Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

nie mowie ze sie nie da zrobic, ale stabilne na tej plycie masz do 1200Mhz. Ja tez zrobilem wiecej i tez na Goodram Pro 1066Mhz, SPI 32M mi przeliczylo, ale tylko zapuscilem Memtesta lub Orthos to zaczelo walic bledami. Do 1200Mhz potrzebowalem raptem ok 2.2 a juz na 1250 to bylo juz niewazne dalem nawet 2.4V i nic nie pomogalo.

Chodzi mi o stabilnosc do 24/7 a nie o wejscie do windy i zrobienie probki bo to mi tez poszlo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej określonych taktów pamięci mimo zluzowani timingów i mocnego dovoltowania nie ida dalej, że o liniowym skalowaniu nie wspomnę, żeby udowodnić jak płyta prowadzi memki trzeba by sprawdzic czy rzeczywiscie na innej płycie chodzą lepiej. Sprawdzał to chyba tylko yotomeczek, inni tylko przypuszczają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bierzącego tematu to ok... Ale poza jakimiś "rekordami" itp co tak w praktyce daja tak wysokie taktowania mem? :wink:

 

A ode mnie taki może nietypowe pytanie, ale czy ktoś może się dowiedzieć, albo po prostu wie, czy w przeciągu 1-1,5 miesiąca jeszcze spokojnie w sklepie zakupię T2RS, czy teraz juz ostatnie partie zostaly, choćby po to, żeby miejsce dla P45 zrobić?

 

Mi ta mobo jakoś tak bardziej od wszystkich na P45 podchodzi, ale chcialbym poczekać z zakupem całego sprzętu jeszcze jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35 DK z pewnością nie znikną z pólek w tak krótkim czasie.

W codziennym użytkowaniu nie dają nic takie taktowanie, w niecodziennym to podbudowuje ego/przedłuża e-penisa/daje samozadowolenie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helou pytanko na szybko bo wlasnie mi t2rs przyszla ,otoz tam potrzeba do 12v na plycie zlacza 8 pinowego ja mam tylko 4 pinowe i wiem ze da rade te 4 pinowe podpiac ale nie wiem jak. Moze ktos mial podobny probem?tzn nie wiem w ktory rog te 4 piny wlozyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej określonych taktów pamięci mimo zluzowani timingów i mocnego dovoltowania nie ida dalej, że o liniowym skalowaniu nie wspomnę, żeby udowodnić jak płyta prowadzi memki trzeba by sprawdzic czy rzeczywiscie na innej płycie chodzą lepiej. Sprawdzał to chyba tylko yotomeczek, inni tylko przypuszczają

Ja też sprawdzałem ;]

 

P5E - 2x1GB Ballistixów, 2.5v, 1300Mhz spi stable

DFI - jw, 2.6v - nie załaduje windowsa na 1260Mhz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam tempy speedfanem,smartguardianem,everestem i nie wiem tak naprawde ktora temp jest od procka ,

jest na nim ninja plus rev B ,pasta AS5 ,procka zalozylem dzisiaj ,dodam ze jak dotykam palcami heatpipow ninjy sa one cieple ale nie gorace (dotykam ich na dole przy procesorze) takze wyglada ze nie maja tych 60 stopni ale nie wiem moze sie myle

temp w idle mam okolo 35 stopni

 

http://img502.imageshack.us/my.php?image=beztytuuxe0.jpg

Edytowane przez pier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma takie problem wszystkie dyski mam widoczne w HDTune jako UDMA Mode 5 mimo ze supported UDMA Mode 6

Wie ktos moze o co chodzi?

Sterowniki Intela oczywiscie wgrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przestawić dosowymi programami diagnostycznymi do dysków, np. dla Samsunga jest HUtil

Ale i tak tryb interfejsu 100MB nie ogranicza transferu w stosunku do 133 bo dysk jest wolniejszy i nie wykorzystuje nawet 100MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam płytę główną DFI DK P35-t2. Od pewnego czasu mam problemy, mianowicie wyskakuje BS i komputer się restartuje. Na początku myślałem że to z powodu OC jednak kiedy zjechałem z ustawieniami na def. dalej miałem BS. Puźniej myślałem żę to pamięci jednak kiedy zamontowałem inne takżę był BS. Nie mam pojęcia co to może być i jak mogę sprawdzić co powoduje błędy. Dodam jeszce żę czasem gdy chcę wejść do biosu to pokazuje sie tylko niebieski pasek u dołu ekranu i migający kursor w lewym górnym rogu, jak uda mi sie uruchomić bios normalnie to każde wejście w zakładkę PC Health kończy się zawieszeniem bios. Jeśli chodzi o aktualizację bios to także aktualizowałem i z pod windowsa i z dyskietki jednak to nic nie dało.

