Skocz do zawartości
Canti

Eizo Flexscan S1931 Czy Nec Multisync 20wgx2 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Eizo FlexScan S1931

NEC MultiSync 20WGX2 PRO

Dokładnie, te dwa monitory sobie upatrzyłem.

Dużo oglądam filmów i gram. Chce aby smużenie było jak najmniejsze i kolory były jak najlepsze. (w praktyce monitor bedzie do wszystkiego służył)

Jak narazie jestem w kropce poniewaz Nec to ladna panorama i powinien byc lepszy ze wzgledu na matryce (z tych informacji ktore posiadam).

Natomiast Eizo to bardziej profesjonalna firma, daje 5 lat gwarancji no i chyba odsetek matryx pixeli/subpixeli jest wiekszy niz u Neca.

 

Budzet jaki posiadam to około 1750zł max.

Monitory muszą byc z oferty komputronika ewentualnie znaku.

Bardzo prosze o opinie i pozdrawiam

 

p.s. obecnie siedzie na crt iiyama vision master pro 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki EIZO (10 bit LUT), do gier NEC (do grafiki nie bardzo bo ma jedynie 8 bit lut = strata kilku milionów kol. po korekcji barw w OSD... ) .

 

Szkoda że w NEC nie dano 10 bit LUT i warstwy antyodblaskowej takiej jak na CRT - byłby to monitor świetny do wszystkiego a tak to jest kolejna zabawka.

 

Do filmów i grafiki EIZO S2031 ;) ( pograć też można ale nie będzie raczej tak szybki jak NEC WGX2PRO )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filmy kiepsko sie oglada na necu?

W ciemnych scenach nie jest za dobrze - NEC zupełnie nie wyświetla zróżnicowania w pierwszych kilku odcieniach przez co w ciemnych scenach jest stosunkowo mniej detalicznie/bez "głębi". Generalnie powinieneś być zadowolony - ja byłem nieco zirytowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego neca i jestem w 100% zadowolny :)

super sie oglada filmy i gra

 

schodkow zadnych nie ma w zadnym miejscu

 

pojawiaja sie tylko przy niektorych trybach DV, przy photo i przy ktoryms jeszcze widac przejscia schodkowe miedzy odcieniami roznych kolorow

w trybie normalnym nie ma ich w ogole praktycznie.

 

po 1 dniu nie mam jak narazie badow

 

tylko 2 minusy

joystick od menu na monitorze jest troche wrazliwy dziwnie, kiepsko sie nim porusza ale mozna wszytko z poziomu kompa ustawic

 

drugi minus to do ze monitor ma potezne podswietlenie i trzeba troche poregulowac na poczatku aby nie dawalo po galach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi minus to do ze monitor ma potezne podswietlenie i trzeba troche poregulowac na poczatku aby nie dawalo po galach :)

I własnie znów EIZO jest pod tym względem lepsze bo ma wbudowany czujnik światła który naprawde działa i sam sobie reguluje jasność. Nie trzeba nic grzebac w menu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 1777 zł :) Pytałem a katalogowa to teraz 1650 i nie chcą zejść więc wiesz to taka opłacalność... A dostępny pewnie jest tylko S1931SUB

Edytowane przez ArmaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 1777 zł :) Pytałem a katalogowa to teraz 1650 i nie chcą zejść więc wiesz to taka opłacalność... A dostępny pewnie jest tylko S1931SUB

 

Pewnie tak :D

Tam kopiłem swojego, imho opłaca brać sie na raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...