Skocz do zawartości
sPw

Pierwsze Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem schłodzić wodą CPU i grafikę... Jestem kompletnie zielony w tym temacie dlatego potrzebuję porad odnośnie złożenia WC.

Kwota jaką chce przeznaczyć na ten cel to coś w granicach 500-600 zł...

 

Wstępnie chce kupić:

 

Thermaltake AquaBay M5

 

Blok na CPU: REALITYNET FROST 3 DUO

 

Blok na GPU: REALITYNET FROST 2 GPU Rev 2

 

Chłodnica: Black Water Advanced 122 rev. 2.0

 

Pytania:

1. Jakie węże kupić i ile m?

2. Jakie jeszcze części będą potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.mozesz kupic ze srednica wew 8-12. ostatnia teoria glosi ze srednica wezy nie ma znaczenia poza estetyka. jesli jestes w stanie wydac 25zl za metr weza to kup tygona. 2 metry powinny ci wystarczyc, max 3 jesli chcesz cos wiecej kombinowac.

 

2.z tego co widze to brakuje Ci jeszcze pompki. bez tego ani rusz :)

jakies zlaczki w zaleznosci od srednicy weza, plyn do ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie od jakiegos czasu tylko od dluzszego czasu

 

wolal bym dolozyc do pompki http://www.cooling.pl/laing-ddc-12v-1t-pom...odukt,1431.html niz kupowac bajerancki zestaw bo pozniej latwo rozbudowac zestaw majac wydajna pompke

 

weze 8/10 i szybkozlaczki , 2m starczy , plynu wyjdzie ok 0,3-0,5l max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thrmatake ma zazwyczaj kijowe gwinty typu 1/8 i śmiesznie umieszczone króćce więc lepiej odpuść ... skoro jak kupujesz frosty to kup przy okazji pompkę[chlodnice coolteka] d-teka + trójnik i wszytko załatwisz w jednym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thrmatake ma zazwyczaj kijowe gwinty typu 1/8 i śmiesznie umieszczone króćce więc lepiej odpuść ... skoro jak kupujesz frosty to kup przy okazji pompkę[chlodnice coolteka] d-teka + trójnik i wszytko załatwisz w jednym sklepie

?Pompka - D-tek db-1

? Chłodnica - COOLTEK EXSTREAM 120 mm Dual

 

a zbiornik jaki???

Co z pomiarem temp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jego ksztalt pojemnosc ma znaczenie na temp?

Ma, im większy układ, tym więcej wody wejdzie. Ze wzrostem ilości wody, wzrasta pojemność cieplna układu. Czyli dłużej się rozgrzewa i ma mniejsze "skoki" temperatury. Nie mniej jednak nie ma to DUŻEGO znaczenia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach (i powrocie do stabilizacji finansowej ;)) wracam do tematu. Przez ten czas wymieniłem praktycznie wszystkie bebechy w blaszaku łącznie z obudową więc to nawet dobrze że nie zacząłem wtedy składać WC...

 

Na dzień dzisiejszy konfig wygląda następująco:

 

Blok CPU: Frost 3 Duo

Pompka: Swiftech MCP350

Chłodnica: Black Water Advanced 122 rev 3.0

Rez: Na tym postanowiłem na razie zaoszczędzić :rolleyes:;-)

Wąż: Black Water 8/10 (2m)

Płyn: Feser One 1L UV Acid Green

Airtrap

 

Złączki:

Skręcana 8/10 Prosta G1/4 x 3

Trójnik 3 x SM 8/10

 

Daje to oceny... Liczę na pomoc i poprawki bo chciałbym jutro to wszystko sobie zamówić a nie chce żeby w dzień składania okazało się że czegoś nie ma albo że "coś do czegoś" nie pasuje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airtrap niepotrzebny.

Węże BW to SuperKupa. (bierz Inno)

 

Edit

A i MCP350 to Laing DDC 1T i zalezy gdzie kupujesz to czasami Laing jest tańszy.

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie git. jedynie ludzie narzekali na weze BW ze sa kiepsciutkie ;) co tez pewnie zaraz wypomna. wiec i ja proponuje zamiane na inne. ja osobiecie mialem innovateka bezbarwne 8/10 i ukladaly sie bardzo dobrze ;)

oo gregor666 mnie uprzedzil ;) airtrap tez zbedny bedzie

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2986805[/snapback]

Edit

A i MCP350 to Laing DDC 1T i zalezy gdzie kupujesz to czasami Laing jest tańszy.

 

Laing jest tańszy tylko o 6 zeta a dają go bez zestawu montażowego a swiftech ma... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Myślałem z początku nad Hydor Seltz L-20 II, ale postanowiłem zrezygnować chwilowo z reza i nowych wentyli na chłodnice i dołożyć do pompki... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka da rade jak dołożę jeszcze bloki na NB i grafikę??

Mam to w planach a nie chciałbym za pól roku znów wydawać 200 na nową pompkę... :rolleyes:

dorzuc do tego full cover, blok na SB, bloki na mofy i jeszcze bedzia miala zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te weze inno maja dziwne wymiary 7.5 x 9,5 ;p o ile mnie pamiec nie myli to swego czasu byly normalne 8x10 ( jesli zle mowie to przepraszam ) ;) bo imo wtedy taka skrecana na 8x10 bedzie kijowo trzymac waz o mniejszej srednicy zewnetrznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dziwne tę węże jak tu mówi kolega wyżej... Jak masz dużo kasy to może weź Tygona ;) Ja ostatnio kupiłem węże na allegro takie 2,50zł za 1m ^^ Wziąłem sobie 3m. Zobaczymy jaka jakość ;]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te weze inno maja dziwne wymiary 7.5 x 9,5 ;p o ile mnie pamiec nie myli to swego czasu byly normalne 8x10 ( jesli zle mowie to przepraszam ) ;) bo imo wtedy taka skrecana na 8x10 bedzie kijowo trzymac waz o mniejszej srednicy zewnetrznej ;)

Grzesiu mylisz się :) Zawsze Inno były troszke mniejsze niż złączki 8/10. Tylko teraz cooling dopiero to poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze Rafałku ;) mialem ale nigdy nie mierzylem :P to w takim razie sPw mozesz je spokojnie brac ;P

To dobrze bo już je zamówiłem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...