Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

@prznar1

cicho wlasnie walcze :P High mi wlasnie przeszlo, V.High in progress..ale poki co to jedyna aplikacja ktora mi nieprawidlowosc wykryla...bo mialem 1 freez na 2..3 dni. I dzis znow :/ Czy to na 3.6 czy 4.0 a oba ustawienia prima pare h i occt przeszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynar1, widzę ze sie sporo udzielasz w tematach o i7, ale widze pojecia o tym nie masz...

uncore to czesc cpu (ktora nie jest rdzeniem, ani jednostkami obliczeniowymi), ktora jest odpowiedzialna za pamiec l3, kontroler pamieci i jakies ciach!lety typu zarzadzanie energia

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By changing the UCLK frequency, you affect the performance of the Intel Core i7's unified L3 cache, QPI logic and integrated memory controller. Increasing the UCLK frequency would certainly boost the performance of the uncore components. However, like overclocking the processor cores, you should do it step by step, and overclock either the core or the uncore individually before overclocking them together.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mogłem tego wyłapać a nic sensownego w necie nie mogłem znaleźć. dzięki. tak powoli dochodziłem do tego że to coś ala kontroler podzespołów proca ale wolałem się do końca upewnić.

 

jeszcze raz dzięki chłopaki.

 

@iliear weź załaduj mu 1.22 a nie będziesz się bawił. przecież twoje życie czy honor nie zależy od napięcia proca :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy zjechac wzrokiem na syga hypera ;)

Poki co Standard i High przechodze na paru ustawieniach, ale VeryHigh za cholere. Bylbym wdzieczny gdyby ktos z ustawieniami ht on przejechal v.high( u mnie to 4gb) czy mu przechodzi na stabilnych ustawieniach.

 

link do IntelBurnTest 2.3

 

edit:

doczytalem w watku, zeby i7 testowac na 16 watkach, i teraz mi narazie 2 przeszedl :) jak sie skonczy sprawdze stare ustawienia czy tez przejda...

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tak tez, co dziwniejsze, przechodzi tez profil na ktorym obserwowalem zvisy. Przerzucilem sie na 3.8 200x19 1.16v i nie bede wylaczal kompa jakis czas. Cos mi tu nie gra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Burn Test jest do DU..proca obciaza w 80-90%....jak odpalam LinXa to mam 99,9% obciazenia i odrazu wysypal po 5minutach krzaka.

 

@Kvadzio

Jesli dopiero zaczynasz zabawe z procem to sie nie zalamuj. Ja tez tak mialem i myslalem na poczatku, ze mam jakas padake czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest proc uzywany ktorego kupilem od jakiegos usera ppc... :( nie sdzilem ze bedzie az tak tragiczny

 

co proponujesz?

Edytowane przez Kvadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie cos ten IntelBurnTest lipny chyba, 16 watkow na very high przeszlo, zostawilem kompa specjalnie na noc, po 49 min sie zawiesil :) Sciagne LinXa w takim razie.

 

@czolo7

Co do obciazenia, to mi caly czas 100% obciaza proca (realtemp, everest tak pokazuja) niewiem skad masz 80% ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie strasznie wysoko Kvadzio :/

 

pytanie odnosnie LinXa, bo jeszcze nie uzywalem. Jakie wartosci wprowadzic przed startem zeby dobrze sprawdzic stabilnosc? Problem size: 11530 Memory to use: 1024

bedzie ok? w Settings automatycznie 8 watkow ustawilo

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear

W opcjach osobiscie nic nie zmienialem tylko jak testuje daje mu 4096MB i jedzie :)

 

@Kvadzio

Przeciez Bloodrage nie potrzebowal az tak wysokiego V na qpi??? prawie tyle to ja mam na swoim Asusie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

1.33 vtt i 1.31 vcore :rolleyes: :damage_wall: mam w tym momencie...

zmien mnoznik,bo x20 dziwnie sie kreci,potrzebuje wiecej vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error w 45m 56s! :) Ale np IntelBurnTest 16 watkow v.high przechodzi.

Czy jest jakas regula ze np jak wywala Linxa nawet po 45 min to niestabilny na bank? oczywiscie chodzi mi tu oustawienia do uzywania 24/7 a nie do benchow czy superpi

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jeżeli używasz kompa na co dzień do grania, netu, filmów, trochę kompresji i nie trzymasz żadnych krytycznych danych (lub robisz częste backupy) to jest całkiem niezła stabilność. U siebie nawet nie zapuszczam takich programów, bo pewnie bym się zdziwił, a kompa używam i żadnych zwisów i niespodzianek nie widać :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...