Skocz do zawartości
kevin54

Tania Płyta Główna Am2.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Poszukuje taniej płyty pod Athlona 64x2 4400+(s.AM2). Niestety nie mam za dużo kasy wiec poszukuje taniej płyty głównej,c oś z przedziału 150-180zł.

Znalazłem takie płyty:

1. Gigabyte http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...39&katid=59

 

2.ASUS http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...88&katid=59

 

Bardziej widzi mi się Gigabyte ale oparty jest on na trochę starszym chipsecie nForce 405 niż Asus który ma nForce 430, jednak nie wiem jakie ma to znaczenie. Zaznaczam że chciałbym płyte z zintegrowaną kartą graficzną poniewaz karte grafiki pod pci-e bede kupywał trochę później.

Znalazłem jeszcze jedną płytę:Gigabyte http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...63&katid=59

Jednak najbardziej chodzimi mi o to żebyscie wyrazili swoje zdanie na temat 2 pierwszych produktów(fajnie by było jakbyście powidzieli coś o tym trzecim produkcie) lub podali swoje propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto ładować sie już w GF6100. W porównaniu z 690G słabsza grafika, gorszy obraz na LCDkach. Poza tym te linki nie działają.

Ja ci polecam takie mobasy pod AM690G/V:

 

- Foxconn AM690G - pełna nazwa jest tak porypana ze sobie daruję. cena około 180zł

 

- Gigabyte MA69VM-S2 169zł - super płytka

 

- Asus M2A-VM / HDMI - dwie wersje jeden badziew... żartowałem. płytka ok, pozbawiona opcji OC. a jak już się uda to HT w granicach 230Mhz - marrrrrnie... cena około 190zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Gigabyte MA69VM-S2 169zł - super płytka

Też patrzyłem na tą płytkę ale myślałem że chipset nForce jest lepszy niż Amd a tu sie jednak okazuje że nie?? Nie siedzę w płytach wiec nie znam się na tym...więc czy ktoś może się wypowiedzieć na temat płyty która zasugerował moradin lub ewentualnie innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i praktycznie rzecz ujmując przoduje ten Foxconn - zobacz nawet w temacie Budżetowe Mobasy pod AMD w dziale Płyty główne. Pozostałe płyty są ok. Tego asusa widziałem po prostu testy (chyba Frazpc) i nie jest de best. Gigabajt ma tylko grafę bez opcji HDMI (X1200). Jest jeszcze jakaś płyta od MSI (nie pamiętam nazwy) też na A690G. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte na 690V ogólnie nie jest zły - ostatnio składałem kompa na tym i śmiga bez problemu wszystko.

Nie wiem tylko jak z o/c (właściciel na tyle dociekliwy, że nawet po cichu nie udałoby mi się coś podkręcić, a o/c mówi on stanowcze nie)...

 

Jedyne co zaobserwowałem to to, że na seryjnym biosie (nie kojarzę, teraz jaki miał wgrany - ale coś mi F3 lub F5 świta...) nie działał ram jednostronny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto ładować sie już w GF6100. W porównaniu z 690G słabsza grafika, gorszy obraz na LCDkach.

Linki nie działają, ale doszedłem po końcówce adresu że chodzi o Asusa M2N-MX SE, a tam na pokładzie jest w rzeczywistości grafika GF6150SE która dorównuje wydajnością X1250 (690G), a w starszych grach będzie nawet lepsza. Na jakieś o/c ta płyta też pewnie pozwoli, choć lepszy do tego byłby 20 zł. droższy Asus M2N-MX.

 

A tak w ogóle to polecam płytę ASROCK ALIVENF7G-HDREADY za 180 zł. http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...23&katid=59 z nalepszą obecnie integrą GeForce 7050PV która dorównuje wydajnością GF6150SE, a dodatkowo bije X1250 pełnym wspomaganiem odtwarzania filmów HD. Test grafiki na pcarenie, test tej płyty też niedługo się tam pojawi.

Edytowane przez daisycutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właście słyszałem opinie, powtarzam opinie, nie widziałem testów, że X1250 połyka jednym haustem GF7050. trzeba znaleźć jakieś testy porównawcze...

 

Co do samego ASrocka to nie jestem zaskoczony, bo firma od wielu lat stoi na porządnym poziomie i to że wypuszcza świetne płyty jest normą.

