Skocz do zawartości
ath

Turok

Rekomendowane odpowiedzi

@felek111

Czytaj dokładnie posty , gdzie napisałem tylko o grafice ??Czytanie ze zrozumieniem to podstawa, bo przynajmniej taka średnio inteligentna małpa jak ja widzi dokładnie co w każdym poście jest napisane ;). Felek jak dla mnie to Crysis jest mega hitem i bez dwóch zdań dzięki grafice, fizyce, skafanderek, dobry multi. To nie 3dmark pokazał nam w tym roku coś nowego tylko właśnie CRYSIS. Napisałem przecież , że coś w Turoku jest , że można pograć , ale jakaś super rewelka to dla mnie nie jest i wybacz mi, ale ta trawa zrobiona z bitmap aż wzbudzała we mnie na początku konwulsje. Taki już ze mnie "geniusz", ale większość ludzi lubi coś ładnego i ciekawego niż jakieś brzydkie i średnio ciekawe.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz takie spojrzenie na gry konsolowe to moze nie czekaj na Mass Effect,przeciez to gra konsolowa!-tylko ktos sie zlitowal na pc'ciarzami i laskawie zrobil konwersje :lol2: ,pozatym jawnie wylewa sie z ciebie kompleks pc'ciarza,kup wrescie jakas konsole to moze ci przejdzie

 

ps.na pc nie ma gier: cyt"..liniowych,brzydkich,nudnych i glupich??? czyli murowanych hitow na pc! :lol2:

 

co do oceny turoka to tez na niego leje :) ,wiec dobrze ze trafil na pc,w koncu i tak nikt w niego nie gra na konsolach ;)

Nie wiem czy to kompleks pc-ciarza czy nie , nie zastanawialem sie :wink:

Natomiast dla ciebie chyba takze jest oczywiste ze to wina konsol, ze dzisiejsze gry poza grafika nie i jakims jednym szmerem-bajerem na ktorym bazuje caly gameplay nie oferuja nic? Moze od bieda da sie przyczepic pare chlubnych klimatycznych wyjatkow ale to kropla w morzu. W sumie nie powinno nas to dziwic - na konsole kazdy tytul sprzedaje sie kilkakrotnie lepiej niz na pc. Na mass effect mimo wszystko licze bo nasluchalem sie cos o nieliniowosci itp, takze zobaczymy.

PS konsoli nie kupie bo zwyczajnie mnie nie stac. Samo urzadzenie plus sensowny tv to ladnych pare kola.... <_< (od razu mowie - nie posiadam tv :rolleyes: )

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

@felek111

Czytaj dokładnie posty , gdzie napisałem tylko o grafice ??Czytanie ze zrozumieniem to podstawa, bo przynajmniej taka średnio inteligentna małpa jak ja widzi dokładnie co w każdym poście jest napisane ;). Felek jak dla mnie to Crysis jest mega hitem i bez dwóch zdań dzięki grafice, fizyce, skafanderek, dobry multi. To nie 3dmark pokazał nam w tym roku coś nowego tylko właśnie CRYSIS. Napisałem przecież , że coś w Turoku jest , że można pograć , ale jakaś super rewelka to dla mnie nie jest i wybacz mi, ale ta trawa zrobiona z bitmap aż wzbudzała we mnie na początku konwulsje. Taki już ze mnie "geniusz", ale większość ludzi lubi coś ładnego i ciekawego niż jakieś brzydkie i średnio ciekawe.

