Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

... z tego co patrze i czytam w kategori cena a mozliosci oc dfi dk nie ma sobie rownych...

Dokładnie, bawiłem się nią chwilę i jedyny problem jaki napotkałem to problem z ustawieniem vtt wyższych vtt, przy ustaweniu z biosu 1,53v nie bootowała, wyżej mogłem ustawić tylko poprzez vtt vid, a i tak czasem nie bootowała lub po resecie wymagała cmos clear (ten sam cpu na innych płytach spokojnie bootuje z vtt ~1,65v). Płyta bez większych problemów przekraczała bclk 222MHz. Teraz pozostaje czekać więcej wyników evga le.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

to Twoim zdaniem jaka na dzien dzisiejszy jest najlepsza mobo dla i7 pod zabawe z oc, i nie interesuja mnie tu problemy z uzytkowaniem sprzetu do pracy 24 na dobe, tylko oc, z tego co patrze i czytam w kategori cena a mozliosci oc dfi dk nie ma sobie rownych...

 

jest nawet taki temat w tym dziale"najlepsze mobo pod i7" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

bawilem sie ostatnio w zmiany uclk,ale cos narazie nie idzie z tego co widze,ma ktos jakies doswiadczenia z tym zwiazane ? :D

 

co do pamieci myslalem tylko i wylacznie o 3x1gb,mam viste itd..ale glownego sysa mam na xp i dlugo jeszcze na nim pojade,poza tym do visty czi W7 3gb styka na maxa

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy bede mial jakas widoczna roznice w temperaturach na mugenie 2 jesli zamiast jednego wentylatora zaloze dwa teraz mam noctue nf p12 i zastanawiam sie nad kupnem jeszcze jednej nie wiem tylko czy jest sens halas mi nie przeszkadza icon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to róznica bedzie aptekarsko ,kosmetyczna.Zależy tez jaka masz obudowę bo jezeli z tyłu obudowy na wyskości radiatora masz wyciagający wentyl w obudowie to dokładanie drugiego wentylatora nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie moge cos testowac yea ;)

 

Dołączona grafika

Jak te tempy wam wygladaja ? AC z syga+2 wentyle na nim, otwarta buda. Pierwszy raz w zyciu paste nakladalem i niewiem czy dobrze nalozylem :)

 

Jak sprawdzic temp NB?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ten windows7, oczywiscie plytka od dfi niekompaktybilna ;) Ale juz se poradzilem. Ustawienia sa dzieki ddr2, poki co musze dopiescic kompa, tempy chyba mam za wysokie - zamknalem bude i oscylowaly 75-78 stopni rdzenie, wiec rozowo niejest (hyper mial ok 70st na TRUE tylko znacznie nizsze napiecie). Jak poustawiam system i dyski i przegram co musze, zaczne sie bawic samemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ten windows7, oczywiscie plytka od dfi niekompaktybilna ;) Ale juz se poradzilem. Ustawienia sa dzieki ddr2, poki co musze dopiescic kompa, tempy chyba mam za wysokie - zamknalem bude i oscylowaly 75-78 stopni rdzenie, wiec rozowo niejest (hyper mial ok 70st na TRUE tylko znacznie nizsze napiecie). Jak poustawiam system i dyski i przegram co musze, zaczne sie bawic samemu :)

A jak z tą pastą ? Bo coś wspominałeś ,że nie masz pewności czy dobrze nałożyłeś.

 

PS. I jaka to pasta ?

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pasta z zestawu Noctuy, wiec wynikalo by ze calkiem dobra, kladlem krople?kropelke?kropuche? bo ja wiem niemam porownania, ale tak troszke :) Probie wiecej testow na tym co teraz jest (zdjalem 1 wentyl z noctuy) a potem naloze jeszcze raz i zobaczymy.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdusilem ja w zarodku ;) ale chyba zle jest tak zle jak mi sie wydawalo.

Dołączona grafika

 

Jeszcze do wyniku kolegi hypera brakuje, ale z takimi tempami moge spac spokojnie. W weekend powalczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdusilem ja w zarodku ;) ale chyba zle jest tak zle jak mi sie wydawalo.

Dołączona grafika

 

Jeszcze do wyniku kolegi hypera brakuje, ale z takimi tempami moge spac spokojnie. W weekend powalczymy :)

Ty się tu ze mną nie ścigaj :D Nowa płyta w drodze zobaczymy czy nałożą się napięcia z wcześniejszą DFI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zauwazyliscie ze prócz bechów typu cine itp HT niewiele daje,sprawdzalem na markach i roznicy praktycznie nie bylo..a temp milo ida w dół

nie tylko temp. Zapotrzebowanie na V również maleje. Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki test na cinebench

 

nie testowalem takt w takt z HT on/off a volt w volt..na 1.29 z ht mam 4ghz i cinebench 38sec...bez HT 1.29 pozwala na 4.1(moze da sie wiecej ale 4.2 nie idzie) i cine na tym 4.1ghz to 41sec

 

roznica 3 sec

 

duża czy nie ???

 

co ciekawe 3dmatrk wynik lepszy o 400punktow bez HT volt w volt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zauwazyliscie ze prócz bechów typu cine itp HT niewiele daje,sprawdzalem na markach i roznicy praktycznie nie bylo..a temp milo ida w dół

Z HT wyłączonym temp. niższa o 10 st pod obciążeniem. Ja HT mam wyłączone z innego powodu.

 

Na viście 64 bit właczone HT i BCLK powyżej 190 skutkowało bluscrenami w 3dmarkach, grach. Prime95, OCCT, SuperPIMod - stabilne przy BCLK 200 (na takim testowałem).

