Skocz do zawartości
panterml

Taki Sobie Zestaw ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam starego kompa który służył mi przez 7 lat, jedyne co w nim wymieniłem to karta graf na ati 9550, twardziela i napędy,

 

chciałbym złożyć taki set:

 

Płyta Głowna:

Gigabyte GA-P35-DS3R

http://tiny.pl/pxxn

 

Procek:

Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX

http://tiny.pl/pxxc

 

Grafa:

ASUS EAH 3870 512MB DDR4 PCI-E 2.0 DX 10

http://tiny.pl/p9xr

 

Ramy:

Kingston DDR2 3x 2GB 667MHz CL5

http://tiny.pl/pt5h

 

Zasilacz:

Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-450W

http://tiny.pl/pt5q

 

Buda:

Tacens Algeo

http://tiny.pl/pm2g

 

do tego ze starego kompa bym przeniósł:

 

Napęd:

LG ...DVD-RW x16

 

Dysk:

Seagate Barracuda 320 gb ata

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thc za pomoc w skladaniu kompa :wink:

No jak tak sprawe stawiasz, to Ci pomoge, obyś się z umowy wywiązał B-)

 

Generalnie jeśli chodzi o obudowe to zależy co to dla Ciebie jest niedrogo...

Jak wychodzisz z założenia że byle co ponad stary karton sie nada, to bierz pierwszą lepszą która Ci sie podoba...

Jak zależy Ci na bezśrubokrętowej obsłudze, jakiejś lepszej ergonomii czy wentylach w zestawie, to już ceny idą w górę...

 

Generalnie za te powiedzmy 150zł znajdziesz już całkiem niezłe obudowy (bez zasilaczy).

 

Sam zasilacz to jakieś tzw. markowe 400 W ale pewnie i wiele modeli 350W Ci pociągnie taką konfigurację.

Tutaj znowu zależy ile jesteś skłonny wydać na zasilacz i na czym CI najbardziej zależy...

 

Obczaj sobie topik o kupowaniu zasilaczy

 

Jak na moje oko, to zestaw jest wporząsiu :)

 

 

P.S. Ale te linki to tak tylko prezentacyjnie rozumiem, bo komputronik najtańszy nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień ramy na wszystko inne niż geile, procka też bym zmienił na E2160, a ram na kingstony 667 elpidy. Płyta-tu raczej wybrałbym foxconna p35a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak w komputroniku nie bede tego kupował, tam fajnie tylko przedstawione jest, dlatego odnosniki do tej strony...

 

a te ramy nie bedą sie "gryzły" z plytą głowną ? bo slyszalem ze i takie akcje bywają..

 

zalezy mi na Dobry zasilaczu , w ktory wiecej nie bede musial inwestowac ; ]

 

<lolek> ; d

 

Zmień ramy na wszystko inne niż geile, procka też bym zmienił na E2160, a ram na kingstony 667 elpidy. Płyta-tu raczej wybrałbym foxconna p35a.

moze bys tak uzasadnił, i jak mogl podal linka do tego co mi polecasz ; ]

 

przypadkiem ten procek nie jest gorszy ? a i ramy troche ? ; ]

 

pzdr.

 

 

to moze te ramy zamiast geili ?

http://tiny.pl/pxgw

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

E2160 jest tak samo wydajny (1-2% mniej niż ten i nie warto dopłacać do E4XXX i E6XXX). Ramy-kingstony na elpidach 667 kręcą sie do 1000mhz, zresztą miedzy 667 a 800 zobaczysz różnice tylko w benchmarkach. Co do płyty foxconn jest moim zdaniem ciut lepszy od tego gigabyta, ewentualnie bierzesz wersje p35a-s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wszystko rozbija się o to do czego Ci ten komp, jakie masz od niego wymagania i jakie masz podejście do tematu OC no i ile jesteś skłonny wydać na poszczególne rzeczy żeby się z tym dobrze czuć później...

 

Jak komp bardziej do biurowych i multimedialnych zadań i jesteś typem człowieka co kupuje komponenty pakuje w bude, zamyka i spokój na te parę lat, to myślę że błędu nie popełnisz kupując taki zestaw jak pisałeś na początku.

