Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Czy mi się wydaje czy na stronie Intela nie ma sterowników pod X58? Bo ostatnie jakie tam widzę są sprzed ponad roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No właśnie znalazłem na tej stronie, i się zastanawiam czemu nie ma na stronie Intela. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ostyn

dzieki za garsc informacji o oc :)

 

 

hyper cos te ustawienia nie pomagaja, zmienilem jak pisales, ale dalwej widze w grze x12 mnoznik :/

A tu ustawiłeś ?? :

 

Dołączona grafika

 

PS.

Nowa płyta doszła, rewizja AC0 , działa stabilnie na starych ustawieniach . Najpierw praca, później przyjemności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, tak mam defaultowo ustawione. Moze cos jeszcze w biosie?

 

widze ze masz dobrze priorytety ustawione, ja zamiast pracowac, caly tydzien sie nowa zabawka bawilem :E minusy pracy w domu i bycia sam sobie panem hehe, zamiast zarobku byla frajda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się jeszcze odczytywać pliki typu *.dmp (C:\WINDOWS\Minidump\plepleple.dmp).

Ale jak próbowałem to zobaczyłem hasło w stylu "nierozpoznany typ procesora".....

 

co do mnożników to się zgodzę, u mnie na bloodrage'u też jest coś nie tak... x20 niby działa ale potrzebuje sporych napięć, a z kolei x21 pod obciążeniem (prime/occt) działa przez 30sekund, później zaczyna się "wyłączać/włączać" (skacze pomiędzy x20/x21), aż w końcu zostaje x20. To pod win xp, a pod win7 po kilku sekundach z x21 schodzi na x20 i tak już zostaje.

Po wyłączeniu prome/occt znów skacze na x21.

SupePi "trzyma" x21.

ja sobie z tym poradzilem na viscie...

jak wroce do domu to opisze co i jak bo juz kilka osob mialo z tym problem na bloodrage..a tam bios jest tak spier....ny ze glowa mala..juz w gigabyte maja lepsze biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, tak mam defaultowo ustawione. Moze cos jeszcze w biosie?

 

widze ze masz dobrze priorytety ustawione, ja zamiast pracowac, caly tydzien sie nowa zabawka bawilem :E minusy pracy w domu i bycia sam sobie panem hehe, zamiast zarobku byla frajda :D

źle powiedziałem... ustaw ''minimalny stan procesora'' na 100% i zobacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i ok :) ale tzn ze za kazdym razem jak bede chcial grac to tak trzeba robic? blee

A nie jest czasem tak , że jak grasz to faktycznie masz max. taktowanie , a jak minimalizujesz do paska to Ci wtedy obniża mnożnik ? Wydaje mi się że tak to działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nic nie minimalizuje ;) zauwaz ze mam dwa monitory - daje to ten komfort , ze mozesz grac i monitorowac kompa , przy ladownaniu gry normalnie czasami sie podnosilo load proca i zwiekszaly troche mhz, ale podczas gry obciazenie procesora np 1% max i [gluteus maximus] :( Wymuszanie tez w win7 fajnie dziala, bo musze to robic 2 razy zeby zatwierdzilo :)

Dobrze ze mam te 2 monitory, bo bym pewnie mial 3.8 w windowsie, a w grach 2.4 i byl pewien ze proc mi nie robi waskiego gardelka :D

 

edit:

po glowie mi chodzila sytuacja, ze gra nie wymagala od proca wysokiego udzialu, a wtedy mnozniki nie przeskakiwaly na wyzsze, bo jak prima czy cos odpalalem to oczywiscie od razu 3.8 bylo

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie od jakiegoś czasu borykam się z problemem związanym z temperaturom mojego procka a mianowicie gdy założyłem WC to odrazu przy starcie mam 50 stopni w idle a w stresie 80-90C (occt) blok na procku to

ftech apogee-maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie od jakiegoś czasu borykam się z problemem związanym z temperaturom mojego procka a mianowicie gdy założyłem WC to odrazu przy starcie mam 50 stopni w idle a w stresie 80-90C (occt) blok na procku to

ftech apogee-maniakalny

nie dodałeś, że trzymasz to na BWA 122 :blink: + grafa w układzie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiło się ciepło i tempy wzrosły. U mnie w poczynku 42C a było 38-39C.

