Skocz do zawartości
Dentarg

Zestaw Z Max Proc Za Ok 2500.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przekopuje forum od 2 dni i mniej wiem, niż gdy zaczynałem :mur:.

 

Potrzebuje kompa do grania w Everquest 2. W nic innego nie gram, czasem pewnie będę też wykorzystywać procka do liczenia RT.

 

Everquest2 jakby ktoś nie wiedział ma super kiepski engine i korzysta do liczenia geometrii z CPU :(.

 

Jeszcze dziś rano chciałem kupić:

 

E8400

GA-P35-DS3R

Sapphire 3870

Patriot LLK 800 2*1024

Zasilacz Chiefteca 560A-12S

Jakaś bude tania Chiefteca

(HDD mam, DVD mam).

Nie wiem jaki wiatrak, Mugen ? (chciałem Freezera Pro-7 bo tani).

 

Ale po przekopaniu forum widzę, że bardziej polecany jest E8200, Abit Ip35 (GB ma strapa cokolwiek to jest :).

Co do grafiki to zostawiam tą, bo Eq2 zbytnio nie obciąża GPU, a wydaje mi się że ładniej wygląda grafa pod względem jakości na 3870 niż na 8800GT.

Ram polecacie OCZ Platinum Rev 2.0.

 

Moim wymaganiem jest jak najszybszy proc, myślałem o e8400@3,6 lub 4,0 a marzeniem było 4,5 (choć to chyba mało realne).

Na e8200 to chyba nawet mało realne jest 4,0 ? Różnicę w cenie mogę wytrzymać (choć niestety dostępność e8400 BOX jest zerowa).

Potrzebuje też raida bo mam 2*Raptora 36 GB :), a stripe na nich wydaje się miły :).

Budę chce bezśrubkową, taką żeby diody nie świeciły jak oszalałe (to jest minus chiefteca). Dyski montowane bokiem, bo często jakiś wkładam i wyjmuje, min 5 miejsc na HDD (na dzień dobry będą zajęte 3).

 

Jaka konfiguracja spełni moje nadzieje ? Mam pewny uraz do abitów, bo na 2 poleciały mi kondensatory, dlatego też chciałem teraz kupić GB z ultradurable2 :), ale jak Abit jest teraz wytrzymały to nie mam nic przeciwko Ip35. Nie chciałbym za płytę dawać więcej niż 400 PLN. Ostatnie 2 ASUSy jakie miałem też padały jak muchy, to lan padł, to płyta przestała się startować za pierwszym włączeniem, to dźwięk padl itp :(.

 

Na 3870 jestem na 99% zdecydowany, bo widziałem w akcji, Crossfire nie przewiduje, bo i tak eq2 nie obsługuje :sad:.

 

Z góry dzięki za podpowiedź :).

 

pzdr,

Edytowane przez Dentarg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8200 BOX jest polecany bo nigdzie nie można dostać e8400. W tym tygodniu powinno się to zmienić.

 

Ram polecałbym A-DATA EE 800CL4 lub ewentualnie nieco droższe Transcendy na Micron D9GMH.

 

Zasilacz.. za około 300 zł można dostać nowego Tagana 500W U33. Wydaje mi się, że ten zasilacz będzie nieco lepszy od chiefteca.

 

Płyta.. Jakoś nie mam przekonania do Gigabyte. Może ASUS P5K PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał HD 3850 DDR3 512MB z dobrym chłodzeniem (np. GeCube z h-pipe'ami) i ją wybił do zegarów 3870. Moim zdaniem to ciekawsza opcja.

Jeśli ktoś chce płacić więcej, to już warto dołożyć do 8800GT.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wnioski i pytania do Waszych odpowiedzi :).

 

Czyli procek definitywnie e8400, ciekawe kiedy się objawią, w mojej wiosce w sklepach straszą, że po 14 lutego :((.

