Skocz do zawartości
Undofen

D1000@1300 i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa problemy, po pierwsze na mojej plycie czyli Epox 8kta3+ proc nie chce wstac na magistrali 133. A u mnie to jest tak ze mam zworke 100/133 i poki jest na 100 dzielnik jest 1/3 a max fsb 120. Czy ktos wie jak obejsc zeby poszedl na 133 ? Mnoznik jest odblokowany. Problem drugi to vmod tejze plyty, wykonalem go wedlug jedynego opisu w necie jaki znalazlem, po modyfikacji napiecie jest o 0.2 wieksze ale jest problem - jak zmienie w biosie vcore lub mnoznik to komp nie wstaje po restarcie, jak zmienie cokolwiek innego to komp rowniez nie wstaje ale po off/onie to co zmienilem jest zmienione. A jak nic nie zmienie to wszystko chodzi, jakis epoxowiec wie o co biega ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na czesc pierwsza pytania.Nie wstaje bo bardzo mozliwe ze twooj duren to choojowa seria - tak jak mooj np - AHHAA - sprawdz - na 90% masz wlasnie takiego proca...

jou!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]a ja mam 10x133 = 1333mhz , na 1400 chodzi ale jak sie konczy test 3dmarka to sie kaszana robi na ekranie i reset :(

 

Oki , ale jemu nie chodzi , wiec niech zmini mnoznik a wykreci wieksze fsb , na mniejszym zegarze .

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - obniż mnożnik - odmoduj jak musisz

Po drugie - nie wiem jak Chomik - ale ja mam durona z serii AHHAA i chodzi jak niżej

Napisalem ze odblokowalem mnoznik nie po to zebyscie mi poradzili zeby go zmienic, oczywiscie ze probowalem ale to nic nie daje, moda zdjalem wczesniej bo sie kompa uzywac nie dalo. Proc nie wstaje z jakiegos innego powodu, nie jest nia temp bo jest ok -10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - obniż mnożnik - odmoduj jak musisz

Po drugie - nie wiem jak Chomik - ale ja mam durona z serii AHHAA i chodzi jak niżej

Napisalem ze odblokowalem mnoznik nie po to zebyscie mi poradzili zeby go zmienic, oczywiscie ze probowalem ale to nic nie daje, moda zdjalem wczesniej bo sie kompa uzywac nie dalo. Proc nie wstaje z jakiegos innego powodu, nie jest nia temp bo jest ok -10.

Zasilacz jaki masz? Może za słaby? Coś mi się zdaje, że nie działa Ci zmiana mnożnika. Puszczałeś np 8x100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria ma <span style="color:red;">[ciach!]</span>o do rzeczy :oops:

 

Ja mam AHLCA0212CPPW i mi tez nie wstaje na magistrali 133 :cry:

Koles od którego go kupilem mówi ze idzie on nawet na 1350 bez podnoszenia napiecia.

Tyle ze na mojej "zajebistej" płycie maksymalny akceptowany mnoznik to 12.5

Puscilem go na 109*12.5 ale zwiechy zaliczam i chyba nie przez proc lecz sieciówke lub inne g...

 

Licze tez na jakies sugestie lub rozwiązanie problemu magistrali 133.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmm....

ja mialem kiedys podobny problem na moim Solteku KAV gdy zmienilem proca z D600 na D800 i zmienilem mnoznik plus FSB 133.. komp wogole nie wstawal nawet na magistrali 100,, pomogl reset BIOSA......

teraz mam 7x137@956 9,5 x 100 nie pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze dziwnego dodam!

 

Gdy ustawiam magistrale na 133 to POST (te czerwone cyferki na płycie :lol: ) informują "FF" i to zaraz po włączeniu - nic nie przelicza 8O

Komp staje, monitor nie dostaje sygnału i [gluteus maximus] :evil:

 

Ide spac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos wam panowie zdradze :lol: kiedys mialem Epox 8kta3 i podobne problemy z ATHLONEM 900 ( moim zdaniem jest to najlepsza plyta na KT 133a)

Odkrylem to o czym napisze miesiac wczesniej jak zawrzalo o tym na zachodnich serwisach. 8)

A mianowicie sprawa polega na tym ze proc niewstaje na 1333 ale o tym wiesz.

A problem w tym ze pomimo ze ustawiasz mnoznik w biosie na np. 8 x to i tak domyslny mnoznik dla proca to X10

I przy poscie biosu wlasnie tak jest ustawiony dopiero w nastepnej fazie startu jest przestawiany na ustawiony w biosie X8 i jesli proc niejest w stanie wystartowac z tym mnoznikiem tak sie dzieje.

 

Rada : zamalowac olowkiem mostki L ?? ( niepamietam mam P IV :wink: )mnzoznik zeby byl domyslny jak najmniejszy i proc pojdzie bez problemu wstawal nawet na 166FSB jesli pamiatki pozwola.

Sprawdzone kupe i jszcze xx czsu temu na tej plycie.

I wlasnie dlatego uwazam ze zwoki do Mnoznika dalej sa potrzebne w niektorych przypadkach.

 

Remik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdradz mi stary sposób na to zeby mi ten Dureń na 133 poszedł. 

