Skocz do zawartości
Lowermann

Najlepsza Mobo Do 350 Zł, 4 Modele Do Wyboru

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do mojego tematu o zmianie kompa zakładam odrębny temat o wyborze płytki głównej!

Zastanawiałem się nad tymi płytkami!

 

GIGABYTE GA-P31-DS3L Intel P31 Socket 775 za 249 zł

http://sferis.pl/sklep/gigabyte-gap31ds3l-...r2-p-31651.html

 

ABIT IP35-E Intel P35 S775 (PCX/DZ/GL/SA/RA) za 349 zł

http://sferis.pl/sklep/abit-ip35e-intel-s7...ra-p-29997.html

 

GIGABYTE GA-P35-DS3 Intel P35 Socket za 339 zł

http://sferis.pl/sklep/gigabyte-gap35ds3-i...r2-p-30018.html

 

 

ASUS P5B IP965 S775 (PCX/DZ/SA/RA/GL) za 299 zł

http://sferis.pl/sklep/asus-ip965-s775-pcx...gl-p-10565.html

 

Czytałem też test płyt!

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-28

 

Ewentualnie jaką płytę polecacie włąśnie z tego sklepu sferis bo nie musiałbym sie bawić w wysyłki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadz, jakieś jeszcze propozycje ?

 

Ta Gigabyte GA-P35-DS3L, P35+ICH9, DualDDR2-1066,SATA2, GBLAN, ATX jest już w cenie 292 zł

Ta z literką L na końcu ma gorsze zasilanie, mniejszy radiator i gorszy dźwięk. Sam musisz wiedzieć, czy warto dopłacać. Do mocniejszego oc z podnoszeniem Vcore jak i do procka quad core to lepiej dopłacić do "pełnej". Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

P35DS3 - 3xPCI oraz nizsza cena od MSI a takze 6 fazowe zasilanie i dzwiek bodajze ALC889A.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P35 Neo2-FR czemu?

- świetne OC (FSB 550mhz,dobre prowadzenie CPU oraz MEM)

- stabilna

- wydajna

- ładnie wygląda xD

- ogólnie miła w użytkowaniu

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

- świetne OC (FSB 550mhz,dobre prowadzenie CPU oraz MEM)

Kazdy P35 daje FSB takie jak wyzej , nie mozesz napisac natomiast ze kazda da Ci 550 bo to kwestia proca , samego mobasa.

- stabilna

Innych nie ma...Kazda jest , nawet ASRock za 150 zl..

- wydajna

Nie tylko Egielda ale i jeszcze jeden portal (zapomnialem nazwy) zauwazyl , ze bez zabaw tajmingami jej wydajnosc jest slabsza i to jest fakt.

- ładnie wygląda xD

Widzisz...ty wolisz czarny a autor moze koffac rozowy , zaden argument :wink:

- ogólnie miła w użytkowaniu

Chyba jak kazda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy P35 daje FSB takie jak wyzej , nie mozesz napisac natomiast ze kazda da Ci 550 bo to kwestia proca , samego mobasa.

 

Czy ja wiem....Np Ip35-E lubi kończyć sie przy FSB 450mhz ;]

 

Innych nie ma...Kazda jest , nawet ASRock za 150 zl..

 

No nie wiem czy każda....zdarzają sie płyty które przez kłopoty z pamięciami czy to innymi komponentami potrafią skutecznie uniemożliwić nam stabilną prace z komputerem ;]

 

Nie tylko Egielda ale i jeszcze jeden portal (zapomnialem nazwy) zauwazyl , ze bez zabaw tajmingami jej wydajnosc jest slabsza i to jest fakt.

 

ehh....ja już nie mam siły ;/ Ileż można sie czepiać ,,głupich,, timigów?? :-|

 

Chyba jak kazda....

 

Noi i znowu nie powiem że każda....a np. problemy z cold bootami na abitach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy ja wiem....Np Ip35-E lubi kończyć sie przy FSB 450mhz ;]

To mobo pominmy w naszych rozwazaniach bo nawet Asrocka nie trzeba napedzac suszarka :lol2:

 

 

No nie wiem czy każda....zdarzają sie płyty które przez kłopoty z pamięciami czy to innymi komponentami potrafią skutecznie uniemożliwić nam stabilną prace z komputerem ;]

Tylko i wylacznie jesli wysoko krecisz badz jestes limitowany przez czipset - vide P31 i DS...

 

 

 

ehh....ja już nie mam siły ;/ Ileż można sie czepiać ,,głupich,, timigów?? :-|

Sory , nie zaprzeczysz. To jest. Kowalski nie zakuma tematu...

 

 

Noi i znowu nie powiem że każda....a np. problemy z cold bootami na abitach??

Jak mowilem..pominmy IP35E , to jest nieudane mobo , ponadto Abit dal po prostu sian. Wykonanie jest badziewne wiec sie tym nie zajmujmy. Asrocka nie musisz odpalac na suszarki , ogrzewanie pokoju a jest srednio po 2-3x tanszy...wiec wiesz , wyjatek potwierdza regule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, żeby nie zaśmiecać forum. Potrzebuję płytę główną do 400 zł najlepiej mniej. Cechy:

-P35

-przyjazne, łatwe oc(nie jestem orłem w tej dziedzinie)

-dobra jakość dźwięku

-stabilna, niekłopotliwa i nie awaryjna

 

Moim faworytem był Foxconn P35A, ale sklep go nie ma na stanie. Sugeruję się artykułem z egieldy, więc ich oceny mają jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory , nie zaprzeczysz. To jest. Kowalski nie zakuma tematu...

