Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

teraz mam 3.8 1.12 na vcore i 1.23 na qpi, zwiekszylem bo mimo ze na 1.1/1.21 bylo w prime stabilnie, to po uruchomieniu lost planet byl zwis, teraz wszystko bangla ladnie i tempy wporzadku, jutro sprobuje puscic na pasywie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś sporo woltów jak na te takty. próbowałeś zjechać z Vcore?

proponuję bclk koło 181 x21 i ramy x10.

 

@seba84_2005

karta QPI wobec tego mocno ogranicza OC skoro już przy QPi=1.3V jest gorąca.

Tylko nie wiem czy trzeba aż tak mocno się tym przejmować :)

Ogranicza i to dosyć mocno..... na XS nawet było to poruszone. Karta bez nawiewu się przegrzewała i BSOD, (sprawdzałem z wentylkiem 80mm ustawionym w jej kierunku i przy tych samych ustawieniach było stabilnie podczas primowania ) dlatego np: najlepiej zapakować blok wodny który chłodzi i to ustrojstwo :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie HT Enabled. Sprawdzałem jaki ma wpływ wyłączenie HT i zanotowałem spadek temp o ~5*C. Mogło by tak zostać ale świadomość, że coś mam wyłączone na to mi nie pozwalała :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzwa , miaem HT wylaczone. Zaczalem kombinowac zeby je wlaczyc , ustawilem 1.2 na vcore, 1.26 na qpi przy 200x19, po wejsciu w win mialem 4.2 (200x21), pierw robilem na troche nizszym, po ruszeniu prime blue screen z koncowka 101 (sugerowane podniesienie vcore jak rozumiem ) podnosilem do 1.2 i wtedy prime ciach krasz. Plyta nie odpala, po wlaczeniu przycisku power, na ulamek sek dioda LED z nr bledow sie zaswieca i od razu gasnie wszystko. Resety CMOS etc nie pomogly. Wyglada na to ze BeQuiet padl, bo po podlaczeniu do innego 400w dziada z innego pc plytka odpala...nosz [ciach!]a ze tak powiem :) Kolejna rzecz na gwarancje :(

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosz kurde myslalem ze dla i7 3.8, plus gtx275 spokojnie styknie 650, a tu narazie jade na radku x1800...i juz problemy? Masakra :( moze to jakis felerny model? Seba widze ma 750 i daje rade ...

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieno nie sadze zeby te 100W tutaj zrobilo roznice :) zestaw na pewno tyle nie pociagnal, jak Jarek pisze - linia 12V pewnie poszla, bo sam zasilacz niby costam dziala, po wlaczeniu 0->1 na plycie zolte diody swieca ;) Niestety w gralu nie ma mozliwosci wymiany za doplata na wyzszy model :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosz kurde myslalem ze dla i7 3.8, plus gtx275 spokojnie styknie 650, a tu narazie jade na radku x1800...i juz problemy? Masakra :( moze to jakis felerny model? Seba widze ma 750 i daje rade ...

Nawet wkładałem przed i7 2xGTX 280 + q9550 OC 4.1ghz i dawał rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co przesadzać ja mam 650 W corsaira i z 260 GTX naprawdę starcza i to jeszcze z luzem, 520 HX też dawała radę :)

Zasilacz siadł i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co przesadzać ja mam 650 W corsaira i z 260 GTX naprawdę starcza i to jeszcze z luzem, 520 HX też dawała radę :)

Zasilacz siadł i to wszystko.

Z tym luzem to bym nie przesadzał

widziałem jak 1000W padało pod I7

przy I7 przydaje się mocna linia 12V

i to cała tajemnica sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdziłem że BeQuiet'y są bardzo awaryjne ,szczególnie od jakiegoś roku ,przereklamowane totalnie moim zdaniem.Jedyne co mają to solidne kable.

.....................................