 

Proszę o jakieś możliwe sugestie co to może być bądz jak mogę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakieś wentylatory podpięte pod płytę?Bo już była o tym mowa że Acutake powodowały zwisy BIOS'a jeśli były podpięte pod płytę główna.Ja też mam BS'y jak podkręcę za bardzo grafike albo jak jej nie podkręcę i nie wiem z czego to wynika jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam płytę główną DFI DK P35-t2. Od pewnego czasu mam problemy, mianowicie wyskakuje BS i komputer się restartuje. Na początku myślałem że to z powodu OC jednak kiedy zjechałem z ustawieniami na def. dalej miałem BS. Puźniej myślałem żę to pamięci jednak kiedy zamontowałem inne takżę był BS. Nie mam pojęcia co to może być i jak mogę sprawdzić co powoduje błędy. Dodam jeszce żę czasem gdy chcę wejść do biosu to pokazuje sie tylko niebieski pasek u dołu ekranu i migający kursor w lewym górnym rogu, jak uda mi sie uruchomić bios normalnie to każde wejście w zakładkę PC Health kończy się zawieszeniem bios. Jeśli chodzi o aktualizację bios to także aktualizowałem i z pod windowsa i z dyskietki jednak to nic nie dało.

 

Proszę o jakieś możliwe sugestie co to może być bądz jak mogę to sprawdzić.

Kiedy zmieniałeś ustawienia w biosie to dałeś load defaults, czy tylko zmieniłeś fsb itp.? Tam jest dość sporo ustawień pamięci, które mogą powodować różne cyrki. No i zadbaj, żebyś nie miał zbyt gorąco na chipsecie - 55-60C w gorące dni może powodować niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt chipset też czasem potrafi to zrobić więc ja zamontowałem na swoim wentylatorek 40 mm i zbiło to temperaturę o 10 stopni.No i też zadbaj o wentylacje obudowy.Sprawdź też czy masz podłączone do płyty jakieś wentylatory one też czasem takie jaja odstawiają jak wchodzisz do BIOS'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli chodzi o wentylatory to mam podpięty na CPU wentylator Xthermal, oraz jeden duży z boku obudowy - te są podłączone do MOBO, reszta do zasilacza.

 

Jeśli chodzi o ustawienia BIOS to jak powracałem do standartowych zrobiłem load defaults, co do cheapset to podczas podkręcania smart guardian pokazywał mi tak ok 55 stopni teraz gdy jest na def pokazuje 44 stopnie. Wydaje mi się że mam dosyć dobry przepływ powietrza w budzie ( 120 z przodu, 120 z tyłu, 120 na zasilaczu i 250 z boku ), chyba że boiczny 250 wentylator zakłuca obieg powietrza.

 

Dodam jeszcze że podkręcony sprzęt miałem kilka misięcy i nic się nie działo, dopiero od niedawna zaczęły się problemy. Osobiście podejżęwam MOBO ale nie wiem jak to sprawdzić aby byc pewnym i ewentualnie reklamować. Zastanawia mnie ten BIOS że nie zawsze moge wejść do BIOS tylko pokazuje się ten pasek niebieski. Może kość bios jest uszkodzona?

 

P.S. Sory za składnię ale tak szybko przed snem piszę.

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz te wentyle od mobo i zobacz czy zakładka PC Health w biosie dalej ci sie zawiesza. Proponuje jeszcze dobrze ustawić ramy, TRFC=52, timingi na 5-5-5-15, przywalić z 2,2v i potestuj czy BS dalej będą, jeśli tak to...można podejrzewać mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odłączyłem wentylatory i rzeczywiście teraz mogę wejść do zakładki pc health, swoją drogą to trochę nie tak jeśli płyta która bądź co bądź do najtańszych nie należała miała takie problemy z wentylami.

 

Jeśli chodzi o bs to nie jestem w stanie stwierdzić czy zniknęły bo ostatnio nie mam czasu na kompa a też nie bardzo wiem kiedy jest największe prawdopodobieństwo na bs'a. Zapuszćże jutro othos'a i zobaczę (ale czasem przechodził 12 h orthos a wywalił przy wejściu do firefoxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...