Nie mam najmniejszych problemów z czytaniem ze zrozumieniem. Nie bronię też Turoka. Po prostu kolejny temat, o kolejnej grze w której ocenie 95% zajmuje tylko kwestia grafiki. Dla mnie Crysis to przereklamowany benchmark. Oprócz grafiki nie oferuje niczego innego. Far cry miał fajny klimat. Oferował jakąś innowację i odejście od standardów FPP. Szarosći i postnukleranych światów itp. W Crysisie zero klimatu. Fabuła to szczyt tandety. Widzisz większość ludzi poleci na piękny cukierek z beznadziejnym nadzieniem. Ja wolę brzydko opakowany z fajnym nadzieniem. Stary batonik "adaś" w tandetnej foli bije na głowę te super "marsy", "liony" i inne komecyjne batony. Kto wie może zrozumiesz aluzję. Widzisz ja olewam trawę, i jej bitmapy. Nie wątpię ze większość ludzi obecnie lubi coś ładnego, świecącego. Tyko, że ładne nie od razu = się ciekawe. I właśnie tym zdaniem potwierdziłeś obecne stadardy. Dla ciebie ładne =ciekawe. Mniej ładne = mniej ciekawe. Typowa tandeta obecnych czasów. Pusta skorupa nie oferująca nic poza wyglądem i tak będzie uznana z super.

 

Co do konsol i pc.

Ciekawostka. Najczęsciej i najwięcej do powiedzienia mają zapaleni konsolowcy. Ciągle przy każdej okazji starają się udowodnić jakie to konsole nie są super. Jakie to gry nie są najlepsze. Jakie to szczęście mają użytkwnicy kompów, że zrobiono konwersję, itp , itp. Biedactwa muszą to sobie w kółko powtarzać czy co? Zdecydowanie mają dzieciątka kompleks niższości. I takim powtarzaniem się chyba dowartościowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i Ja dorzuce moja skromna ocene

Turok to kupa jakich malo , ktos nazekal na Crysisa ze niby benchmark

Crysisa przechodzilem 3x ,za kazdym razem inaczej w Stalkera gram do dzis

w Turoka zagralem 30 minut potem UNINSTALL ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem naprawdę co wy od tej gry chcecie fakt grafa nie na poziomie zużywa maksymalnie 150mb pamięci graficznej.Ale gra trzyma w napięciu przynajmniej pod koniec i bardzo prosta nie jest.Moim zdaniem gra spokojnie zasługuje na ocenę 7/10 zwykła konwersja z X360 i tyle.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Crysisa przechodzilem 3x ,za kazdym razem inaczej

Widzisz. Ja przechodząc go za pierwszym razem, ziewałem mniej więcej w połowie.

Far cry przeszedłem kilka razy i nie miałem uczucia znużenia. Turok może nie jest super powalający graficznie, ale ma niezły klimat. Crysis, może mu go tylko pozazrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba coś sprzęt nie pozwolił na grę w crysisa więc go lekko powiedziawszy lekceważysz , za to turok lata z prędkością swiatła i chyba o to tu chodzi. Nie wiem crysis mnie pochłonoł na parę ładnych dni , a ten turok to z trudem mi przychodzi dalsze zagranie w niego ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba coś sprzęt nie pozwolił na grę w crysisa więc go lekko powiedziawszy lekceważysz , za to turok lata z prędkością swiatła i chyba o to tu chodzi. Nie wiem crysis mnie pochłonoł na parę ładnych dni , a ten turok to z trudem mi przychodzi dalsze zagranie w niego ;).

 

Gregor1230

Swiete slowa ,pewniakiem Felek111 ma 12 fps w Crysisie stad taka krytyka

zreszta taka grupa ludzi i tyle ,

3DMark 2006 byl zly dla wszystkich ktorzy mieli ponizej 2tys pkt :/

 

 

Racuch

Zgadza sie ze jedyne co ratuje ta gre to te dosc ciekawie zachowujace sie dinozaury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron wyczerpał już wszystko, nic dodać nic ująć ;). Tak uściślając to felek111 na 8800gs pewnikiem 384 MB to tak nie bardzo nawet w high się da pograć ;/, ale przecież nie miałeś problemów z fpsem. Oczywiście dla jednego w porywach 30 fps to już "panta rhei" , a dla niektórych to minimum :P.

Tak czy inaczej ziewam to dopiero w turoku , bo w crysisie nie było na to czasu :P.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale coś z czyszczeniem nie poszło tematu -zostały posty łebka ,który wszystkich obraża ,a reszta znikła :blink: .Miała być dyskusja, a wyszło wypasanie trolla...

