Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś namiar na program, którym sprawdzę ile mi dana gra pobiera pamięci

z karty graficznej ? ktoś pisał o Video Ram ale nie mogę go nigdzie znaleźć ;/

W atitool albo att już nie pamietam który masz OSD

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja 8800GS :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wiatrak trzyma sie idealnie, nie do ruszenia. Narazie bez OC temp Idle - 42C, stress - 61C. Wiatrak skrecony na jakies 7V, w ogole go nie slychac. Zaraz zabiore sie za OC.

 

Przy okazji mam Panowie pytanko. AtiTool 0.27beta4 nie widzi tej karty. Core i Mem sa 0Mhz i nic z tym zrobic nie moge. Jest jakas rada ??

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja 8800GS :)

 

Fotki ciekawego chłodzenia :>

 

Wiatrak trzyma sie idealnie, nie do ruszenia. Narazie bez OC temp Idle - 42C, stress - 61C. Wiatrak skrecony na jakies 7V, w ogole go nie slychac. Zaraz zabiore sie za OC.

 

Przy okazji mam Panowie pytanko. AtiTool 0.27beta4 nie widzi tej karty. Core i Mem sa 0Mhz i nic z tym zrobic nie moge. Jest jakas rada ??

Riva Tuner do ustawiania taktów + AtiTool jako artifact scan ;]

 

Wszystkie, czy tylko niektórych producentów?;]

Pewnie Palit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z wgraniem biosu do tej karty. Juz kiedys wgrywalem do Palita 7300GT i nie przypominam sobie, zebym mial jakiekolwiek z tym problemy, a teraz niestety sa.

Najpierw chcialem zrobic startowa z PenDrive, ale nie wykminilem jak, wiec sobie darowalem. Pozniej zrobilem w Nero "Startowy dysk z danymi" i dodalem sobie potrzebne pliki do flasha. Niby wszystko fajnie pieknie, plyta bootuje, wlacza sie DOS, ale kur... tych plikow do flasha mi w DOSie nie widzi, kiedy w Windzie sa widziane normalnie. Co robic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update Successfully :) 700GPU/1700Shader/1900Mem. Dzieki ogromne za linka. Szkoda tylko, ze tak cewki daja czadu w tym Gainwardzie, ja to nie mam szczescie, w Gigabyte to samo bylo. Ale poza tym to bardzo przyjemna karta jest.

 

EDIT:

 

A przy okazji, to jakie V na rdzeniu ma standardowo ten Gainward ? Nibitor nie pokazuje zadnej wartosci. Czy jesli jest mniejsze niz 1.1V to mozna je podbic poprzez wgranie biosu z Nibitora z wartoscia 1.1V ?

 

EDIT2:

 

Jeszcze jedna sprawa. Sprawdzilem ile ramu z karty bierze Call of Duty 4 w rozdzialce 1024/768 max detale 4x/8x i wyszlo troche sporo

 

Dołączona grafika

 

Czy ja dobrze widze, czy gra wessala 450MB ?? To by wychodzilo, ze jednak GS na dzisiaj troche nie bardzo, jesli w takiej rozdzialce juz za malo ramu. Czy moze zle patrze ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem Palit. Na stokowych chłodzeniu bez żadnych modów uzyskałem w 3dMark 2006 14 484 pkt takty 760/1006.

http://service.futuremark.com/resultCompar...reResultType=14

Dołączona grafika

Karta jest moim zdaniem bardzo dobra za tą cenę ( w lokalnym sklepiku 480 PLN).

Co najważniejsze - żadnego skwierczenia cewek nie słychać. Z modami karta pójdzie zapewne znacznie powyżej 800 Mhz core.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update Successfully :) 700GPU/1700Shader/1900Mem. Dzieki ogromne za linka. Szkoda tylko, ze tak cewki daja czadu w tym Gainwardzie, ja to nie mam szczescie, w Gigabyte to samo bylo. Ale poza tym to bardzo przyjemna karta jest.

 

EDIT:

 

A przy okazji, to jakie V na rdzeniu ma standardowo ten Gainward ? Nibitor nie pokazuje zadnej wartosci. Czy jesli jest mniejsze niz 1.1V to mozna je podbic poprzez wgranie biosu z Nibitora z wartoscia 1.1V ?

 

EDIT2:

 

Jeszcze jedna sprawa. Sprawdzilem ile ramu z karty bierze Call of Duty 4 w rozdzialce 1024/768 max detale 4x/8x i wyszlo troche sporo

 

img

 

Czy ja dobrze widze, czy gra wessala 450MB ?? To by wychodzilo, ze jednak GS na dzisiaj troche nie bardzo, jesli w takiej rozdzialce juz za malo ramu. Czy moze zle patrze ?

