Skocz do zawartości
cih

Zestaw Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Płyty Główne Gigabyte P31-DS3L

Procesory Pentium Dual Core E2160

Pamięć RAM OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2

Dyski Twarde WD 500GB 16MB Cache S-ATA 2

Karty Graficzne Gigabyte Radeon 3850 RX385256H-B 256MB DDR3 (256-bit) (PCI-E)

Zasilacze Modecom MC-400 400W

 

Cenna około 1800 zł

 

Komputer będzie służył głównie do gier

 

Mam kilka pytań

1. czy box wystarczy do osiągnięcia 2,8 GHz, musze wziąć pod uwagę iż osoba dla której składam sprzęt mieszka na poddaszu i latem lubi się zrobić naprawdę ciepło,

2. czy warto wydawać kasę na Radka 3850 czy lepiej wziąć Palit Sonic Plus ?

3. jakieś zasilacz ten co powyżej czy wsiąść coś lepszego (budżet na zasilacz max 200 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik w porządku.

 

1. Box wystarczy do wyników nawet powyżej 3GHz, o ile nie będziesz przesadzał z Vcore.

2. Warto - R3850 jest niewiele wolniejszy od GF8800GT, będzie sporo mocniejszy od 8600GT.

3. Ten Modecom spokojnie pociągnie, ew możesz się zastanowić nad Amacroxem AX450 (to samo co ten Modecom, tylko ma cichszy wentylator).

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdy go troche podkrecisz, to wydajnoscia bedzie porownywalny/troche mocniejszy od 2900xt.

a może kupić poprostu 2900xt jest tańszy od radka 3850, a skoro wydajność wyższa to wybór bardziej opłacalny i cena również niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kupić poprostu 2900xt jest tańszy od radka 3850, a skoro wydajność wyższa to wybór bardziej opłacalny i cena również niższa.

 

Od 2x3850 oczywiście ;) Dwa 3850 to wydatek rzędu 1200 PLN ,a 2900XT idą jakoś ok 1000 PLN, a może i taniej. W każdym razie chyba bardziej opłacalny wydawałby się 3850. Jak go ładnie wykręcisz. Myślę że jedna 512 by starczyła. CF i tak nie działa w każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kupić poprostu 2900xt jest tańszy od radka 3850, a skoro wydajność wyższa to wybór bardziej opłacalny i cena również niższa.

1. Box starczy jak będzie dobry przewiew w obudowie to nawet jak już ktoś pisał pociągnie powyżej 3GHz

2. Tutaj ci nie podpowiem wolał bym Jakiego Ge-forca ale o ile się nie mylę za te to ATI będzie lepszym wyborem.

Na pewno jeżeli chodzi o jakość Grafiki 3D/2D ATI ma również niezłe wspomaganie dla odtwarzania filmów,ale to już chyba każda karta ma.

3. Jeżeli będzie to markowy Mode Com to pociągnie, nie kupuj czasem ModeComam którego robiła firma Fell bo to jest "szajs"

Amacroxm AX450 też będzie ok

Edytowane przez Awers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o 8800 GT w wersji 256 MB

 

Znalazłem coś takiego

PCI-Express Nvidia GeForce 8800GT 256MB DDR3 256-bit HDTV/2*DVI/HDCP Clock Core-600MHz / Mem Core-1.8GHz cena około 700 zł w sklepie 2it.pl

 

oraz

 

SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 3870 512MB PCI-Express 2.0 za 770 zł w pixmania.com ale słyszałem nienajlepsze opinie na temat tego sklepu ?

 

Panowie gdzie kupić tą zasiłkę Amacroxem AX450 szukałem na allegro i ceneo.pl i nic nie znalazłem ?

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zasilacz już wybrany Amacrox WARRIOR AX450-PNF cenna OK 159 zł plus przesyłka, mam nadzieje że zasiłka się sprawdzi i nie będzie zbyt głośna :)

 

Spiety

 

Nie mogłem znałeś na allegro bo zrobiłem literówkę :(

 

Czyli została mi już tylko karta do wyboru jednak cos czuje że zdecyduje się na 3870 PowerColor też może być w sumie w karcie najważniejsze jest GPU i dobra pamięć z jak najkrótszym czasem dostępu ? no i w miarę ciche chłodzenie też mile widziane :)

 

PCI-Express ATI Radeon HD3870 512MB DDR4 256-bit HDTV/2*DVI/HDCP Clock Core-775MHz / Mem Core-2,25GHz / "Company of Heroes" bundled!!

740 zł w 2it.pl

 

Spiety gdzie widziałeś te PowerColor po 690 ?

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cih,brałbym mimo wszystko tego Radeona.Tylko strasznie drogo go znalazłeś.Są tańsze na allegro (ASUS 3870 512 710 zł,PowerColor 690 zł).Zasilacz jest na allegro - wpisz AX450-PNF

 

Hmm właśnie z ciekawości przed chwila zajrzałem na Allegro i najtaniej Asusa 3870 znalazłem po 780 PLN :) Nie wiem gdzie Ty widziałeś tak tanio ,ale jak tak to się podziel. Chętnie dołożę stówkę i kupie 3870 zamiast 3850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie z ciekawości przed chwila zajrzałem na Allegro i najtaniej Asusa 3870 znalazłem po 780 PLN :) Nie wiem gdzie Ty widziałeś tak tanio ,ale jak tak to się podziel. Chętnie dołożę stówkę i kupie 3870 zamiast 3850.

tylko po co dokladac 100,- jak mozesz sobie spokojnie podkrecic tego 3850 uzyskujac lepsze efekty nizsza cena?

 

a może kupić poprostu 2900xt jest tańszy od radka 3850, a skoro wydajność wyższa to wybór bardziej opłacalny i cena również niższa.

 

od kiedy to 2900xt jest tanszy od 3850? nawet na allegro nie jest taniej. 3850 z 512MB zaczyna sie od 619,- i niech mi ktos powie, ze sie nie oplaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to 2900xt jest tanszy od 3850? nawet na allegro nie jest taniej. 3850 z 512MB zaczyna sie od 619,- i niech mi ktos powie, ze sie nie oplaca...

pomyliłem go z wersją 2900pro która jest tańsza :)

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...