Skocz do zawartości
MantisGhost

Cena Geforce 9800 W Lutym ?

Rekomendowane odpowiedzi

hejeczka ostatnio pytalem jaka grafe kupic ktos mi dal zludne nadzije ze znajdzie sie geforce 9tka za ok 450 zl eh ja naiwny uwierzylem i czekam :) moze cud sie zdarzy a jaka jest wasza opinia. Jesli cena bedzie do 600 zl to jeszcze wezme (najslabszy model).

 

A jak wy uwazacie ??

 

P.S. co mysicie o tym nowym geforce 8600 palita z 1gb pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 zł za najsłabszy GF9 , ciekawe jaka będzie jego wydajność w stosunku do 8800GT .

 

Jak będzie trochę szybszy to może warto dać tyle za kartę , a jak nie da rady 8800GT to bym się zastanawiał .

 

8800GT można dostać dziś za 900 zł ( Allegro ) i ceny dalej spadają , pewno do lutego spadną do poziomu 600-700 zł .

 

Btw. Znając życie to pojawią się pierw topowe wersje GF9 a po jakimś czasie wersje mid/low , tak było z GF6/7/8 .

 

Najpierw pojawiały się topowe karty ( 6800Gt/Ultra , 7900xxx , 8800xxx ) , dopiero po 2-3 miesiącach lub dłużej NV wypuszczała słabsze karty ( 6600 , 7300/7600 , 8400/8500/8600 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena cukru w lutym wyniesie 50gr za 1kg... uwierzysz? a za olej napędowy zapłacimy 100zl za litr, w lutym. Bez sensu pytanie moim zdaniem, trzeba poczekać na premierę i ceny, testy, wtedy można porównać je do np 8800gt, gts i podyskutować o opłacalności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena cukru w lutym wyniesie 50gr za 1kg... uwierzysz? a za olej napędowy zapłacimy 100zl za litr, w lutym. Bez sensu pytanie moim zdaniem, trzeba poczekać na premierę i ceny, testy, wtedy można porównać je do np 8800gt, gts i podyskutować o opłacalności...

Nie no bez sensu nie, bo można podać informację dot. orientacyjnych cen podawanych przez producenta na przykład... Bez sensu jest mówienie że w lutym zapłacimy 100zł za litr oleju napędowego :| nikt nie oczekuje raczej teraz informacji na luty jaka będzie dokładnie cena czegokolwiek, ale można powiedzieć mniejwięcej np. jak ktoś wie jaka jest przewidywana cena...

 

hmmm 8800 to kaszana straszna wiec chyba raczej wezme te 8600 moze styknie na 4 lata :D

eee? rozwiń myśl proszę... co to znaczy kaszana? Edytowane przez qamca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle będzie tak samo. Najniższe modele to będą kastraty z 64bit szyną i obsługą DX 10.1, które pewnie nawet nie będą dorastać do pięt 8600GT, później modele dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba i modele dla bardziej zamożnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8600gt - nie zadowala mnie wydajnością. Ale ciągnie mało prądu :) i ma pasywne chłodzenie.... więc mnie interesuje karta o jak najmniejszym procosie tech.

 

Daje newsa z początku grudnia:

Układ segmentu medium-end, o nazwie kodowej D9P, ma pojawić się tuż przed wakacjami, a proces produkcyjny ma ulec miniaturyzacji do 55nm.

Przypomnijmy też czerwcową specyfikację GF9, być może część z jej podpunktów, znajdzie zastosowanie:

- proces technologiczny 65nm

- ponad miliard tranzystorów

- 1024MB pamięci GDDR4

- 512-bitowy interfejs pamięci

- zgodność z DirectX 10.1

- zgodność z OpenGL 3.0

- Unified Shader II

- wsparcie podwójnej precyzji (FP64)

- natywne GPGPU

- ponad TeraFlop mocy obliczeniowej jednostek cieniowania

- MADD+ADD dla jednostek cieniowana (2+1 FLOPS=3 FLOPS na ALU)

- w 100% skalarna konstrukcja

- kość EDRAM dla "darmowego FSAAx4"

- wbudowany układ audio

- układ tesselacji w GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...