Na Seven RC 7100 włączone HT i BCLK 195 wszystko stabilne 3Dmarki, gry itp. Natomiast występują mikro przycięcia w 3dmarkach, grid (wyścig 24h ). Z wyłączonym HT zero przycinek.

Obecnie testuje 205x20 = 4100 @ 1.3 Volt, reszta napięć nie ruszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja i pare moich pytan :)

 

1. Czy pewne zachowania systemu daja nam informacje co jest nie tak? Tzn, zauwazylem ze pewne ustawienia, powoduja od razu po przejsciu posta, blad startowania win7 i zaczyna sie wgrywac repair, druga faza to gdy logo win7 sie laduje, i tuz przed wejsciem do pulpitu zawiesza, kolejna faza, gdy udaje sie wejsc do win7 ale po chwili sie wiesza, i kolejna gdy prime95 odpalam i po jakims czasie 1..2 workerow nie dziala. Pytanie brzmi, czy z doswiadczenia ktos wie, ze takie oznaki cos nam daja? tzn. np. jak wiesza sie na logo win7 , to znaczy ze trzeba to i to, jak wiesza sie zaraz po wejsciu na pulpit - to juz co innego (czyli w jednym przypadku np. podniesienie vcore, a w innym v na ioh, w jeszcze innym v na qpi)? Tak sie zastanawiam czy jest jakas zaleznosc?

 

2. Win7 i stabilnosc - czy na Viscie duzo prosciej osiagnac pewne wyniki, bo jest bardziej stabilna? Tzn. to samo ustawienie na win7 zacinajace sie po jakims czasie, bedzie np. duza szansa ze na Viscie by zadzialalo? Jest tu jakas zaleznosc tez?

 

3. Udalo mi sie wczoraj wejsc na pulpit przy 210x20 z ht, all ladnie smigalo tzn total commander sie otworzyl, cpu-z tez, jak chcialem prime95 odpalic to dostalem od razu reset - podejrzewam ze tempy skoczyly masakrycznie, bo tak na farta dalem 1.41v i obawiam sie ze przy moim AC po prostu tempy byly >100 (skoro przy ~1.3 mam ok 90) - czy taki reset rownie dobrze moze oznaczac po prostu niestabilnosc? Czy za malo info zeby ocenic :)?

 

Kurde..walka do 4 rano i ledwo 206x20, ale to pewnie przez moja niewiedze :)

 

Czy do 210 i wyzej gdzies V trzeba specjalnie podnosic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak DFI ale GB nie lubi x20 dla proca.

Pewnie IOH core trzeba podnieść. Zoabcz czy będzie poprawa.

Poprawnie ustawić mnożnik UNCORE i VTT.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear:

czytając różne fora i obserwując samemu z bsodami jest tak:

 

Jeżeli dostaniesz takiego bsoda to pomaga podniesienie Vcpu

Dołączona grafika

 

Jeżeli tego to pomaga podniesienie Vtt

Dołączona grafika

 

Jeżeli ten - to trzeba zmienić coś w ustawieniach pamięci

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear:

czytając różne fora i obserwując samemu z bsodami jest tak:

 

Jeżeli dostaniesz takiego bsoda to pomaga podniesienie Vcpu

Dołączona grafika

 

Jeżeli tego to pomaga podniesienie Vtt

Dołączona grafika

 

Jeżeli ten - to trzeba zmienić coś w ustawieniach pamięci

Dołączona grafika

Trzeba jeszcze mieć dobry wzrok żeby wyłapać kod błędu (przynajmniej u siebie nigdy nie miałem tak że ekran zatrzymywał się na bluescreeni-e, tylko od razu samoczynny restart)- może jakieś ustawienie za to odpowiedzialne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nie wiem jak DFI ale GB nie lubi x20 dla proca.

Pewnie IOH core trzeba podnieść. Zoabcz czy będzie poprawa.

Poprawnie ustawić mnożnik UNCORE i VTT.

moje re2 tez nie lubi x20,chce duzo wiecej papu niz na innych mnoznikach

 

cpu-z nie pokazuje zmian mnoznika,przynajmniej 1.51 nie pokazuje,masz wlaczone c1e,tm....

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zainstalowalem sobie lost planet, procek 3.8, wchodze do gry, gram - cpu-z pokazuje niby 3.8, ale real temp x12 i 2.4..wtf?:)

Set VR Current Limit Max = Enabled

Thermal Management Control = Disabled

EIST Function = Enabled

CxE Function = Disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze mieć dobry wzrok żeby wyłapać kod błędu (przynajmniej u siebie nigdy nie miałem tak że ekran zatrzymywał się na bluescreeni-e, tylko od razu samoczynny restart)- może jakieś ustawienie za to odpowiedzialne?

W Visicie (XPek adekwatnie ale chyba lekka różnica nie pamiętam w którym miejscu):

 

Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu -> Automatycznie uruchom ponownie

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się jeszcze odczytywać pliki typu *.dmp (C:\WINDOWS\Minidump\plepleple.dmp).

Ale jak próbowałem to zobaczyłem hasło w stylu "nierozpoznany typ procesora".....

 

co do mnożników to się zgodzę, u mnie na bloodrage'u też jest coś nie tak... x20 niby działa ale potrzebuje sporych napięć, a z kolei x21 pod obciążeniem (prime/occt) działa przez 30sekund, później zaczyna się "wyłączać/włączać" (skacze pomiędzy x20/x21), aż w końcu zostaje x20. To pod win xp, a pod win7 po kilku sekundach z x21 schodzi na x20 i tak już zostaje.

Po wyłączeniu prome/occt znów skacze na x21.

SupePi "trzyma" x21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...