Ściągnij sobie Nibitora 3.9 - a nuż coś pokaże ;]

 

Co do pamięciożerności CoD4 - u mnie w 1280x1024 użycie ramu cały czas w granicach 420-470MB ;)

 

88GS w Crysis'ie jest może i szybszy od 96GT, tylko że Crysis w 1280x1024 @ High all używa max 360MB pamięci grafiki :lol: :mur:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wszedlem na forum, aby to napisac, ze w Crysisie ze wszystkim na Wysokie mam ok. 360MB :) Max bylo 380MB, tylko ze Crysisa mialem wlaczonego bez AA i AF.

Co do Nibitora, to 3.9 niestety tez nie pokazal.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do użycia pamięci w COD4 to aż z ciekawości sprawdziłem.

1280/1024, anti aliasing x2, tekstury ustawione na najwyższe.

Takie wartości utrzymują sie cały czas, tak wiec karta daje rade, i ma jeszcze zapas.

post-124959-1206175453_thumb.jpg

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam 2 pytanka:

 

1.do grania w rozdzielczosci 1280x1024 i AAx2/4 ktora bedzie lepsza, 8800GS czy 9600GT pomijajac kwestie podkrecania ?

 

2.znalazlem palita 9600GT za 450zl oraz gainwarda 8800GS za 450zl, jest tez 9600GT za 520zl od asusa ktore ma lepsze chlodzenie od 2 wymienionych, ktora brac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Witajcie, mam 2 pytanka:

 

1.do grania w rozdzielczosci 1280x1024 i AAx2/4 ktora bedzie lepsza, 8800GS czy 9600GT pomijajac kwestie podkrecania ?

 

2.znalazlem palita 9600GT za 450zl oraz gainwarda 8800GS za 450zl, jest tez 9600GT za 520zl od asusa ktore ma lepsze chlodzenie od 2 wymienionych, ktora brac ?

 

1. obie będą dobre, nawet bardzo dobre, 9600gt w wiekszej ilosci wypadkow lepsza(ale nie w kazdym)

 

2. 450zl za 9600gt? warto, bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było gdzieś wcześniej porównanie i ogólne wszystkie testy wyszły jakoś 0,03% (czy coś koło tego) na korzyść 8800gs. [ot] A ja od siebie polece inno3D 9600gt ze wzgędu na chłodzenie które w 2d jest cichsze niż fander@5V (niesłyszalne z 15CM!) Cena też nieduża:) [/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do użycia pamięci w COD4 to aż z ciekawości sprawdziłem.

1280/1024, anti aliasing x2, tekstury ustawione na najwyższe.

Takie wartości utrzymują sie cały czas, tak wiec karta daje rade, i ma jeszcze zapas.

To jak to mozliwe, ze u mnie jest 450MB i to w rozdzialce 1024/768 ? Podbicie AA do 4x i AF do 8x az tak bardzo zwieksza uzycie ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później ustawie AA 4x i AF 8x i zobaczę jak to wpływa na użycie MB.

Z tym że ja mam 1280/1024 wiec to w 1024/768 jest i tak wysokie.

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zmienić sterowniki ?

 

Bo coś poprzednio też pisałeś, że GOW ci używa max 240MB. Jak dla mnie to coś ze sterami dzięki, którym pamięc grafy jest w pewnym sensie zablokowana dla gier. Dlatego użycie ci nie skacze powyżej 250MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zmienić sterowniki ?

 

Bo coś poprzednio też pisałeś, że GOW ci używa max 240MB. Jak dla mnie to coś ze sterami dzięki, którym pamięc grafy jest w pewnym sensie zablokowana dla gier. Dlatego użycie ci nie skacze powyżej 250MB.

 

W GOW-a jeszcze nie grałem :)

Wydaje mi się że sterowniki nic do tego nie maja:

Zrobiłem te testy z max ustawieniami 1280/1024 i 1024/768.Nic nie jest zablokowane a użycie MB przedstawia się następująco,mówię oczywiście o COD4

post-124959-1206189470_thumb.jpg

post-124959-1206189494_thumb.jpg

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlaczyles AA4x AF8x ? Bo to przeciez niemozliwe, ze u mnie jest 450MB, a u Ciebie 250MB na tych samych ustawieniach. Moze Ci stery pokazuja ze jest AA4x, a tak naprawde nie wlaczaja ? Jak to w grze wyglada ?

 

wszystko włączone, gra wygląda dobrze, poza tym widzę różnicę w fps kiedy mam włączone AA 4x AF8x więc o jakimś błędzie nie może być mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sobie ustalcie gdzie testujecie użycie pamięci w COD4 ?

 

No i jeszcze jedno. @NFS: W CoD4 jest jeszcze osobna zakładka z ustawieniami textur, weź sobie tam ustaw na Extra ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...