimś sklepie co za dopłatą dawał 30 dni na pixele gwary ale już nie pamiętam jaki i czy dalej to praktykuje.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...