 

Generalnie nie jest sztuką kupienie np zasilacza czy nawet obudowy za 500zł... i nie mówię że to jest głupie czy bez sensu, bo jestem pewien, że są ludzie którzy taki sprzęt potrzebują i kupują, o czym świadczy sam fakt gamy produktów w takich cenach. Ale pytanie czy Tobie jest to potrzebne i czy po wydaniu więcej niż mógłbyś żeby spełnić takie a takie wymagania nie będziesz sobie później wyrzucał.

 

W sumie połowa albbo nawet więcej sukcesu to wiedzieć czego się chce, bo większość rad jest subiektywna, i tak kolega Grzechu_1990, ma oczywiście racje i w pełni popieram jego propozycje, chyba że na przykład nie należysz do tych którzy lubią się trochę pobawić żeby z kompa wycisnąć coś (a nieraz COŚ) więcej niż za niego dali.

 

Powiedzmy sobie szczerze - zdecydowana większość komputerów w kraju i na świecie to poskładane do kupy podzespoły zamknięte w budzie niemalże jak leci no i jakoś nie stoją w płomieniach...

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to tak jak pisałem - topik z podanego linku dość wyczerpująco opisuje ten temat, i po jego przeczytaniu powinieneś mieć opcje zawężone do 2-3 modeli góra, a z tamtąd to już kierujesz się ceną jaką wyżarzysz i/lub dostępnością...

 

Generalnie w pewnej grupie zasilaczy nie ma złego wyboru jest tylko dobry albo lepszy ;)

 

Ale mobo faktycznie w tej cenie lepsze weźmiesz jak weźmiesz Foxa albo MSI raczej... z drugiej strony ja mam Gigabyte'a obecnie i jakoś nie mam na co narzekać...

 

uhuhu, ale natworzyłem... poniedziałkowa kawa z rana i prosz. Czas kończyć ten słowotok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolus1 napisz cos o tej plycie glownej, i jak mozesz to opisz swoje doswiadczenia... ; ]

 

moze zmienie zdanie ; ]

 

juz mialem pisac ze co do procka i plyty juz pewne, ale znow nie wiem

 

za duzo tego sprzetu powychodzilo,

 

qamca - Tego kompa skladam do GIER, a co do OC to jak najbardziej jestem Za

na innym kompie mam slackware od dawna

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolus1 napisz cos o tej plycie glownej, i jak mozesz to opisz swoje doswiadczenia... ; ]

 

moze zmienie zdanie ; ]

 

juz mialem pisac ze co do procka i plyty juz pewne, ale znow nie wiem

 

za duzo tego sprzetu powychodzilo,

Główne płyty główne ;) jakie większość bierze obecnie pod uwagę:

 

Foxconn

MSI

 

Jak poczytasz te topiki to cośtam Ci sie powinno wykrystalizować, jak nadal nie będziesz się mógł zdecydować to wyznacz sobie kryterium pomocnicze które zostawi Ci tylko 1 z nich.

 

Oprócz tego jest na egiełdzie obszerny test płyt głównych (wszystkie płyty interesujące powinny tam być), ale chyba nie cieszy się ten test zbyt dobrą opinią obiegową, chociaż poczytać zawsze warto - tylko test jak test...

 

Jeśli chodzi o proc to jak Ci się nie spieszy to możesz zaryzykować i poczekać do końca stycznia na penryny i zobaczyć jak one będą się kręcić (a potencjalnie powinny słodko...) Cięzko jednak określić dokładnie cenę takiego Penryna C2D 2.66GHz (bo taki najniższy ma się ukazać) ale zgodnie z doniesieniami prasowymi liczę że tak 450-550zł mam nadzieję że więcej nie... Ale kij tam wie to wszystko... w każdym razie zapowiadają je niby na ok $170...

 

Poza tym popatrz sobie w przykładowe zestawy podawane w tych wątkach: 1 ; 2 ;

i w karty

 

Jasne że nie ma lekko, dlatego najlepiej jest mieć twardy limit pieniężny przy którym nie ma gadania "aaa to może tutaj te 20zł dorzuce bo ..."

