Skocz do zawartości
.:Bubu:.

Q6600 B3 + Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze stalem sie posiadaczem q6600 i do tego rev b3 to odrazu stwierdzielm, ze przyda sie lepsze chlodzenie.... I takim sposobem zmontowalem sobie Wc ktore skalda sie z prisona v2 chlodnicy bwa 123 coolrivera i reza i po zlozeniu temp jakie zobaczylem to okolo 45 47 st na rdzeniach :/ Chlodnica odpowietrzona blok zakladany z 6 raz... Ma ktos jakies pomysly ?? Krzywa czapa ??? Bo patrzac na temperatury innych nie wydaje mi sie ze moje sa jakies "dobre" i to jeszcze na wodzie. proc @ 3000 napiecie 1.2750, mobo abit quad gt. Na mobo strasznie grzeja sie pwm-y ktore sa bardzo blisko bloku czy to mozeliwe ze to one rogrzewaja mi tak proca ? Jak macie jakies porady i sugestie to z gory wielkie dzia. Jakby jakies dane jeszcze byly potrzebne to wieczorem postaram sie dopisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp w idle oczywiscie ;] woda ma napewno mniej niz 33 lub rowne 33 st. Wentyle wieja na 12v i jeden na 5 bo mi wtyczki zabraklo ;)

 

++

w stresie juz po 2 minutach mam okolo 70 st :/ i tak juz stoi

Edytowane przez .:Bubu:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni aka pr0w0k@t0r ;]

 

 

Sprawdź jaką masz czape. PWM - imo nie. Wentylatory jakie v ? Wiesz ogólnie sprawa jest taka ze to moze max bloku. Testów prisona na 4 jajkach nie była a to stara konstrukcja i już może rady nie dawać :)

 

 

 

ps. literówki -> laptop

 

 

edit;

 

 

wc jonathana`a - zobacz jakie on ma tempy a ile ma klocków w wc. imo cos spieprzyles/pirson

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że wtopilem pieniążki ?? Bo nie kumam :/ Jak będe miał czas to jutro to wszystko poskładam jeszcze raz i zobacze co będzie ;] wentyle już pisałem, że ida 2 na 12 i 1 na 5 bo mi wtyczek zabrakło ;) Wentyle to acutake. Czapke patrzyłem ostatnio na szybie i wydaje sie hmmm niby ok, ale nie wiem czy minimalnie w środku nie jest wklesła :/

 

 

Edyta:

Powie mi ktoś dlaczego cpu-z 1.43 pokazuje mi 1.350v na procu skoro mam ustawione 1.275v ?? Możliwe jest, że po wymianie wiatraka w zasilatorze coś mu sie pomieszało ??

Edytowane przez .:Bubu:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podaja programy trzeba brac z przymruzeniem oka, system pomiaru napiecia na plytach jest delikatnie mowiac niedoskonaly.

 

Chcesz znac prawdziwa wartosc - uzyj miernika.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie bez jaj ja mam prisona non pro do tego coolrivera rev2 i bip 1x120 fander na ok 9v chlodzi to q6600 tyle ze G0, 3000mhz 1,4v w biosie temp idle 34-36 a w stresie (4 x sp 2004 piorytet 10) max widzialem 68 stopni po 3 godzinach wiec cos tu jest nie tak.

Edytowane przez bekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze cos jest nie tak to wiem :/ Tylko wlasnie chodzi mi o to zeby sie dowiedziec co.... Ty masz G0 ja mam B3, ale chyba az takie roznicy nie powinno byc :/

Czeka Cię chyba polerka bloku i czapki proca choc moze byc zle zalozona wiec wtedy nic nie poradzisz, bez zdjecia ihisa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem caly uklad. Zlozylem wszystko jeszcze raz i jest troszke lepiej....., ale wydaje mi sie, ze to jeszcze nie to :/ I mam teraz pytanie warto zmieniac prisona na Swiftech APOGEE GT ?? Ewentualnie D-tek'a?? I czy wogole taka operacja bedzie oplacalna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B3 jest wiele cieplejsze od G0

2. Z Swifami masz szanse na niwelacje wkleslej czapki.

3. Co do konstrukcji bloku to nie bede sie wypowiadal.

4. Oplacalnosc ?? to bloki o 150 PLN drozsze - gdyby zrobic wykres oplacalnosci, to nie chcesz wiedziec gdzie by byly...

Nie lepiej doplacic ta kase na jakiegos selekta G0 ??

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze cieplejsze, ale chyba moje b3 az za bardzo : / I tak sobie mysle, ze moze jednak cos z ta czapka jest nie tak. I wlasnie czytalem, ze swify z grubszym oringiem czasami pomagaja. Co do selekta to z wielka checia, ale nie moge sobie pozwolic na to zeby komp np stal tydz bez proca, bo przy kompie pracuje. To teraz pytanie czy kupic Swiftech APOGEE GT czy GTX ? Czy moze pokusic sie o szlif czapki ?? Ale wtedy mam juz po gwarancji :/ Wiec cos za cos. Sam juz nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...