Jump to content

kaluzaaa

Stały użytkownik
 • Content Count

  248
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kaluzaaa

 1. kaluzaaa

  Battlefield 4

  Reanimacja by się przydała :)
 2. http://hea7en.info/admin/2013/01/15/czym-jest-thumbs-db-i-jak-sie-go-pozbyc/
 3. To nie jest nieautoryzowane tylko autorskie. Mogą. Autoryzowane szkolenie polega na tym, że masz materiały, przygotowane środowisko do szkolenie zgodnie z wytycznymi MS i prowadzący ma tytuł MCT oraz certyfikat z danej technologii (cert tak naprawdę nic nie znaczy, jeśli prowadzący zdawał go z braindumpów). Poza tym po autoryzowanym masz certyfikat tylko ukończenia szkolenia i tyle. MS nic nie ma do szkoleń i warsztatów, które są prowadzone autorsko. Minusem autorskich często jest brak materiałów po szkoleniach, a w autoryzowanych zostają czasami naprawdę fajne materiały. Co do samej technologii System Center, jeśli ktoś nie ma pojęcia o większego o tym to lepsze jest na początek szkolenie autoryzowane.
 4. Jeżeli masz domenę to tworzysz politykę GPO z loopback processing która utwardzi stację i nawet konto admina nic nie poradzi :)
 5. Usunięcie wszystkich aplikacji typu Metro/Modern z Windows 8 jednym poleceniem: Uruchamiamy powershell na podniesionych uprawnieniach Wydajmy polecenie Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage -ErrorAction SilentlyContinue Po wykonaniu tego polecenia zostanie tylko Internet Explorer w wersji metro oraz Windows Store.
 6. http://allegro.pl/listing.php/search?category=491&sg=0&string=E6420 http://allegro.pl/listing.php/search?string=E5420&category=491&sg=0 http://allegro.pl/listing.php/search?string=E5430&category=491&sg=0
 7. Szukaj pod hasłem software metering. http://www.expressmetrix.com/products/software-usage-metering/ http://www.manageengine.com/products/desktop-central/ System Center Configuration Manager Co do monitorowania internetu postaw jakieś proxy na Linuksie z integracją z AD np. http://www.papercut.com/kb/Main/ConfiguringSquidProxyToAuthenticateWithActiveDirectory
 8. IBM to zło. Miałem okazję być na rekrutacji i po tym traumatycznym przeżyciu od big blue trzymam się z daleka.
 9. W praktyce wszytko zależy od dysków, sam serwerek jest cichutki i chyba tylko ma wentylator na zasilaczu jak pamiętam. Ja swojego bez dysków wyrwałem za jakieś 700 zł na allegro(nowy z fv i gwarancją).
 10. Bez cytowania reszty. Nawet w domowej sieci prędkości bliskie 1GBps są łatwe do osiągnięcia na sprzęcie z przed 5-6 lat jeżeli chodzi o PC(np. Dell, HP serie biznesowe). Nie żadne PCI-X czy PCIe, tylko dobre integry intela i brodcoma wystarczą, aczkolwiek widziełm jakieś inne wynalazki i też sobie radziły. Switch zarządzalny do domowej sieci to troszkę przesadza. Obecnie w domu wykorzystuje ruter Netgear wndr3700 oraz HP Microserver jako NASa. Routery od linksysa w mojej opinii zdziadziały. W Netgearze N dual band działa fajnie i bez problemów na fabryczny sofcie(z ddwrt miałem problemy, a na openwrt nie chciało mi się już kombinować). Realna prędkość na 5G u mnie to około 10-15 mega na sekundę, czyli nagrywanie tylko po kablu Ci zostaje. W towim wypadku, co do gotowego nasa rozejrzał bym się za wyższymi seriami od Netgera, QNAP, Synology. Po SMB(czyli to co windows widzi) można osiągnąć do 50-70 mega na sekundę w tych gotowcach. Co do tańszych wynalazków to często 10-15mega na sekundę. Jeżeli nie boisz się sam kombinować to polecam HP Microserver i soft FreeNAS. Tyle z pola walki :)
 11. 2x DELL U2412M. Podaj model laptopa bo przydało by się sprawdzić czy ilość złącz wystarczy.
 12. http://www.centrumxp.pl/Windows8/2477,Pobieramy-i-instalujemy-Windows.aspx - Na końcu artykułu w sekcji "Instalujemy polski język" instrukcja i linki :)
 13. Dziś uznaję pierwszy dzień z rtm(Ent x64) za udany i jest lepiej nawet niż na RP czego się nie spodziewałem. Co do instalacji to od włożenia płytki do pierwszego zalogowania się to 14 minut. @Grimlock jak się ciesze, że wszystkie komputery mam już ze SLAT Co do wcześniejszego mojego postu kiedy przeklinałem Modern UI(Metro lepiej brzmiało...) to jednak złe podejście do tematu przeze mnie, ale co do appek na modern oprócz poczty nadal się nie mogę przekonać. Ciekaw jestem jak ludzie u mnie w firmie terapię szokową poprzez wdrożenie Win8 przejdą.
 14. Celowałbym w DELL E6420 + dock z allegro http://allegro.pl/dell-e6420-i5-2520m-4-gb-ssd-9-cell-wwan-i2555076884.html http://allegro.pl/dell-e6420-i5-2540m-8gb-bt-cz-linii-pods-kl-mod-3g-i2533356066.html Ja własnie czekam na moją nową E6430, sprzęt naprawdę dobrze wykonany oraz 3 lata gwarancji NBD(czyli technik przyjeżdża do Ciebie)
 15. Cena 280 zł. Możliwość sprzedaży przez allegro. Simlock na orange. Nosi ślady wyraźnego użytkowania. Bardzo cichy w trakcie rozmów, prawdopodobnie należy go rozłożyć i przeczyścić. Fotki telefonu tutaj - https://skydrive.liv...5085267629!3786 kontakt PW lub http://contactmonkey.com/lukaszkaluzny
 16. Po dzisiejszej zabawie Win 8 stwierdzam, że to UI jest przygotowane do tabletów i monitorów dotykowych. System może i do domu fajny. Ale w firmie stanowczo nie, zero wygody użytkowania systemu, multitasking nie istnieje. Mam nadzieję, że feedback będzie odpowiedni od użytkowników i M$ grzecznie da opcję włączenia normalnie start menu i wyłączenia w pizdu metra.
 17. kaluzaaa

