Skocz do zawartości
miver

Wybór Dysku Aby Mieć Spokój

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jaki dysk twardy powinienem wybrać aby mieć całkowity spokój tzn. bezawaryjność, wydajność, cicho....

 

Moje wymagania:

 

- min. 160GB (może być więcej)

- SATA-II

- NCQ

- CICHO!!! W SZCZEGÓLNOŚCI NIE MOŻE CHROBOTAĆ bo dostaje od tego białej gorączki :?

- w miarę wydajny jak na dzisiejsze czasy

- w miarę bezawaryjny aby wytrzymał te kilka lat :)

 

Cena: do 200zł ew. lekko powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Seagate albo hitachi 160 gb spokojnie za ta cene kupisz.. mam takich jescze 29 sztuk na sprzedaż.. tylko, że na ATA... jak chcesz to napisz gg: 9439497

za bardzo tanio..

Edytowane przez Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Ktoś jeszcze mógłby może coś o nim powiedzieć?

 

Jak tak się pytam po forach to słyszę same super opinie podobnie opinie na stronie komputronika ( http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...y,id,41835,s,1/ na dole strony). Pojawiają się wśród nich jednak te mówiące o świszczeniu dysku czy chrobotaniu głowic? Sądzicie, że taki fakt na tle takich dobrych ocen to po prostu informacja o wadliwej serii albo pechowych egzemplarzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja tez miałem taki problem aż w końcu poszedłem do sklepu i kupiłem dysk taki jaki mieli odręki akurat był to WD5000AAKS tylko uzgodniłem ze sprzedawcą abym w razie problemów mógł go zwrócić, a co do seagatów miałem jeszcze 80 gb ata i też "prykał" może miałem pecha i trafiłem na felerne serie ale za to trzeba im przyznać ze są to solidne dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dyski 320GB, to bylo juz sporo napisane na forum, poszukaj. Poza tym nie kazdy dysk, np. WD 3200AAKS czy wspomniany Seagate bedzie tak samo glosny. Moze trafic na super cichy, mozesz trafic tez na traktor. Chociaz rozejrzenie sie w temacie moze zminimalizowac to ryzyko, to pamietaj, ze decyzje i tak bedziesz musial podjac sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam Maxtora bodajże DiamondPlus7, który chodzi.... no.... średnio fajnie :) traktor. drga z obudową, świszczą talerze, szumi, piszczy i Bóg wie co jeszcze :) tylko nie chrobocze :] Chciałbym żeby był choć trochę cichszy więc wielkich wymagań raczej nie mam :)

 

trochę tylko dziwna sytuacja że z serii AAKS 250GB i 320GB kosztują DOKŁADNIE tyle samo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...