 

Tego kompa skladam do GIER, a co do OC to jak najbardziej jestem Za

No to jak OC to każdy Ci to powie na tym forum - jedna z w.w. płyt głównych, wybierz sobie procesor który Ci sie podoba, a później znajdź taki, który ma najniższe taktowanie ale taką samą konstrukcję i ilość cache i go podkręcisz do poziomu wcześniej wybranego procka albo wyżej.

 

Z tym że nie zapominaj że jak priorytet masz na gry to może warto zmienić trochę priorytety w kierunku karty graficznej...

 

No i już tylko Ci został ram jakiś do wyboru, w Twoim wypadku pewnie najlepiej Kingstony na legendarnych Elpidach i już wszystko masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja cie Bardzo prosze, zebys mi wypisal, nie skrótami tylko pelnymi nazwami

 

to co mi Konkretnie polecasz, nie a moze tą plyte sobie weź a moze tamtą, tylko konkret napisz co , w tym karte graf, ramy jakie tylko zeby byly 2x2gb, do tego karta graf, ; ]

 

czyli:

nie chce czekac so stycznia teraz mam zamiar cos kupic, wole kupic cos pewnego niz czekac i sie później zawieść bo cena bedzie wyzsza niz prog hajsu jaki moge przekroczyc.

 

 

Płyta główna: do 400

Karta graf: do 450

Ramy: 2x2gb do 370

Procek: do 400

zasilacz: nie mam pojecia ale dobry

obudowa: nie musi byc piekna, zwykla jakas ; ]

 

 

 

 

jak znajdziesz chwile czasu to z linkami do poszczegolnych stron, wiem jestem wymagający ale to inwestycja na pare lat. tak wiec chyba rozumiesz ; ] Naprawde Wielkie Dzieki!!

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czego ty jeszcze nie wiesz, wszystko masz napisane.

 

Słuchaj, jak chcesz być później zadowolony to musisz ruszyć tyłek (a raczej rękę i oczy) i sie zainteresować jak nie generalnie materiałami które są na forum, to chociaż linkami które Ci pięknie wyłuskałem, bo później będziesz marudził że Ci ktoś [ciach!]iany... :huh:

... szajsowaty sprzęt polecił...

 

Gdyby była opcja X, która bezwzględnie jest najlepszym i jedynym wyborem, to wierz mi z przyjemnością bym Ci polecił...

Więc mi nie pisz że Ci skrótami rzucam, bo jest wręcz przeciwnie: odwołuję Cie do konkretnych....

<_<

A z resztą wiesz co, jak chcesz tak wszystko mieć z nazwy i modelu to pofatyguj się na chociaż jeden z wątków które Ci podałem o propozycjach zestawów i po prostu w swojej granicy finansowej przepisz sobie na karteczke to co tam napisano albo wydrukuj i idź z tym do sklepu...

Edytowane przez qamca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qamca zobacz to .. http://www.frazpc.pl/b/96280 ?

No widzę co dalej?

Weź sie chłopie skup na te pół dnia choćby na raty i się wczytaj bo rzucasz jakimiś wyrwanymi wątkami zamiast zbadać temat.

W sklepach nie stwierdzisz po nazwie modelu czy są na Elpidach czy nie... musiałbyś się pofatygować i zobaczyć organoleptycznie na miejscu albo może Ci sprawdzą przy odrobinie szczęścia...

Edytowane przez qamca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego panterml ,zestaw ,który podałeś na początku jest dobrze dobrany z wyjątkiem pamięci.

Proca możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> PDC E2160,a potem przesiąść się na Penryn'a.Z drugiej strony Penryn vs Conroe ,to różnice w wydajności sięgające 5-10% , przy zmniejszonym poborze prądu, o zaledwie kilka wat(bardziej istotne przy dzisiejszych, grzejących się, Quadach).

 

Także wybór E4500 nie jest zły , gdyż Pentium dual Core, muszą mieć zegar wyższy o 150-300Mhz żeby nadrobić różnice w wydajności.A już powoli widać ,że czym nowsza aplikacja, tym bardziej te różnice są widoczne(np. w UT 3).

 

Płyta, którą wybrałeś to trochę wyższa półka niż Fox i MSI ,które to skierowane są do trochę innych użytkowników-czyli lubiących podłubać przy kompie,kosztem dodatków.