 

Milans, czy pisząc o Transcendach na Micron D9 masz na myśli konkretny model ? Czy to loteria i trzeba kupować sprawdzone ?

Na allegro widzę Transcend aXeRAM 2x1024MB 800+Mhz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM konkretnie na D9, ale cena szalona.

Są też Transcend aXeRAM 2x1024MB Overclocking 1066+Mhz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) DIMM, ale czy to nie są te same moduły z inną naklejką ?

Czy wszystkie pamięci z tej pierwszej serii będą na D9 czy mogę mieć pecha i będzie to coś innego ? Bo w sklepie one kosztują 237 PLN,

czyli jakieś 70 PLN drożej niz OCZ platinum. Pytanie co zyskam kupując te pamięci ? Szansę na lepszy FSB ? Czy tylko lepsze timingi ?

Lepsze timingi to jaki przyrost wydajności pamięci 3-5% ? Bo na OCZtach chyba da się osiągnąć FSB500 przy cpu/mem 1:1 ? A to by mnie

chyba zadowoliło :).

 

Czyli co polecany w zestawach Abit ip35 to qpa ? Asus ma 2 PCI-e na grafike, co jest dla mnie totalnie zbędne, ale jeśli lepszy do OC od Abita to mogę wziąć jego.

Niemiłe doświadczenia z Asusem mam na obecnej płycie, nie dość że padaka, to jeszcze zaprzestali szybko robić nowy BIOSy, mimo że było pare znanych błędów do usunięcia

ale może to dlatego że to płyta pod AMD :). Na forum widziałem, że ip35 osiąga 500FSB a jak ten ASUS ? (zaraz będę kopać:))

 

Kvaz! foxonn lepszy niż Abit czy Asus polecany przez Milansa ? Rozumiem, że model P35A-S (bo ma raida) ? Dostępność Foxconn'a jakaś taka średnia :(. Nawet ceny nie znam :(. Oczywiście piszę o mojej wiosce i allegro. Bo P35A nie ma raida, więc odpada. No i 2 PCIe nie są mi potrzebne, ale jak overclock lepszy niż asus czy abit to mogę ścierpieć 2 slot pod grafikę :)).

 

Zasilacze Corsair to tylko seria HX czy VX też daje radę ? Bo 520 HX to wydatek koło 320 PLN (chieftec 520A-16S to jakieś 230), a VX 550 to 260 PLN, to się da jeszcze wytrzymać.

Widzę, że HX ma 2 linie 12V, a VX jedną, ale VX ma mocniejsze pozostałe i sumerycznie na 12V więcej mocy. Skoro nie będę miał SLI i Crossfire to czy ma sens HX ? O taganach słyszałem zbyt wiele negatywnych opinii, nawet od lokalnego dystrubytora, nie polecał bo swego czasu miał masę zwrotów :(.

 

Szaweł, problem w tym że widziałem w akcji 3870 i bez kręcenia było spoko, dało się wykręcić pamięci do 1200 i core do 800 bez problemu, nie wiem czy 3850 tyle da rade,

po za tym ma DDR3. A wersja Gecube z pipami to jakies 550 PLN, Sapphire 3870 to 700. Chyba nie zaryzykuje 150 PLN, bo może się zdarzyć że nie wykręcę jej na zegary 3870

i nie będe miał płynnie. Gram w 16x10, a na drugim monitorze 12x10. 3870 w Eq2 dawał radę AAx8, AFx16 + wszystko na max quality w sterach, gra na średnich ustawieniach + custom na wyżej. W inne gry nie gram, a nie widząc wyników z eq2 na 3850 raczej się nie zdecyduje. A jakość obrazu na max detalach i ustawieniach w sterach subiektywnie

dla mnie jest lepsza na 3870 niż na 8800GT. Wiem, że teoretycznie nvidia jest szybsza, ale czy w eq2 też ? Kusi trochę AAx16, którego chyba Ati nie ma, z tym że czy w rozdziałce

16x10 wogóle zobaczę różnicę ? Chyba zostanę przy 3870 ;).

