Skocz do zawartości
DziubekR1

Dfi Lanparty Dk 790fx-m2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne pamietacie legendarne LanParty na Socket 939. Plyty nie byly tanie, a mimo to nie brakowalo na nie chetnych (sam bylem jej szczesliwym posiadaczem ;) ). Czy nowa LANParty oparta na chipsecie 790FX powtorzy sukces swojej potrzedniczki ? Wiele wskazuje na to, ze jest to mozliwe.

 

Nowe DFI wspiera procesory AMD Phenom Quad-core oraz technologię Hyper Transport 3.0. Poza tym posiada chipset NB - 790FX, SB - SB600, 4-fazowy układ PWM, wsparcie dla 3-way CrossFire itd. (wiecej KLYK oraz KLYK )

 

Specifications:

 

AMD AM2 Socket-940 supports Phenom/Phenom FX.

AMD 790FX + SB600 chipset

Supports DDR2-800/DDR2-1066 memory

Supports 3-way crossfire technology

Provides 4-phase digital PWM

Supports 8ch High-definition audio

Provides EZ Switch and CMOS Reloaded

10x USB ports, 4x SATA II ports

 

Dołączona grafika

 

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pamietacie legendarne LanParty na Socket 939.

Z tą różnicą że LP na s939 były robione głownie na nForce 4, reszta juz taka rewelacyjna nie byla. No ale zobaczymy - cena zapewnie na poczatku 900-1000 zl :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie była rewelacyjna ?

 

DFI Lan Party NF590 było jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepszą płytą do OC pod AM2. To że z racji ceny nie była zbyt popularna w PL o niczym nie swiadczy.

 

Ciekawi mnie sprawa 4 faz zasiania. ASUS chwali sie 10 fazami (po 2 na rdzeń + 2 na kotroler pamięci(?)). W DFI są tylko 4 (chociaż pewnie ta piąta nie została uwzględniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu tylko 3 way CF skoro z chipsetu mozna by miec x4.

 

Tylko pamietajcie ,ze LanParty na 939 swiecilo triumfy w czasach kiedy to AMD byl platforma o dobrej wydajnosci , a teraz jest platforma low budget to slabo wrozy sprzedazy plyt po 600-800 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawi mnie sprawa 4 faz zasiania. ASUS chwali sie 10 fazami (po 2 na rdzeń + 2 na kotroler pamięci(?)). W DFI są tylko 4 (chociaż pewnie ta piąta nie została uwzględniona.

10 faz czy 4 fazy po 2 cewki na faze + 2 cewki czyli faza na pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka pod socketem jest metalowa.

Cieżko powiedzieć czy jest lepsza od MSI 790X. Nie miałem możliwość porównania ich face to face na jednym procesorze.

Tak dla zaspokojenia pierwszej ciekawości to:

+ tradycyjne kolory króla nF4 Ultra-D :) + czerń radiatorów

+ RAM można wymieniać niezależnie od długości grafiki

+ dobre chłodzenie sekcji zasilania i SB

+ reszta elementów dobrze rozmieszczona

+ 3 dobrze dostępne PCI

+ regulacja vcore w góre i w dół

+ regulacja NB freq - pomocna przy pociśnieciu phenoma

+ regulacja 3 wentylatorów, w tym dwóch pełna (przez SmartGuardiana) i jednago tylko dla wentyli 4pinowych (CPU PWM)

 

- nie trzyma godziny i daty po ccmos i czasem po odcieciu prądu

- przy ustawieniu dla pamieci na 1066 minimalne dostepne timingi to 4-5-5-16

- po zmianie napiecia NB i jego mnożnika (częstotliwości) zazwyczaj jest coldbot

- chłodzenie NB to farsa, mimo dobrego nawiewu radiator po paru minutach parzy, załozenie na procesor coolera-tower = baardzo gorący radiator. Radiator jest malutki, rozstaw otworów również (w dodatku szczelnie otoczony kondziorami) i chyba nie da rady wymienic na cokolwiek cywilizowanego

- położenie FDD do bani

- ez clear ( ccmos za pomocą przycisków power i reset, także tych na obudowie) nie działa

 

Na Brisbane, tak na szybko jak testowałem to max htt jest ok 350MHz

na Phenomie dobrnąłem do zabójczych 252MHz, ale nadal walczę B-)

Dla upewnienia sie jakie jest max HTT potrzebowałbym jakiegoś F3

Mój egzemplarz piszczy, ale komuś na Darku na P35 też sie tak zdarzyło, mam wytłumioną budę wiec nie słyszę, ale jak miałem w normalnej to po 2-3 godzinach przy komputerze to po ścianach chciałem chodzić

 

Podział faz jest taki: 1 faza na każde jajko i 1 na kontroler

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przy ustawieniu dla pamieci na 1066 minimalne dostepne timingi to 4-5-5-16

CPU-Z normalnie wykrywa ten dzielnik? W koncu jakas płyta na ktorej sprawdza sie on w praktyce :)

 

Dla upewnienia sie jakie jest max HTT potrzebowałbym jakiegoś F3

F3 wcale nie różni się mocno pod względem HTT od innych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w tym swoim dfi w bios'ie takie opcje:

 

 

