Skocz do zawartości
Witchhunter

pompki wodne - modyfikacje, zbiorniki, podlaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

spoko ja jechalem na 2x300l/h i jakos to sie ciurlalo takze chyba problemu nie bedzie - pozatym atakielacznein ie obciazy ci zbytnio ukladu - do tego mozesz wywalic te kilometry rurek - w porownaniu z chlodnica sa i tak bardzoej elementem grzewczym niz chlodzacm

 

tezsie pochwale nowym pojemnikiem bo skonczylem go niedawno skladac - dziala calkiem cichutko :)

 

http://www.ayem.prv.pl/images/tweak/pojemnik.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie prędkości przepływu wody (l/h) a odpowiedź sama przyjdzie :)

Co z tego że jedna będzie miała większą prędkość przepływu na wydajność składa sie wiele rzeczy.

 

To tak jabyś powiedział (Xp 2000+ a Intel 2Ghz) zobacz który ma wiecej Ghz ten będzie lepszy.

Ilość MHz nie ma zbyt wiele do wydajności procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cutyję:

"zobacz który ma wiecej Ghz ten będzie lepszy"

 

I do tego odniosłem swoją wypowiedź.

 

edit: właśnie przeczytałem tamtego posta i widzę, że źle go zrozumiałem ;] No nic, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie tego zbiorniczka znalazłem coś takiego:

Uwaga: jako ciecz chłodzącą należy wykorzystywać wyłącznie wodę destylowaną (najlepiej w połączeniu z InnovaProtect)! Bezwzględnie unikać kontaktu zbiornika z metanolem lub etanolem ? kontakt taki może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń urządzenia.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie tego zbiorniczka znalazłem coś takiego:

Uwaga: jako ciecz chłodzącą należy wykorzystywać wyłącznie wodę destylowaną (najlepiej w połączeniu z InnovaProtect)! Bezwzględnie unikać kontaktu zbiornika z metanolem lub etanolem ? kontakt taki może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń urządzenia.

:?:

Czyli: "uzywaj tylko naszych czesci i akcesoriow i bron Boze nie dawaj czegos co mogloby zwiekszyc wydajnosc ponad to, co sami zalozylismy". Nie wiem co to za nieodwracalne zmiany - moze jakies przebarwienia 3 cos w tym stylu :?: Skoro pompce nie szkodzi, to w czym ma szkodzic zbiornikowi :?:

IMHO jak ten (m)etanol bedzie rozpuszczony w wodzie w "normalnej" ilosci, to mysle ze sie nic nie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne zestawy innovatek oraz niektore bloki maja elementy aluminiowe - w takim przypadku potrzebny jest odpowiedni plyn antykorozyjny (taki wlasnie innova dostarcza ze swoim produktem. Wlewanie czegos tak agresywnego jak alkohol moze tylko pogorszyc sprawe. Moze poczytacie - nie mowie o alchemii z forum - tylko cos tresciwego jak np overclockers.com - ostatnio bylo napisane sporo na temat plynow wc.

 

ten topic powinien wygladac tak jak wyglada na pierwszej stronie - fakty foto 0 smierdolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1250 ma inne niz 1048 srednice kroccow wyjscie/wejscie - trzeba sprawdzic ktory laczy sie z pompka... i czy pasuje of koz ;-)

IMHO szkoda kasy na taki rezerwuar - sa o wiele lepsze rozwiazania za polowe tej kasy :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee no nowy teoretycznie nie powinno znaczyc analfabeta/glupi - nie niszcz mojej wizji swiata - oczywiscie ze mozna kupic - w necie albo w sklepach typu obi

 

zadaj sobie choc troche trudu i przeczytaj kilka topicow zanim narazisz sie na kolejne beszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś zaproponował?

 

Lepiej ten od SpiderMAN'a:

 

(...) zdjecie (...)