W GB masz znakomitą dźwiękówkę(najlepszy obecnie układ zintegrowany na płycie) ,dodatkowy śledź eSATA z zasilaniem, optyczny i elektryczny SPIDIF ,6 -cio fazowe zasilanie .

 

Pamięci -możesz wziąć Patriot LKK, jeśli nie znajdziesz kingstonów na elpidzie.

 

Zasilacz, dobre i w dobrej cenie są Amacrox-> ten, z droższych możesz wybrać Corsair np.->ten

Tylko musisz wiedzieć ,ze zasiłka o mocy większej niż 450W to raczej przerost formy nad treścią- jeśli nie budujesz SLI,Crossfire ,nie potrzeba takiej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowione:

Radeon X1950 Pro PowerColor 512MB TVHD / 2xDVI ArcticCooling

Gigabyte GA-P35-DS3R

Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX

Amacrox Warrior AX500-A

 

----

 

nie wiem gdzie dorwac patrioty lkk albo te Kingston Elpida 4gb i jakąs obudowe w miare dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie dorwac jakąs obudowe w miare dobra.

 

 

Ja mogę polecić tą obudowę -> http://www.allegro.pl/item282899076_chieft...er_gratis_.html Sam ją kupiłem i muszę przyznać, że to świetny zakup jak za takie $$. Może się Tobie spodoba, dużo jest w niej miejsca i długie karty graficzne zmieszczą się bez problemu. Są dwa minusy jej. Pierwszy to to, że jest niby porysowana, ale ja dostałem taki egzemplarz, że trzeba się dobrze przyjrzeć aby zauważyć zarysowania (podobno je za szybko pakowali do kartonów jak farba nie wyschła) a drugi to taki, że ma dyski umieszczone w poprzek i trzeba dokupić przewód sata za 12zł z końcówką pod kontem 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolus1 napisz cos o tej plycie glownej, i jak mozesz to opisz swoje doswiadczenia... ; ]

 

moze zmienie zdanie ; ]

 

juz mialem pisac ze co do procka i plyty juz pewne, ale znow nie wiem

 

za duzo tego sprzetu powychodzilo,

 

qamca - Tego kompa skladam do GIER, a co do OC to jak najbardziej jestem Za

na innym kompie mam slackware od dawna

 

 

http://pclab.pl/art26750.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega bolus nie pisze na labie, tam znajdzie poklask.

 

EVGA w porównaniu do wspomnianych tu płyt(wszystkich ) ,to tandeta jakich mało.Nie bierz tego, chociażby dlatego ,że nie wsadzisz tam Penryna, sami przedstawiciele NV przyznali ,że o ile aktualizacja BIOSU teoretycznie pozwoliłaby na obsługę najnowszych CPU Intela ,to niestety problem pozostaje w budowie płyt(y), która musi mieć przeprojektowane ścieżki.

 

A na tej stronie masz najnowszy test najnowszego dziecka NV ,który został złojony przez P35->Linky

Cytat:

"You see, while nForce 600-series chipsets are compatible with Intel's latest Penryn-based CPUs, current motherboard implementations are not. The incompatibility runs deeper than what can be addressed with a simple BIOS update, as well—a board-level circuit change is required."

 

Pod względem wydajności dysków, LAN, poboru energii ,nowy produkt NV rozczarowuje.

 

Aaa, i test zostały przeprowadzone na kilku mobaskach ponoć shitowatego GB(zresztą na AnandTech i paru innych również testują na GB).

 

Akurat nie jestem zwolennikiem żadnej marki-kupuje to co w danej cenie można kupić najlepszego.A tu P35-DS3R(rev.1) wyróżnia się na + w stosunku do innych płyt,które są typowymi przedstawicielami średniej półki jak MSI czy Fox(a takie DFI Blood Iron zahacza o low end-patrząc na layout płyty).

 

Inna sprawa ,że płyty każdy powinien mniej więcej dopasowywać do swoich potrzeb(rozszerzenia, dodatki,chłodzenie itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wybrałem tylko zostały mi jeszcze kosci i obudowa

 

może ktoś jeszcze zaproponuje jakąś budę do kompa ?

