Skocz do zawartości
viroos18

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam forum od kilku dni i zauważyłem, że jest tu pełno speców od hardware`u:) potrzebuję porady, gdyż mam ok 3000zl i przydałaby się nowa buda, a sam ostatnio składałem kompa ładnych kilka lat temu. Cóż mogę dodać, może to, że NIE kręcę i pewnie nigdy nie będę, a komp posłuży w zasadzie do grania (Crysis, UT3, Bioshock etc., CSS), gdyż aktualnie posiadany przeze mnie proc Athlon XP 1500+ czasy świetności ma już daaawno za sobą.

Chciałbym, żebyście ocenili moją propozycję i ewentualnie podpowiedzieli co zmienić. Nie zależy mi na ciszy, komp w nocy wyłączony. Chodzi w zasadzie o to, żeby całość ładnie ze sobą współgrała no i żeby w przyszłości można było dokonać jakiejś modernizacji. Nie ukrywam, że jakby dało się zaoszczędzić parę złotych, byłoby miło ;P

Jestem z lublina, a kompa będę składał prawdopodobnie w komputroniku (chyba, że ktoś zasugeruje inaczej:)

 

Moja propozycja

 

1 Mysz A4-TECH X-718 F czarno srebrna 66.00

 

2 Karta graficzna GeForce 8800 GT Asus 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1179.00 (wiem, że trochę droga ale nie widziałem u nich tańszej 512mb)

 

3 Zasilacz Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W bulk 160.00

 

4 Obudowa Asus TA-861 Black-Silver 103.00

 

5 Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX 412.00

 

6 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12 146.00 (x2 ---> 292.00) czyli w sumie 4gb

 

7 Płyta główna Microstar P35 NEO2-FIR 390.00

 

8 Napędy optyczne Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk (Serial ATA) 112.00

 

9 Klawiatura Logitech Deluxe 250 Keyboard black OEM 39.00

 

10 Dysk twardy Samsung SpinPoint S250 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) 227.00

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

co daje w sumie 2980.00 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądam forum od kilku dni i zauważyłem, że jest tu pełno speców od hardware`u:) potrzebuję porady, gdyż mam ok 3000zl i przydałaby się nowa buda, a sam ostatnio składałem kompa ładnych kilka lat temu. Cóż mogę dodać, może to, że NIE kręcę i pewnie nigdy nie będę, a komp posłuży w zasadzie do grania (Crysis, UT3, Bioshock etc., CSS), gdyż aktualnie posiadany przeze mnie proc Athlon XP 1500+ czasy świetności ma już daaawno za sobą.

Chciałbym, żebyście ocenili moją propozycję i ewentualnie podpowiedzieli co zmienić. Nie zależy mi na ciszy, komp w nocy wyłączony. Chodzi w zasadzie o to, żeby całość ładnie ze sobą współgrała no i żeby w przyszłości można było dokonać jakiejś modernizacji. Nie ukrywam, że jakby dało się zaoszczędzić parę złotych, byłoby miło ;P

Jestem z lublina, a kompa będę składał prawdopodobnie w komputroniku (chyba, że ktoś zasugeruje inaczej:)

 

Moja propozycja

 

1 Mysz A4-TECH X-718 F czarno srebrna 66.00

 

2 Karta graficzna GeForce 8800 GT Asus 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1179.00 (wiem, że trochę droga ale nie widziałem u nich tańszej 512mb)

 

3 Zasilacz Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W bulk 160.00

 

4 Obudowa Asus TA-861 Black-Silver 103.00

 

5 Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX 412.00

 

6 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12 146.00 (x2 ---> 292.00) czyli w sumie 4gb

 

7 Płyta główna Microstar P35 NEO2-FIR 390.00

 

8 Napędy optyczne Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk (Serial ATA) 112.00

 

9 Klawiatura Logitech Deluxe 250 Keyboard black OEM 39.00

 

10 Dysk twardy Samsung SpinPoint S250 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) 227.00

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

co daje w sumie 2980.00 zl

Jak na Kompuszrota to nawet niezłe ceny - pomijając grafe bo tu to mega lol - zamów sobie na allegro za 900-950zł tego GF'a albo szukaj gdzieś w okolicy taniej. No i procek w nieciekawej cenie :? Wogóle na wschodzie ceny jakieś wyższe, ostatnio kuzynowi składałem kompa to mu z 10% drożej wyszło (taki jakiś nieduzy komputerowy sklep w Zamościu) na całym sprzęcie niż jakby w necie lub w zachodniej Polandii kupował :-| .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Kompuszrota to nawet niezłe ceny - pomijając grafe bo tu to mega lol - zamów sobie na allegro za 900-950zł tego GF'a albo szukaj gdzieś w okolicy taniej. No i procek w nieciekawej cenie :? Wogóle na wschodzie ceny jakieś wyższe, ostatnio kuzynowi składałem kompa to mu z 10% drożej wyszło (taki jakiś nieduzy komputerowy sklep w Zamościu) na całym sprzęcie niż jakby w necie lub w zachodniej Polandii kupował :-| .