No to juz zdecydowanie lepsze rozwiazanie - ladniejsze (IMHO), tansze i wydajniejsze. Jesli masz na tyle miejsca w budzie, to bierz takie cos :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to teraz mam dylemat. Do tej pory miałem układ otwarty oparty o 2 bloki i AT305 w easyclicku. Ale juz w domciu czeka 3 bloczek i eheim 1250. I tu moj dylemat. Czy utopić pompke czy zrobić układ zamknięty. W sumie z eheimem wypadałoby zrobić zamknięty... ale teraz tak. Zależy mi na ciszy a nie na wydajności.

 

i druga sprawa.. po co wlasciwie jest ten zbuiornik wyrównawczy? Nie wystarczy odpowietrzyc układ np. na trójniku przed pompką?

I czy ten od spidera musi być na samej górze układu czy może być na samym dole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ otwarty/zamknięty, pompka zatapialna/niezatapialna:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80296&highlight=

 

Żeby utopić tego Eheim'a trzeba mieć wielkie wiadro. :) Lepiej zostaw niezatapialną.

 

Zbiornik wyrównawczy nie jest konieczny, ale dzięki niemu łatwiej się odpowietrza układ i dolewa wody. Zbiornik najlepiej umieścić w najwyższym miejscu układu, bo powietrze tam się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ otwarty/zamknięty, pompka zatapialna/niezatapialna:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80296&highlight=

 

Żeby utopić tego Eheim'a trzeba mieć wielkie wiadro. :) Lepiej zostaw niezatapialną.

 

Zbiornik wyrównawczy nie jest konieczny, ale dzięki niemu łatwiej się odpowietrza układ i dolewa wody. Zbiornik najlepiej umieścić w najwyższym miejscu układu, bo powietrze tam się zbiera.

Ja do czasu rev 5.0 mialem Eheima 1048 niezatopionego - latwiej bylo mi montowac wszystko i myslalem ze jest na serio cicho.

W obecnym rev 5.0 mam pompke zatopiona i teraz jest nieslyszalna - a prezentuje sie jak ponizej:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1250 jest za duża, żeby ją zatopić.

W takim zbiorniku jak mam z pewnoscia zmiesci sie Eheim 1250... Moj 1048 jest na prawde bardzo cichutki, a po utopineniu stal sie nieslyszalny :twisted:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bude dodatkowo wycisze matami, więc powinno być ok.

Maty moga wytlumic bude, ale z drugiej strony podniosa temperature i trzeba bedzie jakies dodatkowe wentyle stosowac lub podkrecac juz zamontowane zeby jakos to cieplo wyprowadzac z budy :?

Gdzie masz zamontowaną chłodnice?

Na spodzie obudowy 8) Tutaj topic o mojej budzie i poprzedniej wersji WC (uklad chlodnicy sie nie zmienil)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim 1048:

Długość 147 mm

Szerokość 45 mm

Wysokość 118 mm

 

Eheim 1250:

Długość 180 mm

Szerokość 95 mm

Wysokość 120 mm

 

 

Dodatkowe wentyle:

nad zasilaczem będzie 92 (zastanawiam się jaki), pod zasilaczem 2x80 i jeden w ściance bocznej 92.

 

Te wiatraki dmuchają do budy, czy z budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem na odwrot, ale teraz wiatraki wieja do budy... musze jeszcze zrobic wiatrak wypychajacy powietrze z budy gdzies na prawym boku lub z tylu (tam malo miejsca bo jest rezerwuar) oraz na przodzie chlodzacy hdd i koniec z przerobkami :wink:

Mam juz do tego 120mm wiatrak (taki)... Jesli chodzi o 92mm wiatarki to polecam ten - slyszalem go na wlasne uszy, tzn niemal nie slyszalem bo jest cichusienki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Crystal'e 120 na chłodnicy i faktycznie są super.

 

Myślałem, żeby wstawić chłodnice pionowo na dole budy zamiast koszyków 3,5, ale boje się, że ciepłe powietrze przepływające przez chłodnice będzie mi nagrzewać środek budy. Jak jest z wydajnością chłodnicy kiedy stoi pionowo? Lepiej dać króćcami do góry, czy do dołu? Może lepiej podwiesić ją nad zasilaczem (jak)?

 

Pompkę ustawie chyba na zasilaczu, albo na spodzie budy, a pojemnik do 5,25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...