Skocz do zawartości
00Piotrek00

Fujitsu Esprimo V5535 - Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem tego laptopa w opcji jak w sigu za 1499 w mediamarkt :) i Jestem bardzo zadowolony !!!

Dużo lepsze wykonanie i działanie od Acera extensa 5220 (extensa miała tylko wydajniejszą zintegrowaną grafike...)

Aczkolwiek w Quake 3 można grać i to mi starcza :D

Ma także sprzętowe T&L a Acery te tańsze tego nie mają ....

 

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa DVD recovery vista disc ???

Załóżmy że szlak trafia system,co mam wtedy zrobić????

Po kupnie laptopa nie wsadzałem tej płyty,podczas pierwszego włączenia laptopa przez dobre 40 minut się coś samo robiło a czasami tylko spytało o takie rzeczy jak język czy jak mają być podzielone partycje.

 

Prosze o odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma także sprzętowe T&L a Acery te tańsze tego nie mają ....

Tansze acery mają X3100, które nie tylko ma sprzetowe T&L ale i DX10...

 

Działanie moze jest lepsze od 5220 tylko co z tego jak w cenie tego esprimo jest nie 5220 tylko 5620...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery i maxdaty są bardzo awaryjne jak chcesz wiedzieć ... maxdaty które były u ojca w firmie nie przetrwały pracy ani w warunkach domowych ani podczas wycieczek do włoch itp.

Maxdata słynny model z saturna,plastik nad klawiaturą potrafił się odkształcić pomimo utrzymywania laptopa w temperaturze poniżej 30c,o padających CD już nie wspomnę i nie były to wady w pojedynczych egzemplarzach tylko pisze tu o ponad 25 sztukach ...zakupionych w różnych miejscach i w różnym okresie, zresztą co tu dużo mówić ...maxdata już nie istnieje heh.

A Acer wiem z własnego doświadczenia że to nie jest laptop do codziennego noszenia ...

Nowe FS też nie są takie dobre jak te co były kiedyś ale podobnie jest z toshibą z niższych półek ...

 

Pozdrawiam

 

ps. jak jest z tą vistą dvd recovery ? z czym to się je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te rozpowiadane mity. Uzytkowalem 5220 przez pol roku, kupilem na wyjazd zagraniczny. Za te pieniadze wtedy (1300zl) laptop byl naprawde swietny, matryca lepsza niz FS za 2500zl. Cudow nie ma i sa problemy (do czytnika kart pod xp instaluje sie sterowniki... od hp zeby dzialalo) ale nie przesadzajmy,

Moja dziewczyna na 5620 na viscie i tez brak problemow, tylko stosunek nawet cena/jakosc gdy kupoawla rok temu byl marny (2400zl wtedy) a w sumie to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpowiadane mity ? Weź sie zastanów co piszesz, myślisz tak bo uważasz że moja opinia jest zaciągnięta tylko na podstawie niskiej ceny acerów i tego co piszą w necie ? Gdybym się tym sugerował to bym w ogóle nie kupił produktu tej firmy !

Ja to mówie z własnego doświadczenia,jak 5220 może być dobra skoro wystarczy lekko nacisnąć obszar plastiku w koło touchpada żeby wszystko zaczęło się wyginać ..

Dlatego właśnie sprzedałem Acera i nigdy więcej go nie chce widzieć...tak samo Maxdaty, zresztą jak ktoś może uważać że Acer to dobra firma ?

Wie ktoś jak wygląda serwis w polsce ?? jeśli nie to niech się dowie ...pośmieje się wtedy :)

Zresztą wystarczył mi wgląd do tego ile Acerów idzie na serwis w Apollo w porównaniu do laptopów innych firm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to co piszesz, szczególnie ze mam 5620, to jest ta sama obudowa i nic sie nie wygina. W dodatku

lol, ten lap jest niezniszczalny. icon_wink2.gif Właśnie spadł ze stołu (pociągnięty kablem od zasilania), jakieś 70cm i... nic!!! Nawet system się nie zawiesił Oo.

Juz nie wspominając tego ze na do tej pory w miejscu gdzie pracuje na serwis wracały tylko FS'y, Toshiby i anie jednego Acera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pracy mam dostęp do laptopów różnych marek: fsc, acer, toshiba, hp, compaq, asus, a czasem jakiś ibm/lenovo się trafi.

Obecne najgorzej wykonane laptopy (pod względem materiałów) to właśnie fsc. Plastiki są kiepskie, a lakierowanie słabe. Do tego te wejścia na mikrofon i słuchawki w kolorach różowym i zielonym - czy tak trudno zrobić je w kolorze obudowy? - nawet w designerskim 13" modelu za 3,5k nie potrafili zmienić koloru. Trochę lepiej wypadają nowe lenovo, ale do starszych braci sporo im brakuje.

Ogólnie ustawiłbym to tak (pod względem jakości wykonania, przyjemności dotykania itp):

fsc < lenovo < stare compaqi < niższe modele acera < nowe wydanie compaqa < wyższe acery + asus + niektóre toshiby < hp pavilion + toshiba a300 i pochodne

 

 

 

btw. wysoka awaryjność acerów to mit, tak samo jak pękające zawiasy od ekranu.

zgodzę się z tym, że serwis kuleje, no ale coś za coś

 

W miejscu gdzie pracuje od 5 miesięcy przewinęły się dziesiątki laptopów i tylko fsc trafiały na serwis, większość padła sama z siebie (nie liczę compaqa i lenovo, które zostały uwalone mechanicznie). Serwis fsc jest ok, ale przy sporej ilości uwalonych lapków to mają na czym trenować.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy macie takie chore informacje ???

Apollo to ogromny sklep z ogromną rotacją sprzętu ...i jak już pisałem ..to widziałem na własne oczy co się dzieje z Acerami ...

Jeden model potrafił nawet sie wyłączać sam od siebie w momencie jak sie dotykało touchpada ....

Ja mam jakoś czarne gniazdka audio ...to właśnie w acerze były kolorowe :lol2: więc masz błędne informacje ...

Zresztą nie mówcie mi że opinie o acerach i maxdatach to mity, widziałem na własne oczy co się dzieje z tymi laptopami i podczas wyjazdów i podczas pracy w biurze.

 

A co do jakości plastiku i jego przyjemności dotykania w FSC to ...niech ktoś łaskawie sie ruszy do saturna itp itd i porówna np. mojego V5535 z 5220 ....to jak niebo a ziemia !

Nic się nie ściera, nic się nie ugina, nic nie skrzypi itp itd !!! Nawet jak chwycę otwartego laptopa za róg koło klawiatury i podniose w górę to nic się nie dzieje ...a Acery 5220 potrafiły się nawet wtedy wyłączyć ! (Ponowne włączenie było możliwe nie wcześniej jak po jakiejś 1 minucie).

Odkryłem to podczas wyjazdu jak szukaliśmy zasięgów w hotelu.

Aczkolwiek tacie w firmie to wyszło na korzyść:) (mowa tu akurat o maxdatach)

Kupował maxdaty po 2199 w saturnie w konfigu mniej więcej 1 gb ram, 1800 celeron i dysk 80 gb....

Firma upadła,dużo laptopów szlak trafił(bardzo dużo),saturn zwrócił wartość przy zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...