Skocz do zawartości
William

Bluetooth Z S96 Do F3jr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na allegro są dostępne moduły Bluetooth no laptopów ASmobile, konkretnie z s96, jest napisane też że pasują one do Asusów,

 

Szukałem na forum asusa i wszędzie gdzie się dało, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie,

 

Czy ten moduł Bluetooth będzie pasował do modelu F3JR,

 

http://www.allegro.pl/item284250437_blueto...wy_okazja_.html

 

http://www.allegro.pl/item281768564_asmobi...bta_01_s96.html

 

proszę o pomoc

 

pozdrawiam!

Edytowane przez William

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jestem tego samego zdania, bo znowu nie są to takie duże pieniądze.

 

Mam jeszcze jeden dylemat bo laptop jest na gwarancji, a pewnie zamontowanie tego nie obejdzie się bez zerwania jakiejś plomby... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Asus - musisz dorwać jakiegoś manuala

ale w HP jest on montowany pod zaślepką HDD

więc obstawiam, że też wystarczy odkręcenie jakiejś zaślepki od RAMu czy otworzenie klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Asus - musisz dorwać jakiegoś manuala

ale w HP jest on montowany pod zaślepką HDD

więc obstawiam, że też wystarczy odkręcenie jakiejś zaślepki od RAMu czy otworzenie klawiatury

Oj nie wiesz jak bardzo sie mylisz...

Co producent to z gola inne rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpwiedzi,

 

kupiłem ten moduł, teraz tylko musze sie dokładnie zorientwoać w którym miejscu się go montuje.

 

Jak będzie dużo plomb to sobie odpuszczę... :/

 

dam znać jak to dostanę :)

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jeszcze nie dostałem tego modułu jeszcze, ale dzisiaj chciałem zobaczyć jak mój lapek od środka wygląda.

 

Plomba jest tylko na procesorze, więc chyba mogę się z tym pobawić.

Poodkręcałem wszystkie śrubki, ale nie udało mi się sciągnąć tej obudowy, a chyba tam będzie te gniazdo do wpięcia tego bluetootha.

 

Przeszukałem już mase stron z manualami do laptów, ale nigdzie nie mogłem znaleźć czegość co by mi pomogło.

 

Może ktoś z Was wie jak sie za to zabrać ??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Asus - musisz dorwać jakiegoś manuala

ale w HP jest on montowany pod zaślepką HDD

więc obstawiam, że też wystarczy odkręcenie jakiejś zaślepki od RAMu czy otworzenie klawiatury

po co ludzi wprowadzasz w błąd :damage_wall:

u mnie (należy tak napisać, są różne wersje) w HP montowany jest po tej stronie jak sie trzyma prawą dłoń (oczywiście od spodu) ;) prawy dolny narożnik.

może u ciebie jest inaczej jednak nie upoważnia cię to do pisania że w HP JEST....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ludzi wprowadzasz w błąd :damage_wall:

u mnie (należy tak napisać, są różne wersje) w HP montowany jest po tej stronie jak sie trzyma prawą dłoń (oczywiście od spodu) ;) prawy dolny narożnik.

może u ciebie jest inaczej jednak nie upoważnia cię to do pisania że w HP JEST....

 

Też mi się wydaję że będzie to właśnie tam gdzię się trzyma prawą dłoń, tylko jak sie tam dostać ?

odkręciłem wszystkie śrubki jakie są na dole i nie dało się zdjąć tej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry jeśli wprowadzę w błąd. Postaram się opisać Ci sposób rozłożenia tego laptopa.

Uwaga potrzeba jest wyjąc panel LCD z laptopa.

-Na początku odkręć wszystkie śrubki od spodu.

-Usuń pamięć.

-Wyjmij dysk twardy. Pod nim będzie się znajdować miejsce na BT.

-Wyjmujesz DVD.

-Odłącz kable anteny i od karty Wifi

-Następnie odkręcasz z tylu śrubki od środkowej zasłonki przy matrycy i zdejmujesz wszystkie trzy osłonki. (Te po bokach delikatnie podważasz od tylu. Wszystko należy robić na zamkniętej matrycy.) Następnie odkręcasz dwie środki od kabelków z minusem i odłączasz dwa pozostałe przewody. Otwieramy matryce i delikatnie do góry wysuwamy z zawiasów.

-W miejscu gdzie powinna być bateria jak dobrze pamiętam znajdują się dwie śrubki. Wykręć je.

-Następnie zdejmujesz klawiaturę. Najlepiej przy pomocy długiego cienkiego szpikulca. Znajdują się trzy zatrzaski na końcu klawiatury. Zaczynamy od lewej strony. Wciskamy go do środka i równocześnie delikatnie podnośmy klawiaturę do góry. Odłączamy wszystkie taśmy od klawiatury, touchpada, głośników i diod jak dobrze pamiętam. Wykręcamy wszystkie śrubki które się tam znajdują.

-Teraz można delikatnie rozłożyć obudowę. Nie usuwaj płyty głównej z battomcase, tylko zdejmij topcase.

 

Dobre rady:

-Zrób sobie parę zdjęć laptopa, wydrukuj i oznacz z którego miejsca jaka śrubka pochodzi.

-Kable podklejaj jakąś cienką taśma żeby ich nie upychać i się z nimi nie męczyć.

-Wszystko powoli i spokojnie

-Jeśli chodzi o jakieś fotki plus porady na plombę gwarancyjna to PW lub GG.(Dostęp do manula serwisowych i laptopów jeśli takowy trafi w moje ręce żeby pokazać po 8-9 stycznia ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...