1. Isochronous Flow-Control Mode (Disable / Enable)

2. HT Link Tristate (Disable / [CAD/CTL] / [CAD/CTL/CLK] )

3. UnitID Clumping (Disable / [unitID 2/3] / [unitID B/C] / [unitID 2/3&B/C] )

4. 2x LCLK Mode (Disable / Enable)

 

PCI-E Config:

NB-SB Port Features

1. NB-SB link ASPM (Disable / L1)

2. NP NB-SB VC1 Traffic Support (Enable / Disable)

 

PCI-E slot Features

1. Gen2 High Speed Mode (Disable / Software Switch / Autonomous Switch)

2. Link ASPM (Disable / L0s / L1 / L0s&L1)

 

I jak masz to poustawiane i co to za cuda są ? Ja mam wszystko na default na abit ax78, na asusie jest to samo a czy w tym dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie różni wersja LanParty DK AMD RD790 od LanParty UT AMD RD790?? Bo jeśli tylko dwoma literkami i 0,5kg więcej żelastwa na mobo to chyba nieopłacalne dopłacać za to 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie różni wersja LanParty DK AMD RD790 od LanParty UT AMD RD790?? Bo jeśli tylko dwoma literkami i 0,5kg więcej żelastwa na mobo to chyba nieopłacalne dopłacać za to 200zł

W tym tygodniu będę miał obydwie płyty w domu, bo też mnie to zainteresowało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie różni wersja LanParty DK AMD RD790 od LanParty UT AMD RD790?? Bo jeśli tylko dwoma literkami i 0,5kg więcej żelastwa na mobo to chyba nieopłacalne dopłacać za to 200zł

I jeszcze tym że jedna świeci a druga nie. I pewnie troche inny bios mają, i inny kodek audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak te dfi z 4 fazami radzi sobie z najmocniejszymi Phenomami tymi 125 wat, bo teraz głośno, że wiekszośc mobo sobie z nimi nie poradzi i sekcja zasilania poleci z dymem. Ale ponad 80 % mobo ma 4 fazowe zasilanie chyba ze za 700 pln dfi ta z 7 fazami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?? Jak możliwości OC?? Różnice wady zalety:) miedzy nimi

 

Wszystko w swoim czasie :razz: Tak na zachętę:

 

2968437[/snapback]

I jak te dfi z 4 fazami radzi sobie z najmocniejszymi Phenomami tymi 125 wat, bo teraz głośno, że wiekszośc mobo sobie z nimi nie poradzi i sekcja zasilania poleci z dymem. Ale ponad 80 % mobo ma 4 fazowe zasilanie chyba ze za 700 pln dfi ta z 7 fazami.

 

Ja dzisiaj troche pobadałem dokładniej napięcia na DK i nie taka zła jest ta 4fazówka. Phenom 9500 @ 2.5GHz @ 1.5V z biosu =

Idle: 1.492V

Stress: Po włączeniu Prime95 skacze do 1.535V, a potem rosnie powoli do 1.540V.

 

Napięcie mierzone Laudmanem 806 na ostatnich kondensatorach SMD. Po 15 minutach Prime'a na 4 rdzeniach, sekcja zasilania grzeje się przeokrutnie. Jutro sprawdze z ciekawości temperatury na obudowach poszczególnych elementów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekcja zasilania grzeje się przeokrutnie. Jutro sprawdze z ciekawości temperatury na obudowach poszczególnych elementów :D

sekcja zasilania to pryszcz, pomacaj lepiej radiator na NB, tam jest prawdziwe piekiełko, mi sie udało rozgrzać do 81st. C choć przy 50 już nie da sie dłuzej niz 3 sekundy trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj troche pobadałem dokładniej napięcia na DK i nie taka zła jest ta 4fazówka. Phenom 9500 @ 2.5GHz @ 1.5V z biosu =

Idle: 1.492V

Stress: Po włączeniu Prime95 skacze do 1.535V, a potem rosnie powoli do 1.540V.

UT (cyfrowe zasilanie):

Bios: 1.5V

Idle: 1.56V

Stres: 1.59V

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwietniowe biosy, ponoć cos pomagaja w kwestii OC, wyczytałem na forum DFI. Poza tym muszę ostrzec w dwóch sprawach, mobo na zabezpieczenie nadprądowe sekcji zasilania, powyżej 1,6v Phenom sie nie uruchomi, a powyzej 1,7v Le1640, wiec do ikstrim sie nie nada. Dwa to częste przypadki piszczących cewek, widać nie tylko mnie trafiło. Czekam aż wróci z gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DK robi 430MHz (K8) i 260 (K10), sprawdzane na szybko, UT też prawdopodobnie tyle samo

Procesor prowadzi porównywalnie dobrze, może nawet lepiej niż nF4 z KN9.

Wada DK jest zabezpieczenie nadprądowe sekcji zasilania (OVP), czyli mobo nie uruchomi sie jak dasz >1,6V na K10 i >1,7V na K8 mimo, że teoretycznie może dać chyba 2,1V

UT ma regulacje napiecia kontrolera pamieci w K10

W stosunku do kreta u mnie overdrive działał całkiem dobrze.

recka kreta na overclocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...