Może ktoś ten bełkot skończyć?Nie chcę mu odpisywać ,bo znowu moje posty znikną ,a chłopak się będzie "napawał" własną mądrością i oceną kto na co zasługuje( :rolleyes: ).Dla spokoju włączyłem "ignoruj".

feluś -jedna uwaga tylko: "grubo ponad 10" to nie 10 :razz: .Ale mów mi smyku -co mi tam psze pana :lol2:

Turok -pograłem na kolegi zapisach aby być pewnym zdania(u niego grałem) -nie kupię gry nawet z gazetką za 11.99.Same dinos to za mało dla mnie.No i ataki knifem...też w sumie fajnie.Reszta przypomina jakieś produkcje sprzed kilku lat -w kiepskiej grafice schematyczna rozgrywka.Wręcz można 9 na 10 razy przewidzieć co się stanie.Dźwięk jeszcze ujdzie.Cała gra dla mnie to lekka analogia dla Gears of War -dużo szumu ,a gra schematyczna i monotonna z kolesiami o ręce wielkości tułowia jakiegoś łebka(GoW ratuje opcja sieciowa i oprawa wizualna niezgorsza).Szkoda -mimo poprzednich części ,które mi sie nie podobały liczyłem ,że Turok da radę.Lubię tematykę dinozaurów ale nie fanatycznie.Teraz pozostaje poczekac na duuuuży mod do Crysis(choćby dla modów warto było kupić te grę) -Jurrasic Park.Zanosi się świetnie.

Ciekawe czy twórcy Turoka zareagują jakoś na fale krytyki oprawy wizualnej(nie tylko na tym forum no i nie tylko w naszym pięknym Kraju).Wszak mogą wydać dużego patcha poprawiającego to i owo(jak np. do Two Worlds -około 1GB!).Ale to już zależy jak im na kalkulatorze wyjdzie wyliczenie :wink:

Ogólnie uważam ,że najlepszym zakupem ostatnio jaki zrobiłem był Assassins Creed.Świetna i klimatyczna gra dopracowana pieczołowicie.Ma usterki i jest dość....hmmm...powtarzalna ale dla mnie świetna(przypomina nieco Splinter Cella -bardzo odlegle ale jednak.A to moja ulubiona seria).Sprzedaż Turoka w zbliżonej cenie uważam za co najmniej niesmaczną.On wygląda jak mod do Unreala jedynki ,a nie jak powstała w 2008 roku gra.Wyjątek -jaszczurki.Bestie są fajne.Żegnam się z wątkiem ,a zwłaszcza z felkiem :wink:.

BTW -przyznam ,że dużo mojej winy w zaśmieceniu wątku....Powinienem pamiętać ,że ktoś kto od razu z wyzwiskami wyjeżdża myśli ,że stoi nad wszystkimi(no jasne, że błędnie) i nie przyzna się do błędu.Najlepiej takich ludzi zostawiać w spokoju(w myśl "ruszysz....").Życie ich zweryfikuje samo :wink: .Mea culpa.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowalem tego Turoka, mogli dac troche lepsze tekstury moze nie bylaby taka obrzydliwa :) No i znow te czarne pasy :( przydal by sie jakis monitor z panorama

Sorry, ale jakie czarne pasy? Ja grałem bez panoramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przypomniało mi się coś -ma ktoś Ageję?Czyli PPU jak wiecie zapewne.Gra podobno(no nie mam jej) instaluje do karty fizyki sterowniki automatycznie.Pewnie jakiś tryb soft obsługują jak to bywa często ale ciekawe czy hardware wnosi coś do gry.W końcu potencjał ma choć mało wykorzystany...

