Skocz do zawartości
Kwiato87

Notebook Pod Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Przeprowadzam sie do Wroclawia, stary komp zostaje u brata. Szukam laptopa, ktory w glownej mierze bylby wykorzystywany do internetu. Sek w tym,ze jestem zielony pod tym wzgledem w lapciakach. Przegladam rozne opisy,ale nie wiem co laptop musialby miec aby nic wiecej nie dokupowac. W opisach w polach Sieć widze np. takie cos:

56K S/W modem (MDC type) Azalia Compliant MDM

10/100 Mbps LAN built-in

Integrated 802.11b/g

ALBO

56K S/W modem (MDC type) Azalia Compliant MDM

10/100 Mbps LAN built-in

Support Wake-On-LAN on S3/S4 AC-In Mode only

Integrated WLAN 802.11b/g

Bluetooth V2.0

I nie mam pojecia co to jest. Moze to ktos wyjasnic?? Druga sprawa co sie w tym momencie najbardziej oplaca z ofert bezprzewodowego netu-Plus, Orange czy jeszcze cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56K S/W modem (MDC type) Azalia Compliant MDM to zwyczajny modem - podpinasz kabel telefoniczny i masz internet, ale bardzo wolny.

10/100 Mbps LAN built-in to karta sieciowa. Wpisz w google "karta sieciowa" to ci wyjaśni co to

Integrated WLAN 802.11b/g to karta bezprzewodowa wi fi

Bluetooth V2.0 to.... bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolalbym uniknac zewnetrznych dodatkow ;)

dla 100% pewnosci co musi miec lapciakach na wyposazeniu,zeby podlaczyc bezprzewodowo neta??

jak rozumiem pcmcia lub expresscard to jakies komponenty lapciaka niezbedne do tego?? i to wszystko czy sa jeszcze jakies mozliwosci?? jesli tak to jakie sa najlepsze!!?? wybaczcie ze mecze,ale ja nie jestem zielony, a siny juz od tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolalbym uniknac zewnetrznych dodatkow ;)

dla 100% pewnosci co musi miec lapciakach na wyposazeniu,zeby podlaczyc bezprzewodowo neta??

jak rozumiem pcmcia lub expresscard to jakies komponenty lapciaka niezbedne do tego?? i to wszystko czy sa jeszcze jakies mozliwosci?? jesli tak to jakie sa najlepsze!!?? wybaczcie ze mecze,ale ja nie jestem zielony, a siny juz od tego ;)

USB / PCMCIA / Express Card

 

EDIT: Oczywiście potrzebujesz tylko jedno z tych złącz.

Jak nie wiesz co to jest to wejdź sobie na wikipedia.pl i znajdź. 2 minuty roboty.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze wiem zdziebko wiecej!! teraz pytanie oplaca sie kupowac w tym momencie lapciaka z PCMCIA czy lepiej rzucic sie juz na express card?? z tego co widze malo jest na rynku juz modeli z pierwszym rozwiazaniem,a koszty drugiego sa mimo wszystko stosunkowo wysokie jak na studenciaka pospolitego(do tego palacza;). jakie porady??

Edytowane przez Kwiato87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to większego znaczenia

PCMCIA - jest stara jak świat i zrobiono na to setki urządzeń, przez to w wielu biznesowych laptopach nadal króluje ten właśnie standard

poza tym do PCMCIA wyprodukowali już przejściówkę na Express Card(niestety kosztuje, aż 180zł)

 

Express Card to następca poprzedniego standardu - ale dopiero się rozwija i w większości robia na ten standard modemy GSM i karty dzwiękowe

 

Myślę, że nie ma to dla Ciebie większego znaczenia co kupisz - zawsze znajdziesz odpowiednią kartę - jedynie kwestia ceny

PCMCIA jest z reguły tańsza

 

Poza tym jeżeli nie będziesz biegał z tym laptopem, proponuję Ci <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> modem na USB - najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które będziesz mógł zastosoawć również w stacjonarnym - trochę nieporęczny, ale do przeżycia

 

Umowę podpisujesz na 2 lata więc nie wiadomo co się przez ten czas stanie i możesz zostać na lodzie

 

jako studentowi polecam Ci tego laptopa - myślę, że będziesz zadowolony - dużo osób na tym forum go posiada

jest tu również obszerna recenzja i temat o nim = 6715b

ma to wszystko o co pytałeś

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/10855/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYBACZ, ALE STAJESZ SIE JUZ PRZYNUDNAWY!!!

 

Kup sobie jakieś czasopismo branżowe typu Komputer Świat i poczytaj - nikt Ci tutaj wykładu na ten temat nie zrobi.

 

Lub przynajmniej otwórz google/wikipedia i jakąś tabelkę ze specyfikacją laptopa przeklejasz kolejno wszystko co taki laptop zawiera i czytasz historię standardu/informatyki

 

KONIEC TEMATU I POLEMIKI Z TOBĄ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...