Skocz do zawartości
DziubekR1

Dfi Lanparty Dk 790fx-m2rs

Rekomendowane odpowiedzi

A może ta blokada napięć jest tylko kwestią BIOSU i w późniejszym czasie będzie się dało ustawić więcej niż 1,7 i 1,6V? Co o tym myślisz?

 

Zastanawiam się właśnie nad kupnem DFI LanParty UT AMD RD790 (mocniejsza teoretycznie wersja). Mam Athlona X2 3800 F3 i chciałbym go podkręcić ponad 3GHz. Tylko jeszcze w międzyczasie zmienię RAM na Crusiale albo Mushkiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest na starym DFI NF4 z podkręcaniem i HTT? Nie ma żadnych problemów ze stabilnością powyżej 300HTT czy trzeba jakieś zmodowane BIOSY ładować? Bo w recenzji na UT 790 piszą o problemach z taimingami itd. Więc zastanawiam się nad kupnem. A może ktoś z was ma DFI NF4 do sprzedania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem żadnych kłopotów, no poza tym, że sys ładował mi się 1.5 minuty.

 

jezeli były problemy to pewnie biosy go rozwiązały.

 

o ile się orientuje masell ma do sprzedania dfi na nf4 w dziale gielda.

 

nie róbmy już burdelu. od dfi jest odpowiedni temat.

 

ps

dfi z tematu nie bardzo lubi się z zimnem a moja nf4 bez problemu poradziła sobie z x2 6000+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OVP jest celowym działaniem producenta, który chce zabezpieczyc sekcje zasilania przed uszkodzeniem, przez zbyt wysokie obciażenie; ze strony DFI to chamstwo, ale trzeba sie z tym pogodzić. OVP moze byc regulowane czujnikiem lub ustawieniem w BIOSie (ale ukrytym, niedostepnym).

Ja bym jeszcze nie wyrokował czy Dark nie lubi zimna, być moze system na którym benczowaliśmy był jakis uszkodzony, bo na normalnym chłodzeniu też były problemy z kręceniem na nim, po reinstalu jak reką odjął. Dzis mija miesiąc jak oddałem do kompuszrota na gwarę, z powodu piszczenia, co Darkom na 790fx sie zdarza czesto. Gwarancje na DFI nalepiej wysyłać bezposrednio do serwisu NTT, w 7-10 dni masz nowa płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że w tym temacie mozna kontynuować dyskusje nt. DFI DK 790FXB-M2RS (790FX/SB750)

SB750 ma wg. zapewnień producenta dawać przynajmniej 200MHz gratis do procesorów Black Edition.

Z wyglądu to dodano 2xSATA i heatpipa miedzy PWM a chipsetem

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...