Skocz do zawartości
Dzieju

Pod Gry - Plyta,pamieci,procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo jest tematów i kazdy szuka czegos dla siebie ...

 

 

Wszyscy sie znaja na sprzecie ale człowiek uczy sie cale zycie :)

 

Wiec mam pytan kilka ...

 

Poniewaz jestem zwolennikiem AMD nie znam ciemnej strony siły czyli Intel

 

Aktualnie mam

X2 4400 2x1mb (oc 2x 2700)

Asus A8N32SLI DLX

2x1gb Patriot LLK 415mhz

 

Zmieniam kompa ... taki mam zwyczaj co 4-6 miesiecy ..

 

Grafike bede mial po weekendzie 8800gt Asusa (mam w planach sli jezeli bedzie konieczne lubie duzo grac i stawiam na jakosc obrazu)

 

Mowa o rozdzielczosciach 1680x1050 i 1920x1080

 

Wiec moje niezdecydowanie pojawilo sie poniewaz czuytajac od kilku dni i googlując zauwazylem narastajaca przesiadke z AMD na Intela powyzej przecietnego kompa ..

 

Cale moje piekne granie i nie tylko opieralem na platformie NF ...

Nie mam musze przyznac obeznania z Intelem ....

 

Nie ma ograniczen finansowych jesli chodzi o dobor plyty i procesora ... ale zawsze kupuje uwazajac na "przerost tresci nad formą"

 

Doradzcie więc co robic ?

 

- Nie podkrecam profesjonalnie ... tylko na poziomie biosu bez moddingu i cudowania ...

- Nie zwazam na halas komputera (mimo iz mam cisze w kompie ale to dzieki Tuniq Tower 120 i dobrej obudowie Chiefa)

- Nie zwazajcie na zasilacz jak braknie kupie mocniejszy

- Stosuje 2 raidy 0 1.2x36GB Raptor 2. 2x80GB Samsung (szczegoly mało wazne)

- Nagrywarka Nec nowy model

- Karta aktualnie X-Fi Platinum ... sprzedaje ją i zamiezam sie na karte z X-ramem (http://allegro.pl/item279316556_creative_x_fi_xtreme_platinum_gwar_12m_cy.html)

- Reszta komponentow jest mało wazna przy doborze plyty procka i ramu. ...

- Uzywam VISTY i chyba juz tak zostanie ... (komputer jest podpiety jako Media Center do LC46XD1E i do 215TW do gry)

 

Więc ....

 

4GB ramu i dobra plyta z prockiem nie koniecznie Intel ... ale piszac tutaj moze ktos mnie przekona do niego ....

 

Pieniądze nie grają roli ... ale nie kupuije czegos czego nie wykorzystam albo bedzie zbednie napakowane wodotryskami ...

 

Wiem duzo napisalem ... ale zalezy mi na pomocy w wyborze sprzetu i gdyby nie moje wachanie kupil bym juz AMD platforme ...

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo wydajniej od tego co masz..

 

E6750 albo q6600 i krec. (Zaraz ktos moze powiedziec, ze nie oplacaja sie te procki, ale z kolei e2160 tez sie nie oplaca bo po przesiadce nie bedzie znacznej roznicy w wydajnosci w stosunku do tego co ma teraz)

Msi Neo2 FR - bardzo dobra mobo, lub Foxconn P35A-S.

Ram.. Jakis Kingston 4x1GB 667MHz bedzie dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=3127&p=7

to wystarczy zeby Cie przekonac do Intel'a? :-)

 

Q6600 + OC i AMD wymięka baaaaaardzo pokaźnie.

E6750 + OC też zniszczy AMD a do tego bedzie tańszy. No ale skoro mowisz ze cena nie ma znaczenia....

 

co do płyty głównej to wybierz cos markowego na czipsecie P35.

właściwie cokolwiek wybierzesz będzie dobre.

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczen finansowych jesli chodzi o dobor plyty i procesora ... ale zawsze kupuje uwazajac na "przerost tresci nad formą"

 

- Nie podkrecam profesjonalnie ... tylko na poziomie biosu bez moddingu i cudowania ...

