Skocz do zawartości
prezes_19

Windows 2003 Serwer I Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem nastepujący, mam na dysku zainstalowanego XP-ka i teraz musze zainstalować Windows Serwer 2003 (potrzebny mi jest do pracy dyplomowej) więc zaopatrzyłem się w co tzreba i przystąpiłem do instalacji, jednak okazało się już po instalacji ze mam nie tą wersje co trzeba i musze ją przeinstalować (Windowsa 2003 Serwer). Teraz mam normalne menu startowe wyboru systemu i moje pytanie, czy jak zaczne instalować nową wersje 2003 Serwer i mu wskaże że ma się instalowac na tej partycji gdzie teraz też jest 2003 Serwer to menu startowe zostanie zachowane czy sie coś pokobluje i Xp-ka nie odpale ??? W zwiążku z tym może zaopatrzyć sie lepiej w jakiś bootloader który po ew. nieudanej instalacji znajdzie mi XP-ka na C: i stworzy menu startowe tak aby można było odpalać Xp lub 2003 Serwer ??? Znacie może jakiś prosty bootloader, który znalazł by tu zastosowanie ??? Za wszelkie rady z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez prezes_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się jeszcze raz.

Poza tym nie ma takiego systemu jak Windows 2003 Serwer...

czepiasz sie szczegółów choć dobrze wiesz o co mi chodzi, tu wszyscy admini tak mają czy tylko Ty :angry: człowiek sie pyta normalnie, a ten ehhh...

 

Oj SGJ czemu taki nie pomocny?;)

 

z konsoli naprawczej z płyty XP wydaj polecenia fixboot i fixmbr.

dzięki za odp, jestem z tego zielony z konsolą nie miałęm jeszcze do czynienia ale jakoś se dam rade, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie jeszcze o co chodzi? Napisałem chyba wyraznie ze nic nie trzeba robic, a rady z konsolą to sobie mozna.... bo w ogóle te polecenia nie robią niczego co w tym temacie się moze przydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja napisałem w pierwszym swoim poscie?

 

Poza tym fixmbr i fixboot nie zrobią NIC, bo mbr i bootsector jest taki sam w wszystkich NT 5.x

masz racje, ale nie dopisze sie a nadpisze w miejsce starego systemu z danej partycji i nic nie trzeba najczęście robić (dziś przetestowane) w bootloaderze sa dalej 2 systemy do wyboru jak były, dzięki i pozdro

Edytowane przez prezes_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...