Dysk weź z 16mb cache...nagrywarke LG... i jak procka E4xxx o już lepiej E2180 który jest o wiele tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Kompuszrota to nawet niezłe ceny - pomijając grafe bo tu to mega lol - zamów sobie na allegro za 900-950zł tego GF'a albo szukaj gdzieś w okolicy taniej. No i procek w nieciekawej cenie :? Wogóle na wschodzie ceny jakieś wyższe, ostatnio kuzynowi składałem kompa to mu z 10% drożej wyszło (taki jakiś nieduzy komputerowy sklep w Zamościu) na całym sprzęcie niż jakby w necie lub w zachodniej Polandii kupował :-| .

teoretycznie mógłbym zamówić bebechy na allegro ALE:

1 - nie chce mi sie czekać zanim wszystko po kolei dojdzie (nie daj boże coś gdzieś zaginie/przyślą nie to co trzeba/etc)

2 - jeżeli coś się zwali to potem trzeba rozsyłać sprzęt po całej polsce

3 - wyszedłem z wprawy w samodzielnym składaniu kompa (jak wspomniałem, swojego athlona montowałem kilka ładnych lat temu, dlatego wolałbym, otrzymać gotowy sprzęt a ewentualnie później coś grzebać)

 

no nie ukrywam, że tanio to nie wychodzi, a chciałem w tych 3k jeszcze jakiś przyzwoity router kupić

 

Dysk weź z 16mb cache...nagrywarke LG... i jak procka E4xxx o już lepiej E2180 który jest o wiele tańszy

jezeli chodzi o procka to prawde powiedziawszy tez tak myślałem, przeglądałem osiągi w nowszych giercach i dual core zawsze w zasadzie wypadał podobnie, różnica kilku fps`ow albo i nie. Najwyżej kiedyśtam włoży się penryna;P

 

a zasilacz i wentylowana buda wystarczy żeby nic sie nie grzało?

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mógłbym zamówić bebechy na allegro ALE:

1 - nie chce mi sie czekać zanim wszystko po kolei dojdzie (nie daj boże coś gdzieś zaginie/przyślą nie to co trzeba/etc)

2 - jeżeli coś się zwali to potem trzeba rozsyłać sprzęt po całej polsce

3 - wyszedłem z wprawy w samodzielnym składaniu kompa (jak wspomniałem, swojego athlona montowałem kilka ładnych lat temu, dlatego wolałbym, otrzymać gotowy sprzęt a ewentualnie później coś grzebać)

 

no nie ukrywam, że tanio to nie wychodzi, a chciałem w tych 3k jeszcze jakiś przyzwoity router kupić

jezeli chodzi o procka to prawde powiedziawszy tez tak myślałem, przeglądałem osiągi w nowszych giercach i dual core zawsze w zasadzie wypadał podobnie, różnica kilku fps`ow albo i nie. Najwyżej kiedyśtam włoży się penryna;P

 

a zasilacz i wentylowana buda wystarczy żeby nic sie nie grzało?

A skad jestes ? Bo jak gdzies kolo Bydzi to Ci zloze taniej i z gwara w jednym sprawdzonym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kup w innym sklepie, proline, apollo, esc. W komputroniku przepłacisz i to ostro. Poza tym do zmiany, dysk, proc, zasilacz, ewentualnie jeszcze mysz. Dysk bierz od seagate, procka e2160, amacrox 450pfn, a mysz to IMO coś od logitecha. Pomyśl jeszcze nad foxconnem p35a-(s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w innym sklepie, proline, apollo, esc. W komputroniku przepłacisz i to ostro. Poza tym do zmiany, dysk, proc, zasilacz, ewentualnie jeszcze mysz. Dysk bierz od seagate, procka e2160, amacrox 450pfn, a mysz to IMO coś od logitecha. Pomyśl jeszcze nad foxconnem p35a-(s).

zaraz obadam oferty tych sklepów

dysk wybrałem samsunga dlatego, że w komputroniku nie maja aktualnie na stanie seagate`a :)

a co do chieftec`a 400W to nie wystarczy?

 

natomiast odnosnie procka to macie racje, zmienie go na e2160 albo e2810

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol Grzechu_1990 jesteś wielki :) w Proline praktycznie taka sama buda (z prockiem E2180) jest ok 300zl tansza :D

 

a co sądzicie o tych pamięciach - Geil 4GB DDR2 800 5-5-5-15 Dual Chanel Kit Black Dragon 310,00

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego myśle że myszka za prawie 70 zł to nie jest do niczego potrzebna. ja 3 lata temu kupiłem optyczną za 19 zł i jestem z niej zadowolony. :) B-) Myślę że jak kupisz karte graficzną na allegro i z niektórych elementów urwiesz troche zł to kupisz procek lepszy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego myśle że myszka za prawie 70 zł to nie jest do niczego potrzebna. ja 3 lata temu kupiłem optyczną za 19 zł i jestem z niej zadowolony. :) B-) Myślę że jak kupisz karte graficzną na allegro i z niektórych elementów urwiesz troche zł to kupisz procek lepszy;]

jak napisałem kupuje sprzęt do grania, a lubuje się szczególnie w first person shooterach (m.in. CS:S), więc jeżeli chodzi o myche to są myszki i są MYSZKI

 

edit:

Ostatecznie wykminiłem taki zestawik:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E4600 2,4GHz 2MB 1 420.00

Cooler na procesor Pentagram HP-100 AlCu Lite P 7010 1 54.00

MOBO Abit IP35 1 366.00

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum CL4 OCZ2P8002GK 2 159.00 --> 318.00

[PCIE] Karta GeForce 8800GT Palit 512MB 1 995.00

[sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250410AS 1 219.00

Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H66N SATA OEM Black 1 108.00

[ATX] Obudowa Chieftec BH-01B-B-B-400 Bravo 1 315.00 (mam nadzieje, że 400W styknie)

Klawiatura Logitech Internet OEM 350 Black 967674-0100 1 60.00

Mysz laserowa A4Tech X-750B Fire Czarna 1 67.00

-----------------------------

~~ 2922.00

c2d jest w wersji BOX, ale myślę, że lepsze chłodzenie się przyda

no i moze jakis niewielki OC

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...