-

- Nie zwazajcie na zasilacz jak braknie kupie mocniejszy

 

 

Pieniądze nie grają roli ... ale nie kupuije czegos czego nie wykorzystam albo bedzie zbednie napakowane wodotryskami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że do mocnego OC 4rdzeniówki potrzeba coś więcej niż 4fazowego zasilania .. 8minimum czyli kłania sie mobo za okol 500zł ~~ ( lub 650 icon_biggrin3.gif )

 

E tam :D Dobre 4 fazy bez problemu uciągną Quada@OC (oczywiście nie mowa tu o 3,8-4,0ghz@24/7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej zawsze mieć jakieś zabezpieczenie, prawda? :)

 

-E6750 @ 3.6 (tu odczujesz duuży skok w wydajności)

-Asus P5K-E (stabilna, 8 faz i w ogóle dobra płytka)

-4x1GB Kingston 667 lub OCZ Rev.2

 

I można jeszcze opcjonalnie zasiłke zmienić, zależy, jaką masz obecnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że do mocnego OC 4rdzeniówki potrzeba coś więcej niż 4fazowego zasilania .. 8minimum czyli kłania sie mobo za okol 500zł ~~ ( lub 650 :D )

Tylko czy potrzeba 4 rdzeni ? :/ fakt 2 rdzenie to podstawa ale 4 chyba jeszcze za wczesnie ....

 

 

Ale lepiej zawsze mieć jakieś zabezpieczenie, prawda? :)

 

-E6750 @ 3.6 (tu odczujesz duuży skok w wydajności)

-Asus P5K-E (stabilna, 8 faz i w ogóle dobra płytka)

-4x1GB Kingston 667 lub OCZ Rev.2

 

I można jeszcze opcjonalnie zasiłke zmienić, zależy, jaką masz obecnie ;)

 

Delikatnie ujmę :) czcze plyty ASUS-a więc napewno bedzie to asus

 

Asus P5K-E - dobra cena ...i tak zawsze kupowalem w tej cenie plyty wiec szykowalem sie na kwote 500-650zl.

Asus Striker - no a co z tą plyta ? nikt nic nie napisal o niej ... a mnie sie podoba wyglada imponujaco .. jednak nie mam jak pisałem wczesniej praktyki opartej na intelu wiec moze P5K-E jest lepsza ... ale czemu nikt nie mowi nic o strikerze ? 680i bylo o nim glosno czyz nie ?

 

4x1gb ? czy nie jest to bardziej obciazające i mniej podatne na oc niz np. 2x2gb ? ramy sa tanie jak barszcz wiec tutaj poprostu kupie tyle ile mi zostanie kasy napewno 4gb ale moze wiecej ... mam na te czesci o ktorych mowa w temacie okolo 1500zl.

 

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz mysle ze faktycznbie to dobry wybor ... zastanawiam sie tylko czy nizsze modele nie podniasa sie do 3ghz ? mowie o modelach E6320 E6420 E6550 wszystkie 4mb cache tylko jaderka nizsze nei chce siadac na 2.7 licze na 3ghz i podkreceniu na poziomie biosu ... wiec tylko E6750 podniesie sie do 3ghz ? prostym OC ?

 

http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=3127&p=7

to wystarczy zeby Cie przekonac do Intel'a?

 

Q6600 + OC i AMD wymięka baaaaaardzo pokaźnie.

E6750 + OC też zniszczy AMD a do tego bedzie tańszy. No ale skoro mowisz ze cena nie ma znaczenia....

 

co do płyty głównej to wybierz cos markowego na czipsecie P35.

właściwie cokolwiek wybierzesz będzie dobre.

Robi wrazenie :) i tego oczekuje ... dzieki wam za wypowiedzi ... mam jeszcze okolo tyg. max 2 na decyzje potem musze cos kupic ...

 

ps.zeby was bardziej zaangazowac do dyskusji ... tym uzytkownikom ktorzy naprawde mi pomoga wysle w formie podziekowania sluchawki do komputera lub mp3 firmy Philips .... nie zrozumcie mnie zle nie stanowi to dla mnie problemu ... wy pomozecie mnie ja sie odwdziecze mowa o sluchawkach w cenach od 35-200zl. cos wybierzecie :) ... prosze wiec o sensowne podpowiedzi i na temat ... aha jezeli nei sluchawki bo kazdy dzis ma :) to moze byc klucz do gry jaka sobie wybiezecie pisze w liczbie mnogiej bo tyle ile mi sie uda zalatwic tyle rozdam .. (klucze juz kiedys rozdawalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci jeszcze jedna mozliwosc, a mianowicie mozesz kupic plyte z obsluga penryna, a w miedzyczasie e2160 ktory spokojnie poleci na 3ghz. Roznica w wydajnosci nie bedzie jakas wielka, ale za jakis czas wlozysz czterordzeniowego penryna i ostro go podkrecisz. Zaraz odezwa sie osoby ktore napisza, ze czekanie to glupota itd, ale po pierwsze za moment swieta (drogie czesci). Po drugie niedlugo bedzie premiera penryna. Takze uwazam to rozwiazanie za najbardziej przyszlosciowe.

