Skocz do zawartości
Marrrcin

Jaka Karta Wifi?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu karty WiFi. Kiedyś miałem Planeta WL-8305 i ogólnie bylem zadowolony tylko pod linuxem sie dużo z ndiswrapperem nakombinowałem. Ale do rzeczy. Po poczytaniu tematów na forach zastanawiam się nad:

1.TP-LINK WN-551G

2.SparkLAN WIPR-3012

3.D-Link DWL-G520

4.D-Link DWL-520+

5.PLANET WL-8310

6.Ralink

Większość osób poleca TP-LINKa, ale kilka osób proponowało też inne karty. Karta ma być do użytku w mojej własnej domowej sieci. Chciałbym sie troche pobawić w łamanie własnych zabezpieczeń dlatego chciałbym żeby karta była obsługiwana przez jak najwięcej programów tego typu. Nie ukrywam że cena ma dla mnie znaczenie ale jeżeli któraś z kart będzie naprawde lepsza to jestem gotów dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA mam ją, sprawuje się wyśmienicie. IDEALNA do łamania WEPA (w zasadzie nie ma programu pod linuxem, z którym by nie chodziła). AIrcrack i kismet wystarcza w 99% przypadkach :) Dorobiłem Sobie nawet kabelek ze złączem antenowym, także można bawić się w "terenie" z jakąś yagą albo panelówką, wsio ryba.

 

Tak wygląda ta moja karta (po lekkim modzie z "pigtailem") Trochę tylko przesadziłem z długością, ale kto na to patrzy ;]

 

post-23594-1197396778_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA mam ją, sprawuje się wyśmienicie. IDEALNA do łamania WEPA (w zasadzie nie ma programu pod linuxem, z którym by nie chodziła). AIrcrack i kismet wystarcza w 99% przypadkach :) Dorobiłem Sobie nawet kabelek ze złączem antenowym, także można bawić się w "terenie" z jakąś yagą albo panelówką, wsio ryba.

 

Tak wygląda ta moja karta (po lekkim modzie z "pigtailem") Trochę tylko przesadziłem z długością, ale kto na to patrzy ;]

 

post-23594-1197396778_thumb.jpg

Wszystko fajnie i OK tylko że ja szukam karty na PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ;) myślałem, że jestem na forum notebooków. Ale tak TP-Link to dobry wybór. Generalnie przyjęło się zasadę aby patrzeć na to na jakim chipsecie jest karta. Najlepiej Atheros, bo karty oparte na tym chipsecie są w miarę tanie i do "testowania" zabezpieczeń doskonale się nadają.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TP-Linka WN-551G i pod linuxem (kismet & aircrack) śmiga pięknie. Nawet pod windowsem aircrack działa (na odpowiednich sterownikach).

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale problem pozostaje dalej nie rozwiązany i dalej nie wiem czy lepszy jest TP-LINK SparkLAN czy jedna z pozostałych kart. :?

 

EDIT

Kupiłem TP-LINKA i korzystam już z niego od paru dni. Ogólnie jestem zadowolony.

Edytowane przez Marrrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...