  Battlefield 3

  W rzeczywistości może atakować helikoptery w direct mode czyli kiedy rakiety leci prosto w cel, a nie z góry. Szkoda, że javelin w bf3 nie może być stosowany jak w rzeczywistości do burzenia budynków itp. A tu niesamowity fart :) http-~~-//www.youtube.com/watch?v=W8ozgdarF3M&feature=related
 18. Z forum trochę bardziej specjalistycznego: Pytania do rekrutacji na HelpDesk. Ze swojej strony radzę być porostu luzie. Poza tym im większe korpo tym więcej HR na początkowych etapach więc poczytaj sobie co nieco o rekrutacji, ale od strony strony umiejętności miękkich oraz shitwoych pytań hr.
 19. Jakoś wolę sam sobie zrobić. BTW. Ile kosztują teraz VPN i jaką prędkość teraz oferują bo już dawno nie miałem potrzeby się w to bawić, a szukać mi się za bardzo nie chce.
 20. Coś czuję, że jak nam z naszymi rządzącymi debilami pójdzie tak dalej to będzie trzeba kupić vps w "zaufanym kraju". Do tego ipsec, squid, nat one2one i parę dziwnych routingów w domu. Dorzucamy kilka piw i wolny wieczór i będzie się w razie czego można cieszyć się internetem jak zawsze. Ewentualnie będzie można zarabiać na usługach typu wolny internet od acta ;).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.