 

PS. Sory, ale siedze na linuxowym live-cd i nie mam PL znaczkow :)

 

Tutaj masz zbior ciekawych linkow, ktore powinny Ci pomoc w podjeciu decyzji:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3333

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3371

 

http://pclab.pl/art29327.html

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega pisze ze zmienia kompa co 4-6 miesiecy to nie ma co inwestowac w E2160 bo nie odczuje jakiejs kolosalnej rożnicy, a za kolejne 4-6 miesiecy bedzie myślał o Penrynie. Ceny przed swietami wcale bardzo nie wzrosły jesli wogole wzrosły.

 

Do tego płyta Asus P5K-E nie powinna sprawiać kłopotu przy zakupie później Penryna wiec bedzie tylko kwestia zmiany procka.

 

Jeśli zmieniasz sprzęt co 6 miesięcy to nie inwestuj w 4 rdzenie bo to bez sensu. Rok a moze nawet jeszcze dłużej bedzie trzeba czekac na gry które w pełni to wykorzystają.

 

Testów widziałeś juz sporo i chyba nie pozostawiają one złudzeń :-)

Tez do nie dawna byłem zwolennikiem AMD no ale sentymenty trzeba odłożyc w tym wypadku na bok:)

 

Bierz E6750 + Asus P5K-E + 4 GB ramu ( możesz kupic 2x2Gb bo zawsze bedziesz miał 2 wolne sloty i w przyszlości nie bedziesz musiał sie bawic w wymiany kości tylko dokupisz kolejne 2x2.)

 

pozdrawiam

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić dobrą płytę główną która będzie idealnie współgrała z Penrynem a tańszy procesor który dobrze się podkręci który i tak później zostanie wymieniony na coś 4 rdzeniowego. Bo teraz kupując coś z serii E6XXX myśląc o późniejszej zmianie na Penryna to dużo stracisz na odsprzedaży procesora E6XXX. Lepiej zrobisz jak kupisz dobrą płytę np: ASUS P5K-E i do tego jakiegoś tańszego procka np: E4500 który kosztuje jakieś 360 zł, za resztę kasy kupisz ram. Jak sam napisałeś że masz do dyspozycji sporo kasy ale nie chcesz przepłacać to chyba duet ASUS P5K-E + E4500 i OC będzie dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e4500 owszem jeśli odrazu po wyjsci penryna bedziesz sie chciał na niego przesiąść. tylko pamietaj o tym ze jak wyjdzie penryn to bedzie kosztował duuuuzo wiecej niz e6750 i kupienie go odrazu po premierze bedzie srednio opłacalne.

 

Kolega ekstremalnie nie podkreca wiec po srednim OC obu prockow e6750 bedzie miał sporą przewage. Jeśli chodziło by o bardziej ekonomiczne podejscie to tez pewnie stawiałbym na e4500 i mocne OC. Ale jesli nie trzeba mocno oszczedzac to lepiej e6750 i srednie oc co i tak da lepszy efekt niz pierwsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kupującego co wybierze, imo nie dopłacałbym niepotrzebnie do E6750 i postawił na E4500 i podkręciłbym go porządnie bo chyba na jedno wychodzi. A za oszczędzoną kasę kupiłbym więcej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dorzuce cos od siebie tez!

 

polecam przeczytac tego arta

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-28

 

Moze lepiej kupic ta MOBO http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-25

tez na 'A' B-)

 

 

a w SLI bym sie nie pchal bo taniej i wydajniej jest kupic jedna mocniejsza grafe za jakis czas!

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jak kogos stac to niech sobie kupuje tego E6750 mowicie ze po wejsciu penryna stanieje bardzo przy odsprzedazy a ja nie bylbym takim czarnowidzem. Gdy pojawily sie 8800GT stare GTSy mialy spasc na leb na szyje z cenami a tu [gluteus maximus] :) ludzie dlugo byli w stanie na allegro odsprzedac je w dobrej cenie. Nie kazdy super sie zna na procach.

 

Reasumujacna dzis E6750 (za 4-6 miechow zmienisz na 4rdzeniowego Penryna jak stanieja) Asus P5K-E 4x1GB Ramu np Kingmax 1066 Mhz (latwiej podkrecic niz 2x2GB a w momencie jak 4GB bedzie za malo to czas juz na DDR3 przyjdzie) jakies wypasne chlodzenie - polecam nowa Noctue full zestaw z dobrym mocowaniem i pasta.