 

Moglibyśmy rozdzielić tych kowalskich na dwie grupy:

 

1) Typowy kowalski- włącza komputer, zero OC, PC ma działać i tyle

2) Nietypowy kowalski- skromne OC (przestawienie FSB, dzielnika pamięci, ewentualnie napięcia) i zauważ że jeśli umie przestawić FSB to co za problem stanowi przestawienie zakładki z BY SPD na Disabled?? ( bo wtedy płyta ustawia alphy na 38-12-12-12-12) i mamy zero spadku wydajnosci ;] A przestawienie ich na 38-5-5-5-5 tylko polepsza sprawe na + więc jaki w tym problem bo nie rozumiem :wink:

 

Fakt faktem że jeśli ktoś jest tak ,,leniwy,, że żal mu 30 sekund dłużej w biosie posiedzieć to gratuluje :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mobo pominmy w naszych rozwazaniach bo nawet Asrocka nie trzeba napedzac suszarka :lol2:

 

Tylko i wylacznie jesli wysoko krecisz badz jestes limitowany przez czipset - vide P31 i DS...

 

 

Sory , nie zaprzeczysz. To jest. Kowalski nie zakuma tematu...

 

Jak mowilem..pominmy IP35E , to jest nieudane mobo , ponadto Abit dal po prostu sian. Wykonanie jest badziewne wiec sie tym nie zajmujmy. Asrocka nie musisz odpalac na suszarki , ogrzewanie pokoju a jest srednio po 2-3x tanszy...wiec wiesz , wyjatek potwierdza regule.

to weź wersje bez E i nie masz zadnego problemu.

 

Firekage miales takie mobo, czy teraz mi powiesz ze moje mobo jest ** itd itd ?

 

akurat u mnie Abit zagwarantował wyższe OC cpu w sigu niz fox....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na msi p35 neo2 FR, pytałem sie w dwóch serwisach która płyta jest mniej awaryjna, w jednym mówili że gigabyte, w drugim że msi, ! Padlo na msi, nie wiem czy dobrze czy źle, to się okaże, miałem kupić po świętach ale kupiłem dzisiaj, wygląda ładnie ale wygląd to najmiejszy aspekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoglibyście mi też:). Swoje kryteria przedstawiłem parę postów wyżej.

Kup tego MSI albo Gigabyte'a, a różnicę zachowaj na inny podzespól(lub na co innego tam ci pasuje). Ja polecam Gigabyte'a, mam dwie płyty jedna na socket 939 a druga na moim kompie "masakratorze" sprzed roku czyli 775 ;p. Obie są stabilne, dobrze na nich kręci się podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jestem coraz bliżej.

MSI odpada z pwodu jakichs tam alpha timingów(przeraza mnie to)

 

Gigabyte imponuje wyposażeniem, piszczące cewki czy też podwójny restart( nie wiem nawet czym się to objawia) jakoś mnie nie przerażają. Tylko, że na innym forum jest taki typ co ciągle mówi o gigaszajsu(może on się nie zna?)

 

Asus p5k pro- w sumie mógłbym dołożyć do niej jeśli jest warta, ale słyszałem, że produkty asusa nie imponują jakością dźwieku i o tej plycie mało przeczytałem.

 

Te wszystkie płyty plus foxconn p35a nadają sie do penryna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moglibyśmy rozdzielić tych kowalskich na dwie grupy:

 

1) Typowy kowalski- włącza komputer, zero OC, PC ma działać i tyle

2) Nietypowy kowalski- skromne OC (przestawienie FSB, dzielnika pamięci, ewentualnie napięcia) i zauważ że jeśli umie przestawić FSB to co za problem stanowi przestawienie zakładki z BY SPD na Disabled?? ( bo wtedy płyta ustawia alphy na 38-12-12-12-12) i mamy zero spadku wydajnosci ;] A przestawienie ich na 38-5-5-5-5 tylko polepsza sprawe na + więc jaki w tym problem bo nie rozumiem :wink:

 

Fakt faktem że jeśli ktoś jest tak ,,leniwy,, że żal mu 30 sekund dłużej w biosie posiedzieć to gratuluje :)

Masz nizej odpowiedz kolegi :

 

MSI odpada z pwodu jakichs tam alpha timingów(przeraza mnie to)

I co , 30 sekund? Kowalski moze zmienic FSB , jak zobaczy tajmingi wymieknie :D

 

Firekage miales takie mobo, czy teraz mi powiesz ze moje mobo jest ** itd itd ?

 

Mialem jakie mobo? Wybacz , owszem mialem Abita ale AB9Pro , IP35E bym nie kupil. Czepiam sie tego , bo wszedzie to wciskaja a posty mowia same za siebie. Sysak nawet potwierdzal to (suszarka) na forum Abita... Natomiast IP35 non E jest drozsze i jesli mam brac to , wtedy zastanawialbym sie nad innymi. Natomiast wyzsze oc to rzecz umowna - moze plyta ma lepszy czipset? (ten sam typ , idzie o sztuke jak w przypadku proca). Tego nie zagwarantujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam omawianego gigabyte p35ds3

 

podwojny boot prawie nie wystepuje, jedynie jak zmienia sie cos w biosie to startuje na dwa razy, w codziennym uzytkowaniu uruchamia sie normalnie , dodatkowo jest dobrze wyposażona (dosc duze radiatory, kondensatory typu solid, 6 fazowe zasilanie)

 

wspominany strap, nie oszukując sie przy wiekszosci prockow i przecietnych kowalskich nie obchodzi strap przy okolo 450fsb :)

 

moj dc bez klopotow zrobil 3ghz, jade na boxie wiec wiecej mu nie daje ;p

 

 

bez wahania polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...