 

Dzięki za pomoc, ale jeszcze potrzeba do końca rozwiać wątpliwości ... piszcie :).

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to Transcend aXeRAM 2x1024MB 800+Mhz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM chyba można też trafić na innych kościach jak D9 ale jak sądze zę starczą ci te OCZty (timingi sie nieliczą w zasadzie jeśli chodzi o normalne urzytkowanie - only MHz).

 

Płytke to możesz wybierać między AbitIP35/MSI Neo2-FR/DFI BloodIron (do foxa nie mam przekonania ale t oteż dobra płytka). OC wszędzie będzie bardzo zbliżone.

 

Zasilacz Corsair HX ma tą zalete że napewno nie będzie piszczał/świerszczał no i ma odpinane kabelki (choć ostatnio chodzą słuchy że VX nie piszczy, znajomy ostatnio kupił 450W i jak na razie cichość)

 

Co do grafy to albo HD3850 512 i jedziesz z OC po modzie ołówkowym lub BIOSmodzie dogonisz mocnmiejszą wersje (nie patrz na marketingowe GDDR4 w 70-ce 900GDDR3=1200GDDR4 mniej więcej) lub 8800GT 512MB w podobnej cenie co HD3870 a zdecydowanie szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy to albo HD3850 512 i jedziesz z OC po modzie ołówkowym lub BIOSmodzie dogonisz mocnmiejszą wersje (nie patrz na marketingowe GDDR4 w 70-ce 900GDDR3=1200GDDR4 mniej więcej) lub 8800GT 512MB w podobnej cenie co HD3870 a zdecydowanie szybsze.

Czyli 3870 na DDR3@2000 będzie lepszy od takiego na DDR4@2400 ? Taniej o 50 PLN można kupić.

Ołówkowy mod jest trwały ? Czyli co, da się 3850 na 800/1000 na GDDR3 pojechać ? Bo już zaczynam się wahać co do 3870 ;), 8800 raczej odpada. Ale jak 3850 podkrecone na 3870 to szansa 50/50 to raczej nie zaryzykuje :).

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam wszystko już prawie zamówione.

 

Zasilacz OCZ HX 520 (o ile cena będzie do przeżycia), jak nie to pewnie VX.

Scythe Mugen

2*1GB A-Data EE 800+ CL4

Sapphire 3870

Obudowy Chiefteca, mam nadzieje że mugen wejdzie.

e8400 BOX

 

No i brakuje mi ciągle MB.

 

Abita żaden lokalny sklep nie chce mi sprzedać, bo twierdzą że jest tylko 1 dystrybutor w PL, który

ma strasznie słabą obsługę serwisu gwarancyjnego, nikt nie chce przyjąć na siebie mojego zdenerwowania

w przypadku padu MB :).

MSI Neo2 FIR podobna sytuacja, każdy sklep może sprowadzić, ale twierdzą, że mają jakieś 40% padów tych płyt :).

 

Zostaje DFI i Asus p5k Pro. DFI lokalnie niedostępne Asus tak. Do powyższego Asus jest ok ? Liczę na FSB 450, w marzeniach 500.

Da rade ta MB ? Strapa ma chyba powyżej 500 ;) ?

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w internecie nie możesz kupic :?: Asus całkiem znośny - gdyby nie to złacze ATX24 było by bardzo dobrze :)

Z tym padaniem to jakaś naciągana sprawa - na forum sporo ludzi ma Abity & MSI i większych problemów nie ma - może chcą wcisnąć to co mają na stanie.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w internecie nie bardzo gdzie są te płyty, jak są w ofercie to chwilowo nie ma ...

 

ATX24 w sensie umieszczenia ? To chyba tak bardzo nie przeszkadza, btw ma ktos Mugena na tej płycie ? Zasilanie przeszkadza mu ?

Nawet na forum widziałem dużo informacji o padaniu MSI neo2-FIR ;)

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...