Skocz do zawartości
Turisma

Nowy Pc ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum ;) Więc tak przy okazji witam wszystkich ! ;)

 

Przyjaciel pomógł mi w doborze podzespołów do nowego kompa, który mam nadzieję do soboty dotrze do mnie :)

 

Chciałbym, żebyście wypowiedzieli sie co sądzicie o tym sprzęcie - nie o poszczególnych podzespołach bo czytałem o nich, ale o sprzęcie jako CAŁOŚCI :)

Nie ma w nim jakiegoś specjalnego chłodzenia bo nie zamierzam mocno podkręcać go - czekam do lutego na $$$ i wtedy OC + coolery jakieś dobre :)

No i karta muzyczna + monitory studyjne (jestem producentem,ale z tym muszę wstrzymać się do lutego).

Na razie nie ma tych 2 rzeczy...

 

Ok dość pisania :]

 

Oto zestaw: (Po rozwinięciu się tematu, przeczytaniu kilku lektur;] i paru sugestiach zdecydowałem się dokonać korekty)

 

 

1 x Western Digital Caviar 320GB WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE 257,48zł

1 x DVD-REC SAMSUNG SH-S203B SATA CZARNY BULK ASAP*** 91,00zł

1 x PROCESOR CORE 2 DUO E4500 2.2GHz LGA775 BOX*** 382,00zł

1 x ZASILACZ CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt 166,53zł

1 x GEIL DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 ULTRA CL4 -4-4-12*** 166,00zł

1 x PALIT GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic+) (1,0ns) (625/1800) 328,00zł

1 x MSI P35 NEO2-FR Intel P35 Socket 775 (PCX/DZW/SATA/RAID/DDR2) 329,22zł

 

Suma: ~ 1719zł

 

pozdrawiam...

Edytowane przez Turisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie o konkretach z prostego powodu, sa lepsze czesci niz te, ktore wymieniles. Dla mnie z [gluteus maximus] plyta, ram (nie wiem co tak wszystkim staje przy geilach) i proc. Zasilacz ok ale moze byc glosny, proc i plyta to do usranej smierci powtarzane duety, E2160 + Foxconn P35A/MSI Neo2-F(I)R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc i plyta to do usranej smierci powtarzane duety, E2160 + Foxconn P35A/MSI Neo2-F(I)R

 

Ok, tylko zwróć uwagę że cena ma wynosić tyle ile wynosi ;) Nie więcej niż 1800... potem dojdzie karta muzyczna za min. 400zł ;) ale dzięki za odp.

Edytowane przez Turisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz P5N-E SLI to stara płyta, której nie warto kupować. Weź MSI P35 Neo2-FR.

 

Ludzie nie piszcie mi "Nie bierz tego nie bierz tego" ;] Ja juz kompa zamówilem (co prawda nie zapłaciłem - bo płacę przy odbiorze...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie piszcie mi "Nie bierz tego nie bierz tego" ;] Ja juz kompa zamówilem (co prawda nie zapłaciłem - bo płacę przy odbiorze...)

To spaprałeś sprawe... Nf 650i i OC... :mur: I do tego 45nm nie wsadzisz na to... Tak czy siak gratki z powodu nowego PC :] Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spaprałeś sprawe... Nf 650i i OC... :mur: I do tego 45nm nie wsadzisz na to... Tak czy siak gratki z powodu nowego PC :] Pozdrawiam!

Jak to nie wsadzi ?

Support Intel® next generation 45nm Multi-core CPU

* Please update the latest BIOS to support Intel 45nm CPU

 

O ile się nie mylę z nowym biosem niema problemów z prockami 45nm

 

Pozdro

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejaVuu ma racje, a tak poza tym - ja zalożyłem temat, żęby zapytać co sądzicie a nie co kupić ;) A po drugie - nie jestem nastawiony aż tak bardzo na OC ;) Pasjonuje się produkcją muzyki a nie OC ;) Jakbym stawiał na OC to bym Kupil DFI Blood Iron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co masz na myśli ?

 

Może lepiej MSI P35 NEO2-FR ??

 

radiator na NB gorący jak piekło nawet bez OC u mnie mial 70-75°C (idle-stres) mierzone miernikiem po wrzuceniu na niego dwoch wentyli temp sie unormowała, a co do 3 fazowego zasilania to hmm jakby Ci to wytlumaczyć....powiem poprostu Twoj procek bedzie karmiony z 3 korytek zamiast z 4 :P co zaowocuje nizszym OC. dodatkowo asus p5n-e sli nie ma chlodzonych mosfetow, a te bardzo mocno sie grzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator na NB gorący jak piekło nawet bez OC u mnie mial 70-75°C (idle-stres) mierzone miernikiem po wrzuceniu na niego dwoch wentyli temp sie unormowała, a co do 3 fazowego zasilania to hmm jakby Ci to wytlumaczyć....powiem poprostu Twoj procek bedzie karmiony z 3 korytek zamiast z 4 :P co zaowocuje nizszym OC. dodatkowo asus p5n-e sli nie ma chłodzonych mosfetow, a te bardzo mocno sie grzeja.

 

No to lepiej tą MSI P35 NEO2-FR ?? Rano zadzwoniłbym i zmienił szybko zamówienie bo dzisiaj nie wysłali ... jutro paczkę nadadzą... jak myślicie ?? Lepiej MSI P35 NEO2-FR ? odp. proszę w miarę szybko o 9. rano dzwonie do sklepu i zmienię... ;]

Edytowane przez Turisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki chłopaki, że rozwialiście moje wątpliwości ;] Dzwonie zaraz i zmieniam :) pozdro :)

Oby to był dobry wybór :)

 

EDIT: Zmieniłem całe zamówienie no i okazało się nawet że niektóre podzespoły mam po niższej cenie niż zamawiałem 1 raz ;] Sprzedawca też bardziej doradzał MSI, więc bez wahania zmieniłem.

Jak sprzęt dojdzie (ma być na wtorek) od razu dam znać jak śmiga :)

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc !

Edytowane przez Turisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...