 

nie mogę znaleźć przy pomocy wujka Google tych "patrioty lkk albo te Kingston Elpidy 4gb"

Ad. obudowa - każdy ma inny gust więc wybierz cośdobrej firmy co ci sie spodoba i spełni oczekiwania/wymagania

 

Ad. pamięci - zapewne szukałeś 2x2GB a zestawy LLK i Kingston aka. Elpida są 2x1GB (4x1GB Elpida ~250zł - IMHO lepsze wyjście niż 2x2 - po co sie w to pchać wogóle, przeca jak bedzie potrzeba do czegoś 8GB to już DDR3 będą po taniości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komp co teraz skladam jest na 4-5 lat moze wiecej, a z tego co wiem,[moge sie mylic] ta plyta g. co na samym poczatku podalem nie obsługuje ddr3 ; ] dlatego chce w niego wsadzic z czasem kolejne 4 gb ogolnie w 4 kosciach i lajtowo.

 

rozumiesz ?

 

jedyne co kiedys zmienie to karte graf na cos lepszego ; ]

 

tyle.

 

a co do obudowy, nie zalezy mi na wygladzie, jedynie to na tym zeby w miare to cicho chodziło, i dobrze chłodziło, ; ]

 

podaj pare przykładów jaką ty byś wybrał, albo przynajmniej firmę jaka robi dobre obudowy ; ]

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komp co teraz skladam jest na 4-5 lat moze wiecej, a z tego co wiem,[moge sie mylic] ta plyta g. co na samym poczatku podalem nie obsługuje ddr3 ; ] dlatego chce w niego wsadzic z czasem kolejne 4 gb ogolnie w 4 kosciach i lajtowo.

 

rozumiesz ?

 

jedyne co kiedys zmienie to karte graf na cos lepszego ; ]

 

tyle.

 

a co do obudowy, nie zalezy mi na wygladzie, jedynie to na tym zeby w miare to cicho chodziło, i dobrze chłodziło, ; ]

 

podaj pare przykładów jaką ty byś wybrał, albo przynajmniej firmę jaka robi dobre obudowy ; ]

OKI

 

Coolermaster/Chieftec/Antec/LianLi/SilverStone/Thermaltake

 

Edit Wersja C w/w płyty obsługuje DDR3 - ale ma dwa sloty tylko czyli max 4GB

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wybrałem tylko zostały mi jeszcze kosci i obudowa

 

może ktoś jeszcze zaproponuje jakąś budę do kompa ?

 

nie mogę znaleźć przy pomocy wujka Google tych "patrioty lkk albo te Kingston Elpidy 4gb"

No więc tak jak Ci pisałem nie znajdziesz w sklepach internetowych Elpid konkretnie, chyba że wyślesz zapytanie do sklepu jakie maja kingstony to może Ci odczytają z naklejek/kości... ale wystarczy wpisać na allegro "elpida" ew. "elpidy" w wyszukiwanie i już jest... oczywiście setka linków do aukcji allegro z elpidami jest w niejednym wątku tu na forum, więęęęęc..... wystaczyło wpisać elpide w wyszukiwarke forum... jak Ty sobie radzisz na codzień ze znajdowaniem informacji w necie ??! :D

 

Jeśli chodzi o obudowy to polecam wybranie sobie czegoś w sklepie angela.pl albo zdaje się zenfist.pl ew. 4max.pl bo mają dość fajną ofertę (z tego co pamiętam chyba angela szczególnie), i porównać ceny z innymi sklepami.

 

Przykładem obudowa z mojego siga TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qamca

 

http://allegro.pl/item283772523_selekcjono...67_elpida_.html

 

to to ja juz dawno widzialem, ja szukalem 2gb king.. elpidy w jednej kosci, ale juz wiem ze nie ma takich, heh, czlowieku, poprostu strzelilem blad w pisaniu posta, źle zaczaiłeś, i klepiesz sobie w glowie jakies chore racje ; p, no ale ok,

 

paweł666 - a no racja jest taka wersja, zapomnialem o niej, ale z tego co gadają ci co ją testowali, to w ogole nie nadaje sie do OC

 

ide spac, 2 dni nie spalem tylko, praca i praca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...