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właście słyszałem opinie, powtarzam opinie, nie widziałem testów, że X1250 połyka jednym haustem GF7050. trzeba znaleźć jakieś testy porównawcze...

Testy są. Nie wiem czy można dawać linki do innych portali, dlatego zacytuję podsumownie z testów pcareny

"Przedstawione wyniki mówią same za siebie – NVIDIA ponownie zajmuje w pełni zasłużyła na tytuł najlepszego producenta chipsetów płyt głównych. Nie dość, że jej nForce 630a dorównuje, a nawet wyprzedza konkurencję wydajnością układu graficznego, to jeszcze zyskuje pozycję monopolisty na rynku tanich produktów dla rozrywki HD dzięki GeForce 7050 Pure Video."

 

To z kolei o odtwarzaniu HD: "Świeży materiał wideo w najlepszym standardzie HD 1080p posłużył nam do oceny obciążenia procesora podczas odtwarzania filmów High Definition. Dzięki Pure Video w GeForce 7050PV uzyskujemy płynne wyświetlanie filmu 1080p H.264 VC-1 bez szarpania, którego doświadczymy na GF 7025 (1 rdzeń obciążony w 100%) nawet przy dwurdzeniowym procesorze AMD lub Intel.

W przypadku AMD 690G, wbrew zapowiedziom o wsparciu HD na nośnikach HD-DVD oraz BlueRay, mamy do czynienia z AVIVO będące odpowiednikiem pierwszej generacji Pure Video, a więc procesor graficzny zajmuje się poprawą jakości obrazu, ale wymagana do tego jest spora moc obliczeniowa procesora, zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach. Odciążenie CPU i to z znacznie lepszym stopniu niż w NVIDII uzyskujemy dopiero w kartach HD 2000 z UVD."

 

A tu jeszcze o wydajności w grach z testów pclabu "3DMarki swoją drogą, a gry swoją. Przyczyna jest jasna – starsze gry nie wykorzystują nowych efektów 3D. Właśnie w nich układy NVIDII zyskują nad AMD przewagę. W ostatecznym rozrachunku to ta pierwsza firma wypada nieco lepiej – to w co da się grać na NVIDII chodzi szybciej, natomiast AMD zwycięża tam, gdzie i tak w obu przypadkach nie można mówić o płynności – tak naprawdę to żaden tryumf mieć 3,2 FPS, podczas gdy przeciwnik ma 2,1 FPS."

 

Oczywiście X1250 to ciągle jedna z lepszych grafik zintegrowanych, ale pisanie że połyka konkurencję jednym haustem to gruba przesada.

Edytowane przez daisycutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o jakość grafiki na LCD to X1250 będzie lepszą propozycją niż GF7050? Złącze D-Sub.

 

@daisycutter: dawaj te linki. nikt ci głowy nie urwie tylko wycałuje po [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do 180zł to nic lepszego od tego Gigabajta co podałem wcześniej ew. Foxconna 690G nie kupisz. do 200zł to raczej same integrówki są. gdybyś miał 300zł to już można rozmawiać o płycie bez VGA, ale to na Intelu a nie AMD. Wyznaję jedną zasadę: chcesz pograć, pobawić się kupuj AMD. Chcesz popracować i popodkręcać tak naprawdę poziomie bierz Intela.

 

Cholera to ja ciągle się bawię... :/

 

ps. Co do tego Gigabajta to poczytaj opinie o nim w proline.pl - ludzie całkiem niezłe rezultaty osiągnęli w OC. I to na płycie z VGA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam asusa m2n-mx... jeśli chcesz podkręcać to nie pakuj się tego MOBasa bo w ogóle mi ta płyta blokuje...

A grafika w nimm jest nie za specjalna(jak to integry)

@Komixx

Blokować to ci może proc albo RAM ewentualnie stary BIOS, ale nie płyta, która pozwala na 50% o/c (HTT300). Jak nie trafiłeś na proca-padalca i jak się przyłożysz to ze swojego Athlona 3000+ powinieneś wycisnąć w okolicach 2,7GHz, no chyba że rzeczywiście to dla ciebie za mało.

 

Co do integry to GF6150SE który jest na M2N-MX ciągle jest najwydajniejszą integrą pod AM2, więc nie widzę w tej kwestii specjalnych powodów do narzekań - choć oczywiście jasne jest, że nie może się równać wydajnością z osobnymi kartami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...