Czarnych pasów u kolegi też nie było(no na 99% jestem przekonany :wink: ) -może to jakiś błąd ustawień wywołał ich pojawienie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron mogę załatwić physixa. W poniedziałek będę w redakcji to możliwe , że pożyczę i obadam aczkolwiek wolałby m pobawić się cell factorem. Poza tym wiesz ageia to sdk i nie zawsze wspierane przez physixa np GOW itp.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja -zapomniałem o niuansach.Niezbyt się orientuję co i jak z tym PPU.Nie ma w okolicy po prostu, a badanie za pomocą sieci niewiele wnosi hehe.Zaciekawiło mnie ,że gra instaluje sterowniki więc może coś to poprawia...ale wątpię.

Ale.....może :rolleyes: .Szkoda mi tych dinozaurów nieco -zmarnowali je.Ostatnio podobne wrażenie zrobiły na mnie te z King Konga -fajne były bestie ale tam rozgrywka inaczej przebiegała -w/g filmu mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem tylko z Daemon Tools Pro i z patchami.Daemon Tools ma konflikt z Turokiem a patche nie znajduja pliku Turok.exe.

 

Juz odpalilem.Dzieki

może kup oryginał, a nie beszczelnie jedziesz na piracie ? nie chcesz porysować płytki, że używasz deamona, czy może magicznie płytka ściągnęła się z torrentów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie i panie(jeśli takowe są). pytanie do tych którzy grali w tą grę( XBOX czy PC). Istnieje możliwość włączenia mapy?? Bo nieraz w ferworze walki zapominam lub gubie kierunek w którym mam podążać.

 

Odnośnie jej wyglądu i grywalności.

 

Pojedunki z Dino były już w grze na PSX pod tytułem Dino Crysis 1 i 2 . więc nic nowego ale warto zagrać do końca dla samego zobaczenia jak wygląda gra(CAŁA !!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Gra nie jest zla .. oczywiscie na poczatku grafika .. widac ze crysis toche na mnie wpłynął .. bo dzungla nie powala ,.. Ogolnei srednio ale cos ta gra ma w sobie i mozna sobie pograc.

I teraz pytanie jak zabic ta Hydre ... dostaje miotaczem po pysku nagle sie chowa wypuszcza macki macha jak oszalala ja czestuje z miotacza, luku , szota.. i nic.. i tak az do wyczerpania ammo

Ktos moze mi powiedziec jak ja zabic ? :)

OK juz wiem:)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Jak zabic"
Trzeba miotaczem w ten gaz ulatniajacy sie ze szczeliny ... przed samym ciosem :)
Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnia walka z gadami jest zarabista i wogole swietny pomysl takiej walki ..jedno z lepszych zabic to raptora jak go dźga go w oko :)) - szkoda tylko ze brakuje troche detali..np: jak sie podrzyna gardziolko raptorowi .. ale ok i tak jest krwawa laznia :)

Finalna walka jest zarabista :)

Pierwsze wrazenie jakie wywarla na mnie grafika tej gry nie bylo zbyt pozytwne jednak po zagraniu 1h przestalo mi to przeszkadzac - czlowiek sobie wypaczyl gust troche po Crissie bo tam dzungla byla rzeczywiscie ladna no ale nie to jest najwazniejsze w grze.. liczy sie tez jej grywalnosc , ilosc bugow ( im mniejsza tym lepiej :)) i pare innych dla kazdego gracza subkietywnych kryteriow.

Po "wgraniu" sie w gre stwierdzam iz jest gra warta uwagi, trzeba sie wczuc w klimat .. wbrew pozora z luku dosyc czesto korzystalem aby zaoszczedzic ammo to karabinu impulsowego. Modele broni sa ladne, troche razi slabe AA pomimo ze wszystko na maxa .. ..

Ogolnie rzecz biorac nie jest tak zle jak sie moglo wydawac na poczatku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ponownie ja zainstalowalem i zaczolem grac. Jest ok, tekstury jednak w wiekszosci ja ostre i nie mam juz czarnych pasow jakie mialem kiedys na poczatku (nie wiem dlaczego).

 

Pod jakim klawiszem sa granaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...