Skocz do zawartości
K-mil78

Jaki Dysk 2,5" Do Kieszeni Zew. Na Usb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dosałem od Mikołaja :D tą kieszeń ICY BOX tylko że na SATA i chcę kupić dysk do niej.

 

Dysk ma być zasilany tylko z USB więc ma mieć max. 5400 RPM, Interfejs SATA 150/300 (nie wiem czy interfejs ma tu znaczenie).

Ma być przede wszystkim niezawodny i w miarę tani (realna pojemność to 120GB - 160GB - ze względu na ceny większych). Chciałbym żeby był też w miarę wydajny (wiem że USB 2.0 będzie tu ograniczał transfer).

Będę go używał do przenoszenia danych między komputerami stacjonarnymi.

 

Najchętniej zapłaciłbym za dysk do 300 zeta (im taniej tym lepiej), ale priorytet to niezawodność i kultura pracy.

 

Mam na oku dyski Toshiby - Toshiba 160 GB GSX

 

Albo ten z nowej serii: Toshiba 250 GB GSX

 

albo ten - Seagate mementus 160 GB (ten ze względu na cenę trochę mnie przeraża, ale może jest lepszy od tej Toshiby?)

 

A może jakiś Hitachi albo jeszcze coś innego?

 

Proszę o pomoc.

 

Dysk chcę kupić na początku 2008 roku (jak trafi mi się jakaś fajna okazja to wcześniej)

 

Proszę o rady i opinie.

Edytowane przez K-mil78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesio poleca zajszeć na allegro.pl ... tam kópirz najtanjej...

 

Niekoniecznie ten dysk toshiby w wawie znalazłem za 280 i jeszcze nie byłem na giełdzie. Podkreśle jeszcze jedną rzecz - Sprzedawca musi być z Wawy - łatwiej będzie z serwisem i wole odebrać osobiście.

 

PS. Proszę o porady jaki dysk kupić a nie gdzie jest najtaniej. :D

 

Czesiowi dziękuję za zainteresowanie tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesio poleca zajszeć na allegro.pl ... tam kópirz najtanjej...

A nie masz czasem czegoś sensownego do powiedzenia? :blink: Na tym forum postfuckerstwo jest bardzo tępione, więc jeśli zobaczę jeszcze jeden Twój równie bezsensowny i nieregulaminowy post (nie licząc tych, które już widziałem w innych tematach na "co kupić", a kilka ich wczoraj wpadło ), to będe bardzo brzydki. Pisanie z błędami ortograficznymi też nie jest tutaj uznawane za "elo" i radzę go unikać.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie okazaliście się zbyt pomocni :(

 

W końcu się zdecydowałem na seagate'a mementusa 3 160GB. Jak tylko troszkę się nim pobawie to zdam relację jak się sprawuje.

 

Toshiba 250GB okazała się za bardzo prądożerna do kieszeni USB (żeby działała z jednego USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...