Skocz do zawartości
killer805

Drewniana Obudowa-kilka Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

jo. chce w ferie zaczac robic bude z drewna.

bedzie to z cienkich deszczulek, sklejki i plexi.

mam kilka pytan:

 

1.czy moge pod mobo polozyc gabke i przykrecic do listewek?

2. gdzie kupic taki tyl od budy zeby wstawic ten kawalek na sledzie?

3. czy pod deski mobo na spod przykleic makali dywanu zeby sie podloga nie rysowala?

4: prosze podajcie linki do kabli jakie musze kupic zeby przylutowac do power i reset

5/ jakie zrobic wymiary? wymyslilem szer.-20, dl i wys -45

chyba naraie tyle.

Edytowane przez killer805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - nie wiem czy Wiesz, naco sie porywasz... :) ale OK

 

1 - odradzam - temperatura i nierowno docisnieta plyta... nieciekawie

2 - kup starą obudowe na allegro ~ok 10 zl - bedzieszmial i tył podpłytę i na śledzie

3 - nie rozumien "deski mobo" ????

4 - patrz ad 2

5 - jakie Ci pasują...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie kupić starą obudowę i wykorzystać z niej elementy, przewody, kawałki blachy, płytę główną najlepiej przyczepić do oryginalnej blachy, która ma przy okazji tył na śledzie i karty się trzymaj przynajmniej.

 

Wymiary wymysliłeś... fajnie, ale pytanie, po co robić obudowę z drewna, która będzie kształtu zwykłej metalowej a z pewnością będzie od niej gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie gorsza, mam mustanga- cala buda "lata" i buczy :D

a to robie tez dla wlasniej stysfakcji, material mam za darmo, a bude chyba kupie i dam tyl i przyciski, bo na mobo to juz wiem jak- sklejka i dystanse i bedzie super

 

tak bedzie wygladal szkielet, juz mam dol i wszystkie deski wyszlifowane ladnie

 

 

a to wzor jednego plcabowicza- robie to tak jak on bo zrobil bardzo fajnie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Jaki wogóle jest cel samodzielnego robienia obudowy komputerowej?? IMO ten czas i energie lepiej wykorzystać na zbudowanie szafki na komputer.

Tzn komputer w normalnej komputerowej obudowie. A dodatkowo zbudować drewanianą szafę do której włożyć cały komputer. Scianki tej szafy w srodku można by wyłożyć gąbką. Ja własnie tak planuje zrobić, to będzie taka skrzynia wyciszająca, myślę że o wiele prościej i lepiej niż walka z wibrującymi dyskami i wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nastu lat sam produkuję obudowy (drewniane i z plexi) i przyznam ze to jedna z fajniejszych form ingerencji w PC.

W zasadzie ciężko nazwać to modem bo komp powstaje od początku.

Killer805 z doświadczenia podpowiadam ze bez wikola nie podchodź.

Rozkręć to co masz i sklej. Zrób usztywnienia (skośne listwy) przynajmniej na rogach. Najważniejsza jest stabilność. Teraz gdy szkielet jest bez elementów może wydawać sie OK. ale wież mi, że jak uzbroisz to w "bebechy" będzie zupełnie inaczej.

Moje konstrukcje były wielkości mATX a i tak musiałem stawiać czoła temu zagadnieniu.

Poza tym oprócz maskownicy na porty ATX nie widzę konieczności wykorzystywania czegokolwiek se starego kompa.

 

jakieś 8 (albo i więcej nie pamiętam) lat temu popełniłem następującą skrzynkę

http://forum.dzikie.net/index.php?action=s...at&id=26732

tutaj prezentują ją pod innym loginem ale to moje dzieło :-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ditomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"5/ jakie zrobić wymiary? wymyśliłem szer.-20, dl i wys -45 chyba na razie tyle."

 

Drewno nie jest drogie, zrób coś większego :)

20 cm to mało, nawet jeśli obudowa jest zrobiona z cienkiej stalowej blachy a nie desek/sklejki, potem będziesz chciał tam włożyć większy radiator i skończysz z piłą...

Pozostałe wymiary też można by zwiększyć o 5 cm, ryzyko/koszt żadne a na pewno będziesz miał miejsce na kable/dyski/napędy DVD.

 

Nie robiłem jeszcze własnej obudowy ale umieszczenie zasilacza na spodzie obudowy, szczególnie robionej z drewna to nie byłby zły pomysł. To pewnie najcięższa część komputera [powinna być] i umieszczenie jej na podłodze obudowy zamiast pod sufitem powinno oszczędzić sporo usztywniania.

 

No i oczywiście powodzenia :)

Edytowane przez LiquidForce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ditomek fajnie gdyby jeszcze było widać jakieś zdjęcia :)

 

Moja drewniana obudowa była usztywniona śrubami, kątownikami a na koniec oklejona włóknem szklanym więc wyszła mocna jak beton zbrojony :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PelzaK, ni ekumam j kaichm nieotwieraniu mówisz.

Mi zdjecia otwierają sie normalnie.

Jest tylko problem z ich jakością (zauważony przez kolegów z tamtego forum) ale technicznie wszystko działa.

Dzisiaj obudowa stoi w piwnicy i znacznie po[gluteus maximus]dła jej jakość. cześ elementów już jest wymontowana i nie ma sensu robić jej zdjęć.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sztywność obudowy nie może być zagwarantowana tylko przez mocne łączenia. konstruktor musi wykazać o wiele więcej pomysłowości niż zastosowane najmocniejszego spoiwa.

Chyba ze ma to być kostrukcja w stylu "wiecej drzewa niż elektroniki"

Przykładem może być konstrukcja kratowego żurawia budowlanego. Połączenia tak mocne jak sam materiał (no prawie) ale najważniejsza jest projekt rokłądający różnomiernie naprężenia.

 

W swoich rojektach staram się używać jak najmniej drzewa osiągając największą mozliwa sztywność

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...