Skocz do zawartości
showman

Gigabyte K8ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio padła mi płyta i właśnie dzisiaj mi przyszła Gigabyte k8ns. Ogólnie teraz jestem po jej zamontowaniu. Mam do was parę pytań.

1. Wymieniłem płytę - z Asrocka na Gigabyte, czy muszę robić formata? Dodam, że komp mi się uruchomił bez większych problemów - brak dźwięku tylko jest. Jeśli nie muszę robić formata, to co zrobić, aby wszystko chodziło tak, jak powinno?

2. Wymieniłem również procesor - z Semprona 2600+ na Athlona 64 3000+, lecz system wykrywa go następnująco:

Dołączona grafika

Taktowanie troszkę ponad 800MHZ? Coś nie halo jest... pewnie trzeba coś zmienić albo coś :P

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kolega podał ci ten link, ponieważ na tym forum obowiązuje zasada, że staramy się zadawać pytania w topikach ogólnych dotyczących problematycznego sprzętu. Przez takie tematy jak ten twój robi się tylko większy śmietnik.

2. Wyłącz Cool'n'Quiet i ustaw mnożnik na 9x. Wszystko powinno być wtedy w porządku. BTW wymiana tego Semprona na starego ClawHammer nie była najgenialniejszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam ustawić mnożnik 9x skoro ten procesor taktowany jest 2ghz? Nie powinno być mnożnik 10x? 10 x 200 = 2000?

To mam kontynuować ten topic, czy pisać w tamtym temacie, co kolega wyżej podał?

Edytowane przez showman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...