 

Które mostki malowac i jak?

Jesli dobrze pamietam byly to chyba L7 sprawdz to :!: :!:

Masz tam na pycie default ratio czy jakos tak X10 a ma byc jak najniej

Zobacz na wzor jak sa ustawione mnozniki i ktore mostki sa zamalowane

dla poszczegolnych X??

Jest to gdzies w sieci (ciezko mi to wytlumaczyc) jak i ktore

Patrzysz co jest a czego niema i co mozesz zmienic zeby bylo identycznie jak na innym X?? dla X 10 bedzie to chyba X7 (niepamietam)

Postaraj sie 8) jesli nic ci niewyjdzie to jakos pomoge

 

Remik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary! Dzieki!

 

Jak mozesz to mi przyslij taką instrukcję :lol:

 

Jestes bardzo zyczliwy. Szkoda ze zostales intelowcem. :cry:

 

Zajebiscie by bylo wycisnąc z tego durnia cos jeszcze.

 

Moze nawet magistrale 133. Gdyby to sie dalo to bym nie musial tak wysoko walczyc z mnoznikiem.

 

Czekam na instrukcje.

 

Qrwa! 4 godziny temu mialem isc spac. nałóg, nałóg ... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na czesc pierwsza pytania.Nie wstaje bo bardzo mozliwe ze twooj duren to choojowa seria - tak jak mooj np - AHHAA - sprawdz - na 90% masz wlasnie takiego proca...

jou!

NIe gadaj tu że to wina serii (AHHAA)i przez to nei idzie na 133.Z tego co widziałem wszystkie durnie morgany bez problemów chodzą na 133(oczywiście przy niższym mnożniku).Mój nawet na 166 chodził i nie było problemów.Jeden koleś na forum puścił go na 175.

Prawdopodobnie coś z płytą nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na czesc pierwsza pytania.Nie wstaje bo bardzo mozliwe ze twooj duren to choojowa seria - tak jak mooj np - AHHAA - sprawdz - na 90% masz wlasnie takiego proca...

jou!

NIe gadaj tu że to wina serii (AHHAA)i przez to nei idzie na 133.Z tego co widziałem wszystkie durnie morgany bez problemów chodzą na 133(oczywiście przy niższym mnożniku).Mój nawet na 166 chodził i nie było problemów.Jeden koleś na forum puścił go na 175.

Prawdopodobnie coś z płytą nie tak.

A ja najwiecej ile sie udalo to 140 MHz. na mojej plycie, co dalo 1260 MHz. Szukam jakiegos sposobu na dojscie do 1300 MHz. Ale nie wiem jak to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj AHHAA max fsb dla niego to 112 (teraz juz wlasciwie to 106 mhz) idzie na 1250 (12,5x100) max co się udało nie do konca stabilnie to 1340. I nie jest to wina pci, innych podzespołów tylko proca że chce tylko max fsb 106 mhz. Taki model na 133 nie mam nawet co marzyc nawet przy x7 :( Teraz spox ustwiony na 1200(12x100)

 

A z tym zamalowaniem mostkow, co pisał ///Remik/// ma zupełną racje EPOX dopiero poźniej przestawia mnożnik, na początku startuje na domślnym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko z malym sprostowaniem:

Chodzilo mi o to ze nie idzie na 10x133 a nie ze nie idzie na fsb133 wogule...

Mooj duron z AHHAA idzie max na 1240 - chlodzenie CoolerMaster HCC-002 (caly miedz) + wiatrak 7000 obr/min - temp max 46'C (przy 12x100)...

Oczywiscie zawsze mozna zejsc z mnoznikiem.najlatwiej gdy mamy plyte calkowicie zworkowa lub calkowicie bezzworkowa.W przypadku istnienia zworki 100/133 mamy problem (patrz wyzej...).Wtedy zostaje niestety(a moze stety?)zabawa z mostkami.W starych spitfire'ach - w wiekszosci wypadkoow wystarczylo zamalowac odpowiedni mostek L7.W przypadku morgana sprawa jest trudniejsza - trzeba ciąć...

 

jou!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na czesc pierwsza pytania.Nie wstaje bo bardzo mozliwe ze twooj duren to choojowa seria - tak jak mooj np - AHHAA - sprawdz - na 90% masz wlasnie takiego proca...

jou!

NIe gadaj tu że to wina serii (AHHAA)i przez to nei idzie na 133.Z tego co widziałem wszystkie durnie morgany bez problemów chodzą na 133(oczywiście przy niższym mnożniku).Mój nawet na 166 chodził i nie było problemów.Jeden koleś na forum puścił go na 175.

Prawdopodobnie coś z płytą nie tak.

Dzieki :twisted:

Z moją płytą wszystko jest wporządku.

Wczesniej puszczalem na niej mojego Durona 600 na 6*145 czasami

 

Wiec co z tymi mostkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co z mostakami ? :)

Dla wszystkich uzytkownikoow morganoow i XP'koow polecam nastepujący link:

 

www.ocinside.com

 

tam w dziale WORKSHOP mamy:

 

Interactive XP painting guide - AMD XP CPU overclocking via bridges

 

szybkie i proste !!!

 

jou!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...