Skocz do zawartości
ygbd

Problem Z Ustawieniem Magistrali Fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam chyba dość dziwny problem po wymiania procesora. Mianowicie wcześniej miałem Durona 850 pracującego na magistrali 100, obecnie włożyłem Athlona 1200 który pracuje na magistrali 133. Niestety płyta choć porządnej firmy (Gigabyte), to nie ma możliwości ustawienia taktowania z poziomu biosu, tylko za pomocą zworek na płycie.

I teraz po krótce, jak to wszystko działało, na początku płyta z jakichś powodów nie przyjmowała innych taktowań niż 100, po profilaktycznym rozebraniu wszystkiego, resecie biosu itp., zacząłem testować taktowana ponownie.

I tak począwszy od 95, poprzez 100, 102, 104, 106, 108, 110 i do 112, wszystko działało elegancko, przy ustawieniu taktowania na 133, z jakiegoś powodu nie mam już sygnału na monitorze.

Przełącznik jest sprawny, ponieważ, żeby uzyskać 112MHz wszystkie pozycje muszą być ustawione na ON, a przy 133 na ON mają być tylko dwie, także nie powinna to być wina pamięci, bo jest nominalnie taktowana z częstotliwością 133MHz.

Mam swoją teorię i po cichu liczę, że okaże się ona prawdziwa, jednak na chwilę obecną nie mam jak jej sprawdzić, więc prosiłbym o opinie, jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy (procesor też jest sprawny, na innej płycie wykrywana jako 1200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne... chipset VIA?

 

Może dzielnik dla FSB 133 nie wskakuje (powinno być 1/4, co daje 33MHz PCI)?

Tak chipset VIA, jeżeli się nie mylę to KT133 lub KT133A, a z tego co pamiętam to kiedyś kręciłem durona 600 i pracował na magistrali 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj może model płyty .

 

KT133 nie był wstanie poprawnie pracować z FSB 133 ( na GA-7ZM to już przy FSB 105 były zwiechy ) , dopiero KT133A pracował z FSB 133 .

 

Może faktycznie płyta źle ustawia dzielnik dla PCI/AGP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że tego Durona 600 kręciłeś na FSB 133 ??

 

Może spróbuj podkręcić FSB nie zworkami tylko programami ( np. ten dedykowany do płyt GB ,Easy Cośtam ) .

 

Może na sieci będzie modowany BIOS do tej płyty .

 

Zobacz do ilu faktycznie wytrzymuje płyta lub inne komponenty ( ustawiasz np. FSB 105 , sciągasz Prime95/StressPrime i testujesz stabilność kompa .

 

Zaopatrz się w wydajne chłodzenie chipsetu płyty .

 

Ew. modowanie CPU w celu zmiany mnożnika na wyższy .

 

http://www.ocinside.de/go_e.html?http://ww..._resistors.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...