Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

@xtremesystems

HT on Turbo on 190x21

 

@Hanu

W S-spec masz info - SLBEJ to D0

 

@down

Sorka prznar ;) obaj macie ciemne avatary a ja sie spieszylem odpisujac :D a ze ty wczesniej pytales...ehh czasami zle dzialac jak automat :P

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu

I7920 D0 / SLBEJ

I7920 C0/ SLBCH

EDIT:

o masz, ilear mnie ubiegł.

btw, to nie ja prosiłem o bclk i czy z HT czy nie tylko xtremesystems ;)

 

EDIT:

spoko, wiem coś o tym "automacie" i czasami wszystko ładnie pięknie aż tu nagle trach ;) xD

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze wie czy w Agito core i7 920 jest w wersji D0 czy C0/C1

Chyba już wszytkie i7 920 z Agito są D0 po przy opisie proca pojawił się dopisek "Model BX80601920SLBEJ, core stepping D0" :rolleyes: Edytowane przez falarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wszytkie i7 920 z Agito są D0 po przy opisie proca pojawił się dopisek "Model BX80601920SLBEJ, core stepping D0" :rolleyes:

Heh widać mieli już dość pytań typu "czy ten proc to D0" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przewrotne pytanie, jako ze sam niemam w domu watomierza :) Ktos posiadajacy moglby porobic pomiary i wrzucic tu nam wyniki? Najlepiej przy paru roznych napieciach 1.1v 1.2v 1.3v, na pewno ktos chetny sie znajdzie prawda? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje:

"...Każdy procesor Intela poza modelem oznaczony jest tzw. kodem sSpec i po nim możemy odszukać interesujący nas egzemplarz. W chwili obecnej Core i7 920 z rdzeniem D0 występuje tylko pod jednym kodem sSpec: SLBEJ i tak oznaczonego procesora powinniście szukać. Kod sSpec znajdziecie na naklejce opisującej opakowanie procesora..."

 

pelna recenzja jest tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

mam przewrotne pytanie, jako ze sam niemam w domu watomierza :) Ktos posiadajacy moglby porobic pomiary i wrzucic tu nam wyniki? Najlepiej przy paru roznych napieciach 1.1v 1.2v 1.3v, na pewno ktos chetny sie znajdzie prawda? :D

hehe dzisiaj akurat bede zamiawial watomierz :D

no,ale pewnie z tydzien zejdzie jak dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem czasem niestabilne ustawienia to tak nisko spadal. Wtedy w smartguardianie tez mi sie co chwile napiecia zmienialy i skakaly z normalnych na czerwone. Teraz min. spada do 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem czasem niestabilne ustawienia to tak nisko spadal. Wtedy w smartguardianie tez mi sie co chwile napiecia zmienialy i skakaly z normalnych na czerwone. Teraz min. spada do 12

Ciężko nazwać standardowe ustawienie niestabilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym coś to Hyper PI też nie działa najlepiej ;)

 

Na początku było 8 potem 7 a skończył z 6:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No ja tam nie wiem ale wydaje mi się że powinno być trochę inaczej ;) A najlepsze że nie było żadnego komunikatu ba nawet czasy były w tych oknach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1 vcore ? To raczej nie standardowe napiecie :) Cos masz nieteges. Pamieci 2000 na default clocku? to chyba cos dziwnie nie? :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1 vcore ? To raczej nie standardowe napiecie :) Cos masz nieteges

Jak się w biosie ustawi 1.1V to się ma 1.1V, czemu od razu "nie teges" ?

 

EDIT:

 

Doszedłem co boli Hyper PI, w zasadzie trochę dziwna sprawa dla testu dałem kilka raz 1M dla 8 wątków i prawie zawsze liczyło ok poza jednym przypadkiem kiedy to jeden wątek miał do policzenia próbkę 16K którą Hyper PI cholera wie czemu mu ustawiło zamiast 1M ;) Widocznie to samo musiało się "zrobić" podczas liczenia 32M zwróciłem wtedy uwagę tylko na to że są jakieś czasy a nie na napis informujący o liczonej próbce.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nazwać standardowe ustawienie niestabilnym.

1.1vcore to nie standardowe ustawienie ;) (przynajmniej tak mi sie wydaje, niepamietam ile bylo vcore przy defaulcie)

Wlacz pare programow pokazujacych mnoznik, i obserwuj czy tylko w cpu-z ci spada, moze to sama aplikacja sie kisi?.

