Skocz do zawartości
faro666

Który Tagan?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u01 do starszych konstrukcji, u15 nie jest wcale tak wspaniałym zasilaczem jak się go opisuje, u33 rev.2 ujdzie, ale tylko jeżeli poprawili zabezpieczenia.

 

Skłaniałbym się do http://zenfist.pl/be-quiet-straight-power-...v-2-p-1054.html

 

 

To może coś innego niż Tagan i Bequite??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie mam problem z zasiłką.

Posiadam:

 

Asus A7N8X v2.0

Barton 2500@3200 11x200

2x1GB Geil

GF6800GT

SB X-fi

1 HDD WD800JB

pare urzadzen USB: drukarka, modem USB, pady.

 

czyli na dzisiejsze czasy stara konstrukcja,

jednak nic juz nie bedzie dokupywane. Starcza mi jak jest, do gier, w które od czasu do czasu gram i na inne pare rzeczy:)

 

Do tej pory miałem Chieftec'a 360W 1136H. Przez półtora roku działał bez problemu, oprócz wkurzających wiatraków:) I padło coś, najpierw zaczął Piszczeć/swierczec (choć przez cały czas tego nie robił).

Winda padła.. hmm, nie wiedziałem ocb i nie wiedziałem skąd te piszczenie.

Ale ok, przeczysciłem kompa, wszystko. Złożyłem i włączyłem instalowanie windy, piszczał juz od poczatku, dziwne uczucie miałem, ze zaraz coś wybuchnie. No i sie instaluje, i nagle komp sie wyłączył, patrze na mobo, ale dioda się świeci na zielono. Włączyłem POWER jeszcze raz i wszedłem do BIOS'a, patrze na pomiar prądu, a tam na linii 3,3 ponad 3,5 (a zawsze mi tam pokazywało właśnie w granicach 3,3 - nie więcej)

 

Wyłączyłem kompa, i zapominając o forum :/// niestety, kupiłem to:

TAGAN 480-U15

 

heh, daawno mnie tu nie było.

Powiedzcie czy bedzie dobrze:) nie patrzcie na cene, tylko na zasilacz i na moj konfig:) Czy wszystko bedzie hulać na nim. Z góry, dzięki za rzetelną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450VX ujdzie, 550VX to już podobno [ciach!]o. HX o wiele lepszy.

Jesteś w stanie czymś poprzeć swoją wypowiedz...?

 

Peseq:

Tak, bedzie hulać.

Wtrącając moje 3grosze, gorszej rzeczy zrobić się raczej nie dało.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peseq:

Tak, bedzie hulać.

Wtrącając moje 3grosze, gorszej rzeczy zrobić się raczej nie dało.

To znaczy, iż zasilacz lipa? hmmm, chodzi mi o to, czy bedzie on działał ciągnąc sprzęt bez zgrzytów:)

 

BENITO

No własnie teraz już wiem, jak widzisz, ostatnio mało w kompach siedzialem i "wybaczcie", zapomniałem żeby zapytać się fachowców.

Z tego co wiem, to ten zasilacz który ja wzialem jest wlasnie pod stare konstrukcje, czyli ta linia +5V jest silna.. hmm

 

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzić będzie i te zasilacze kiedyś, właśnie do takich komputerów jak Twój były jednymi z bardziej polecanych. Ale mnie osobiście one jakos nie zachwycają. Ich 12 zawsze są za wysokie na takich komputerach. Tzn ja się nie spotkałem, żeby były jakieś przyswajalne. Na nowych komuterach dochodzi tragedia na 5. A niektórzy nadal je polecają.

Ale mnie bardziej chodziło w sensie, że nawet jak pchać się z jakimś PSU do takiego kompa, to uważam, że najtańsze, co się znajdzie, byle firmowe i ok. Bo od kupowania tego Tagana, to bardziej się opłaca sprzedać wszystko i za tą samą kasę kupić jakiegoś nowszego kompa z 12 zasilanego i jakieś tanie psu typu Szef. Wiem, że pisaleś, że komputer Ci starcza... Ale jak za tą samą kasę mozna mieć lepszy. A za te Tagany płaci się jak za złoto.

Ale może dostałeś go za złotówkę, więc nic nie pisałem. Działać będzie, a osobiste zwątpienie w/w argumentami. Jak dla mnie największy + tego PSU patrząc na stare kompy, to jego cicha praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za złotówke nie:) tylko za tyle ile tam napisane:) hehe

OK, czyli bede spokojny, komp bedzie dzialac bez problemu, o to mi chodzilo.

 

edit:

zasilacz super. Napięcia mierzone miernikiem.

3.3 - 3.38

5 - 5.09

12 - 12.42 :) pozdro

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...