 

Tyle reszte piszesz ze masz :) powodzenia w skladaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz E6750 + Asus P5K-E + 4 GB ramu ( możesz kupic 2x2Gb bo zawsze bedziesz miał 2 wolne sloty i w przyszlości nie bedziesz musiał sie bawic w wymiany kości tylko dokupisz kolejne 2x2.)

 

pozdrawiam

Padlo na E6750 wacham sie tylko nad plyta gł. ramy mysle o patriotach

 

- PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 667 MHz CL5-4-4-12 (@533 MHZ CL4)

 

Przemyslalem to i napewno dokupie kolejne 4gb wiec kupno 4x1gb odpada ...

 

a ja dorzuce cos od siebie tez!

 

polecam przeczytac tego arta

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-28

 

Moze lepiej kupic ta MOBO http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-25

tez na 'A' B-)

a w SLI bym sie nie pchal bo taniej i wydajniej jest kupic jedna mocniejsza grafe za jakis czas!

Problem w tym ze zadna karta w singlu ze tak powiem nie zapewni mi plynnosci w rozdzialkach 1080P (1920x1080).

Nie pisalem wczesniej ... ale do nie dawna mialem 8800gtx sprzedalem dobrze bo za 1600zl. zamowilem 8800gt i zamierzam sie z kupnem drugiej w przeciagu miesiaca poniewaz 2x8800gt smigaja pieknie pry 1080p srednia klatek nie spada w zadnej grze ponizej 70fps wedlug testow (nie mowie o Crysis - bo tu silnik jakis nie dopracowany jest chyba :/).

 

Więc naperwno bedzie SLI ....

 

Napewno kupie E6750 - przekonaliscie mnie ... dziekuje :) (Yorkfield z Quadów nei przekonal mnie tylko w Lost Planet mial wyrazna przewage)

Napewno bedzie 2x2gb (zamiezone 8gb)

No i niestety wacham sie nad plyta gł. .... poniewaz czytajac linki artow ktore podaliscie chipsetow jest kilka ...

 

- X38

- P35

 

No i tutaj sie wacham ... X38 czy P35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem wtrącić swoje 3 grosze.

Jak widać w sygnaturce również przesiadam się na intela, ale ja nie o tym chciałem pisać.

Owszem 4 GB ramu aktualnie to dobry wybór, ale czy ja wiem czy będziesz potem dokupywał do 8?

Raz, że aktualnie vista plus jakakolwiek gra nie wykorzysta tych twoich 4 GB więc nie będzie żadnej różnicy między 4gb a 8gb.

A dwa, że jak będziesz zmieniał to prawdopodobnie bardziej opłacalne będzie pchanie się w ddr3.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Vaernil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałbym P35 bo jest o wiele bardziej popularny wiecej softow itp itd. do tego tańszy a różnica w wydajności nie do odczucia. - po co przepłacać?

 

 

co do DDR3 to bym sie nie rozpędzał. do tej pory jeszcze sporo ludzi używa DDR1 a do DDR3 jako standard taki jakim jest teraz DDR2 to jeszcze 2-3 wymiany kompa ( zakladajac ze wymieniasz co 4-6 miesiecy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem wtrącić swoje 3 grosze.

Jak widać w sygnaturce również przesiadam się na intela, ale ja nie o tym chciałem pisać.

Owszem 4 GB ramu aktualnie to dobry wybór, ale czy ja wiem czy będziesz potem dokupywał do 8?

Raz, że aktualnie vista plus jakakolwiek gra nie wykorzysta tych twoich 4 GB więc nie będzie żadnej różnicy między 4gb a 8gb.

A dwa, że jak będziesz zmieniał to prawdopodobnie bardziej opłacalne będzie pchanie się w ddr3.

 

Pozdrawiam.

Po zastanowieniu chyba jednak zostane przy 4gb zobaczymy jak sie bedzie spisywac .... 2gb jest na styk albo tyci za malo ... a 8gb moze faktycznie przesada ...

 

brałbym P35 bo jest o wiele bardziej popularny wiecej softow itp itd. do tego tańszy a różnica w wydajności nie do odczucia. - po co przepłacać?

co do DDR3 to bym sie nie rozpędzał. do tej pory jeszcze sporo ludzi używa DDR1 a do DDR3 jako standard taki jakim jest teraz DDR2 to jeszcze 2-3 wymiany kompa ( zakladajac ze wymieniasz co 4-6 miesiecy).

x38 ma pcie 2.0 ma ktos info jakies arty o roznicy pcie 1 i 2.0 ? 8800gt mam pcie 2.0 x38 ma pcie 2.0 hmmm

 

Jesli SLI to P35 odpada.