W razie co mam do sprzedania nowiuśkiego ,zapakowanego w folie Corsaira HX1000 w dobrej cenie z piecioletnia gwarancją.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Elektryk" ze mnie d.pa, ale wydaje mi się, że moc zasilacza to rzecz ważna ale drugorzędna. Ważniejszy jest prąd na linii 12V.

Co z tego, że zasilacz ma moc, powiedzmy, 960W na liniach 12V, a tych linii ma 5... rachunek jest prosty - maksymalny prąd na linii wynosi 16A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Elektryk" ze mnie d.pa, ale wydaje mi się, że moc zasilacza to rzecz ważna ale drugorzędna. Ważniejszy jest prąd na linii 12V.

Co z tego, że zasilacz ma moc, powiedzmy, 960W na liniach 12V, a tych linii ma 5... rachunek jest prosty - maksymalny prąd na linii wynosi 16A.

dokładnie - przekroczysz za bardzo obciaznie na jedej z lini to albo się wyłaczy albo spali ;)

 

dlatego sam kupiłem kiedyś tylko 850W - ma jedną linię 12V o obciązalności do 70A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm a ja sie szukuje do sesji z dwoma gtx 260 i i7 950 oczywiscie wsio po o/c na zasilce z podpisu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze byc chyba ciezko :) Kurde szkoda ze tych informacji nie mialem przed zakupem :( wzialbym cos solidniejszego (linia 12v of kors). Tylko mnie dziwi, ze nie padl jak robilem 1.4vcore i 1.36qpi .... ah bylbym zapomnial - wtedy vertex padl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz miałem 4 zasilacze pod i7.

1)Enermax 620 - nie wyrabiał, grzał się. przeżył. Nie dało się wiele podkręcić. BSODY i inne.

2)Tacens 750W podziałał parę dni i padł. nic ze sobą nie zabrał. 

3)TAGAN BZ 800W - delikatne wkurzające piski. Żyje.

4)Enermax rev. 950 - MIODZIO!

 

wniosek: 850W to minimum jak się myśli o ostrym OC.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 221x19 (4200) vCore ~1,4

grafike gtx285 @ 756/1694/1405 (3dmarkVantage około 17150 :) )

 

na Enermax'ie 625 i daje rade (jak na razie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke schodzimy z tematu, ale jak juz dyskutujemy o zasilaczach to...

* [info]Typ PFC: Aktywne

* [info]Obciążalność linii +3.3V i +5V:: 170

* Obciążalność linii +12V: 624 W

* Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 650 W

* Łączna obciążalność linii -12V, +5Vsb: 29.6 W

* Łączne natężenie na linii +3.3V: 24 A

* Łączne natężenie na linii +5V: 30 A

* [info]Ilość linii +12V: 4

* Natężenie linii +12V: +12V1 20 A

+12V2 20 A

+12V3 20 A

+12V4 20 A

* Łączne natężenie na linii -12V: 0.8 A

* Łączne natężenie na linii +5Vsb: 4 A

tutaj charakterystyka bequiet 650W, ile wychodzi w takim razie tutaj mam na 12V? (jak to sie liczy?:P)

 

edit: musze ustalic czy mialem felerna sztuke, czy przy tej zasilce 3.8 z HT wlaczonym to max w co pow

inienem celowac, bo jakos dalej mnie nie przekonuje teoria , ze przy calkiem normalnych napieciach na vcore i qpi (~1.25) padla 12V bo za duze natezenie poszlo...

 

@down

no wlasnie takie dodawanie wydawalo mi sie za proste, bo wychodzilo 80 a to grubo ponad wspominane 60A zeby wszystko ladnie smigalo na dobrym OC.

Tutaj jeszcze fotka z testow na bit-techu

Dołączona grafika

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+12V1 20 A

+12V2 20 A

+12V3 20 A

+12V4 20 A

 

=

 

80A na 12v

 

ostro ale jakoś ciężko mi uwierzyć w takie wartości dla tego zasilacza.

 

EDIT:

wiedziałem że coś nie tak liczę :D to było zbyt proste aby było prawdziwe ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...