Skocz do zawartości
Micke

Padła Mi Płyta S 754, Na Co Zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono znawców :)

 

Parę dni temu przeżyłem mały dramacik, padł mi mój ukochany Gigabyte K8NS z którego byłem bardzo zadowolony :( Poza zasilatorem Fortron FSP-350-60MDN został mi: proc Sempron 2800+64, 1x kość DDR Kingston 512 3200, grafa Gigabyte Radeon 9550 128 (AGP).

 

Niestety mam ograniczone fundusze, nie wiem czy 300 zł zdołam wycisnąć z bólem :/ Rozważam następujące opcje:

 

- po prostu kupić jeszcze raz jakaś dobrą płytę na S 754;

- brać płytę z procem na S 939 pod AGP, problem że ciężko jakąkolwiek namierzyć (wtedy sprzedaje proca);

- płyta z procem S 939 pod PCI-E + karta graficzna (sprzedaje proca i grafę);

- zmienić platformę na AM2 (wtedy sprzedaję wszystko, ale czy to wystarczy ?).

 

Pytanie do was, co zrobić żeby nie wtopić ? :)

 

Rozwiązanie pierwsze najmniej mi się podoba, po prostu jak już zmieniam coś w kompie to chciałbym pójść do przodu z wydajnością.

Jeśli zdecyduję się na S 939 to jaki zestaw wart jest polecenia ? Najłatwiej na Allegro kupić płytę Asusa A8NE-FM z Athlonikiem 3xxx, warto ? I wtedy do tego jaką kartę na PCI-E ? Jest to chyba najtańsze rozwiązanie które pchnie mnie do przodu.

Ze zmianą platformy będzie gorzej. Da radę po sprzedaniu tego co mi zostało + 300 zł złożyć jakiś sensowny zestaw na AM2 ? No i czy zasilacz Fortona 350 to pociągnie ?

Co do karty graficznej, nie potrzebuję wysokich rozdzielczości, mam starego LCDka którego użytkuję w 1024x768.

 

Komputera raczej nie będę kręcił, no, może troszeczkę jeśli jakaś gra mi nie wydoli. Do tej pory nie miałem z tym problemu bo gram raczej w starsze tytuły:

Symulatory: IŁ2 Sturmovik, IŁ2 Forgotten Battles 1946, Lock On Modern Air Combat (tu faktycznie komp ledwo dawał radę).

Przygodówki: Tomb Raidery Legend, Anniversary.

Strzelanki: Call of Duty 2, Americas Army 2.8.

Sporo też siedzę przy programach graficznych typu Photoshop.

 

Poradźcie proszę, bo moja wiedza komputerowa zastopowała dwa lata temu :]

Kłaniam się nisko i z góry dziękuję za okazaną pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadamy sie na AM2 ;]

 

sprzedajesz: ram 55zł, cpu 55zł, grafike 45zł. - fundusz rosnie do ~455zł

kupujesz:

mobo- Foxconn 690GM2MA-RS2H z grafą radeon x1250 160zł

cpu- x2 4000+ Brisbane 190zł

ram- 2x1GB goodram 110zł

 

suma 460zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadamy sie na AM2 ;]

 

sprzedajesz: ram 55zł, cpu 55zł, grafike 45zł. - fundusz rosnie do ~455zł

kupujesz:

mobo- Foxconn 690GM2MA-RS2H z grafą radeon x1250 160zł

cpu- x2 4000+ Brisbane 190zł

ram- 2x1GB goodram 110zł

 

suma 460zł. ;)

Też uważam, że nie ma sensu brnąć w przestarzałe i droższe (sic!) technologie. Lepiej od razu na AM2, albo AM2+ :) Sprzedasz pamięci DDR1, to za darmo będziesz miał 2 razy tyle DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne porady, tak też przypuszczałem że najwydajniej będzie już złożyć nowy komputer :)

 

Chyba narazie ograniczę się do 1x GB DDR2, całość wyjdzie 50zł taniej. Jeszcze mam pytanie w sprawie chłodzenia procka, czy defautowy radiator i wiatrak z Semprona wystarczą temu Brisbane ?

 

Komputera będę używał z systemem Windows XP, bo o Viscie słyszałem niepochlebne opinie, nie wiem też czy stare gierki w jakie lubie sobie pograć będą na niej chodzić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne porady, tak też przypuszczałem że najwydajniej będzie już złożyć nowy komputer :)

 

Chyba narazie ograniczę się do 1x GB DDR2, całość wyjdzie 50zł taniej. Jeszcze mam pytanie w sprawie chłodzenia procka, czy defautowy radiator i wiatrak z Semprona wystarczą temu Brisbane ?

 

Komputera będę używał z systemem Windows XP, bo o Viscie słyszałem niepochlebne opinie, nie wiem też czy stare gierki w jakie lubie sobie pograć będą na niej chodzić :]

 

afaik nie wejdzie z 754 na am2, ale przeciez brisbane jest w boxie ;o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...