 

Pozostaje Ci chyba tylko nf650i/680i

Nie jestem pewien czy x38 obsluguje SLI.

 

Co do pamieci to moim zdaniem:

http://www.imperium.net.pl/x-p-11439.html

Jako ze mam tylko 1500zl. musze rozwazyc to co napisaliscie ....

 

x38 - supports CrossFire Technology ... :/

 

Jako ze bede mial 8800gt chyba jednak wezme tego x38 i zostane przy jednej 8800gt poniewaz konczy sie rok sbeda nastepne gf i sadze ze latwiej bedzie mi sprzedac jedna 8800gt a po zastanowieniu byc moze jedna nie bedzie tak zle chodzic ? bede ja mial juz w poniedzialek to zobacze jak sie spisze na obecnym kompie ...

 

Qrde nie wiem ... pamieci mi odpowiadaja ... dla przypomnienia

 

- postanowione 4GB http://www.imperium.net.pl/x-p-11439.html]http://www.imperium.net.pl/x-p-11439.html

- E6750

- 8800gt jedna !!!!!!!!!!!

- plyta :/ x38 z pcie 2.0 ? czy p35 ? a moze jednak 680i :/

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X38 drogie a roznice w stosunku do P35:

 

- Ma PCIE2.0 ktore na dzien dzisiejszy dla kart z 512 ramu nie daje nic (wieksza przepustowosc jest wazna tylko jezeli karta ma za malo ramu na tekstury)

 

- Oblsluga Crossfire albo 8x/8x albo 16x/16x szczerze nie pamietam - a Crossfire i tak nie wykorzystasz bo bierzesz Nvidie

 

- slabsze OC jezeli juz sie na nie zdecydujesz

 

I ogolnie P35 jest juz dosc rozwinietym i znanym chipsetem "okrzepl" i wiadomo co i gdzie sie po nim spodziewac. X38 jest nadal malo plyt i sa drogie - przerost formy nad trescia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze aby różnica miecy pcie 2.0 a 1.0 była warta dopłaty 300zł do płyty głównej.

 

myśle że jesli kupisz jedną karte o wartości dwóch 8800GT to karta ta poradzi sobie na pewno ze wszystkim :-D

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rezygnujesz z SLI to nie ma sie co bawic i przeplacac za plyte z x38.

 

Bierz cos na p35.

 

Co do ramu, mysle, ze 4GB starczy spokojnie na rok, moze wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz swojego ulubinego ASUSa i juz ;-)

 

Asus P5K-E + E6750 + 2x2 ramu i wszystko na ten temat :)

 

pozdro

Czekam na opinie jeszcze paru znajomych ale chyba juz wszystko ustalone :/

 

 

Przyszla mi dzis karta .. ale o dziwo wygladfa inaczej niz sie spodziewalem :/ liczylem na chuda karcioszke a nie takiego byka :/ ... czy ja o czyms nie wiem ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z nią nie tak?

Spodziewalem sie czegos takiego ... http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=439&...ctr_str_numer=2

 

I wszystko sie zgadza procz samego chlodzenia :/

Czekalem na cos takiego Dołączona grafika hmm..

 

Juz wiem :)

 

Dołączona grafika

Chyba mam farta dalem za karte 865zl. dzisiaj co juz jest dobra cena .. a do tego jest to edycja ASUS GeForce 8800GT TOP Glaciator http://www.in4.pl/komentarze_ASUS_GeForce_...r_...,14632.htm

 

ASUS przedstawił nowe rozwiązanie technologiczne o nazwie Glaciator - dostępne wraz z kartami EN8800GT/G/HTDP/512M oraz EN8800GT/G/HTDP/256M, pozwala jeszcze wydajniej chłodzić procesory graficzne. Dzięki unikalnemu projektowi, chłodzenie Glaciator utrzymuje temperaturę rdzenia graficznego o 7ºC niższą w porównaniu do rozwiązań referencyjnych. Oprócz tego, model EN8800GT TOP pozwala na zwiększenie taktowania potoków renderujacych – podnosząc wydajność karty o 10%. Dodatkowo zintegrowane narzędzie SmartDoctor umożliwia modyfikację taktowania jednostek shader w celu osiągnięcia jak najwyższej wydajności.

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...