Już dwa razy zdejmowałem blok i sprawdzałem docisk. Wszsytko jest OK.

przy jakim Vcore 50C? Może jednak sprawdź mocowanie bloku. Zmienić pastę?

Przez długi okres używałem CLP. Teraz testuję IC DIAMOND. nie widzę różnicy.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005

 

to nie zmienia faktu lysyn ma ac i ma 39C w ilde

 

@jacekcz

 

mam blackblata z tylu plyty moze on powoduje to ze mam takie tempy??

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005

 

to nie zmienia faktu lysyn ma ac i ma 39C w ilde

 

@jacekcz

 

mam blackblata z tylu plyty moze on powoduje to ze mam takie tempy??

No i co z tego jak ta chłodnica..... którą masz w układzie jest właśnie porównywalna do AC. BWA uciągnie średniej klasy konfig pod 775. i7 to dobre grzałki :wink: sam po odpaleniu platformy i7 zdziwiłem się, że aż tak wysokie tempy są.... u mnie jest 42*C Idle/ 62*C Stress.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego jak ta chłodnica..... którą masz w układzie jest właśnie porównywalna do AC. BWA uciągnie średniej klasy konfig pod 775. i7 to dobre grzałki :wink: sam po odpaleniu platformy i7 zdziwiłem się, że aż tak wysokie tempy są.... u mnie jest 42*C Idle/ 62*C Stress.

ja mam 3.8 na 1.1v i tez tempy 39-42 w idle , grajac dzis w lost planet mialem zreszta niewiele wiecej ...42-44 :) cos to WC kiszkowate :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pokoju jest parno wiec chyba sobie odpuszcze oc jak narazie male oc 3500mhz 1.2v i starczy

przy 3.5 sprobuj zjechac z napieciami, ja z 1.26 na 1.1 jak zjechalem to mi tempy w stresie ok 15 stopni w dol pojechaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ja tez nie wiem o co chodzi,przeciez temperatury sa jak najbardziej elo :D i w sumie nieskie v jak na stable 4.4Ghz w primie-tylko sie cieszyc :)

i co ma qpi do tego,ze karta jest goraca??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde seba, na co ty narzekasz :D ja jak takie tempy przy 4.0 osiagnalem to happy bylem i dumny z mojej Noctuy :)

 

edit:

to sa tempy ktorych mozna sie bac :E pasywna Noctua przed zmniejszeniem napiec, musze teraz sprobowac czy przy 3.8 bede mogl sie pasywem cieszyc, mysle ze w okolicach 80-85 stopni bedzie.

Dołączona grafika

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie wiem o co chodzi,przeciez temperatury sa jak najbardziej elo :D i w sumie nieskie v jak na stable 4.4Ghz w primie-tylko sie cieszyc :)

i co ma qpi do tego,ze karta jest goraca??

Przy QPI 1.2 karta QPI jest tak sobie ciepła. Jak tylko podniosę więcej niż 1.3v od razu robi się bardzo gorąca......

 

 

kurde seba, na co ty narzekasz :D ja jak takie tempy przy 4.0 osiagnalem to happy bylem i dumny z mojej Noctuy :)

u mnie miedzy 4.2GHa 4.4GHz jest równo 10*C różnicy..... a miedzy 4.0GHz a 4.2GHz tylko 2-3*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde seba, na co ty narzekasz :D ja jak takie tempy przy 4.0 osiagnalem to happy bylem i dumny z mojej Noctuy :)

Coś sporo woltów jak na te takty. próbowałeś zjechać z Vcore?

proponuję bclk koło 181 x21 i ramy x10.

 

@seba84_2005

karta QPI wobec tego mocno ogranicza OC skoro już przy QPi=1.3V jest gorąca.

Tylko nie wiem czy trzeba aż tak mocno się tym przejmować :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...