Occt, prime95, orthos i inne wsio przechodza? I jakie masz wogole ustawienia proca, ze ci te pamieci na 2000mhz smigaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1vcore to nie standardowe ustawienie ;) (przynajmniej tak mi sie wydaje, niepamietam ile bylo vcore przy defaulcie)

Wlacz pare programow pokazujacych mnoznik, i obserwuj czy tylko w cpu-z ci spada, moze to sama aplikacja sie kisi?.

Occt, prime95, orthos i inne wsio przechodza? I jakie masz wogole ustawienia proca, ze ci te pamieci na 2000mhz smigaja?

Nie zrozumieliśmy się, screeny z Hyper PI nie mają nic wspólnego ze screenami z CPU-Z gdyż napięcie 1.1v ustawiłem z 1h temu w zasadzie tak dla jaj. Prime95 biega, no przynajmniej 30min bo dłużej nie chciało mi się czekać ;) A prędkość pamięci podana w sygnaturce to nazwa tego modelu a nie prędkość jaką mam ustawioną. Wracając do mnożnika a niech sobie lata jak chce, fota była pokazana jako ciekawostka a nie "płacz z mojej strony, co z tym zrobić" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz , maly miszmasz :) To mala rada, dawaj w sygu to co masz ustawione a nie to co powinno byc :D No i podkrec ze troche tego proca, przy takich pamieciach az sie prosi :)

Swoja droga, czy po zmianie napiec dalej ci mnoznik skakal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz , maly miszmasz :) To mala rada, dawaj w sygu to co masz ustawione a nie to co powinno byc :D No i podkrec ze troche tego proca, przy takich pamieciach az sie prosi :)

Swoja droga, czy po zmianie napiec dalej ci mnoznik skakal?

Nie bardzo wiem bo wraz ze mianą napięcia dałem mnożnik z AUTO na 21 ;) A co do proca to biega na olbrzymiej prędkości 3,2GHz i na razie na więcej nie będzie, może po zmianie chłodzenia coś mu więcej dam póki co jest dobrze. Wracając do ramu to w tej chwili jest bardzo "lajtowo" bo aż 764MHz przy CL9 i co ciekawe nawet nie wiem na jakim napięciu bo w biosie pisze AUTO a programy ASUS'a do monitoringu nie chcą działać na Win 7 x64 :/

 

EDIT:

 

No dobra chwila zabawy (długiej zabawy) i Asusowe TurboV chodzi ;) Brzydkie to jak cholera ale przynajmniej wiem co mam poustawiane :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadaczy i7 :) .

Króciutko..Jaki batch jest lepszy do o/c przy i7 920-xxxxBxxx czy xxxxAxxx?I po literce A lub B im mmniejsza wartość,tym lepiej czy nie ma to znaczenia?Czytałem żeby A9xx omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Jak odpaliles TurboV na Win7 x64 :?: :>

 

Heh no więc to będzie mniej więcej tak:

 

1. Upewnij się że nie masz wykrzyknika przy ATK0110 ACPI UTILITY w Menadżer Urządzeń

2. Uruchom CMD jako Administrator i wklep poniższe dwa polecenia:

 

bcdedit /set testsigning onbcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
3. Teraz pobierz tą wersję : 3333809[/snapback]
...Czytałem żeby A9xx omijać.

 

A933 ma ilear i jakoś nie płacze ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A933 ma ilear i jakoś nie płacze ;)

no nie narzekam :) ba, nawet mi mowia ze mam dobrego proca skoro na tak niskich napieciach lapie stabilnosc. Ja tam bym sie batchem nie przejmowal, jak chcesz miec pewnego proca uderzaj do ddr2, tam nawet juz podkrecone proce dostaniesz :) wiec nie kupujesz kota w worku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Dzieki, dziala :) brakowalo mi tego gadzetu B-)

Proszę bardzo, ale jak by nie patrzeć to niezwykle brzydkie narzędzie jest niezbędne aby wiedzieć co Asusowy BIOS miał na myśli pod magicznym słowem AUTO ;) Jedynym dla mnie pocieszeniem jest że GB ma brzydsze ;)

 

EDIT:

 

W zasadzie tak dla zabawy i z lenistwa ;)

 

i7 Calc v0.3

Dołączona grafika

 

Download!

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...