Skocz do zawartości
SCORP1ON

Chieftec Cx Lcx-04sl-sl-a I Chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich profesjonalistów i nie tylko!!!

 

Przejdę może do sedna sprawy...

 

"Krótki" opis w celu objaśnienia...

Interesuje mnie obudowa CHIEFTEC CX LCX-04SL-SL-A

Można w niej zainstalować 6 wentylatorów:

3x92mm (prawy bok, na wysokości dysków twardych)

2x92mm (lewy bok, górny na wysokości procesora, dolny na wysokości karty graficznej)

1x120mm (z tyłu)

 

Na procesorze będzie cooler Noctua NH-U12P ze swoim wentylatorem Noctua NF-P12-1300.

Z tyłu obudowy zamierzam zainstalować drugi Noctua NF-P12-1300 (1300 obr/min, 19,8 dBA, 92m3/h), który będzie wyciągał powietrze z obudowy.

Wentylatory te można zwolnić do 1100 lub 900 obr/min.

Odpowiednio (16,9dBA i 78m3/h dla 1100 obr, a 12,6 dBA i 63,4 m3/h dla 900 RPM)

 

Będę miał zasilacz Chieftec CFT-560A-12C, który również posiada wentylator 12 cm który będzie też wciągał powietrze.

Na wysokości dysków (prawy bok) nie zamierzam instalować wentylatora.

W prawym boku na wysokości karty graficznej zamierzam zainstalować wentylator 92mm NoiseBlocker Ultra Silent Fan SE1 (1500obr/min, 19dBA, 45m3/h), który będzie zasysał powietrze z zewnątrz.

 

Procesor - c2d Q6600

Grafika GF8800GT (Zotac AMP!)

 

A oto pytania:

 

1. Czy taki sposób chłodzenia biorąc pod uwagę tę obudowę będzie odpowiednio cichy i wydajny?

2. Czy wentylatory Noctua powinny chodzić na 1300, czy lepiej 1100 lub 900. Nie chcę dużego hałasu.

3. Martwi mnie ten wentylator 92 mm, czy nie będzie za głośny? Wolałbym jakąś Noctua, ale nie znalazłem wersji 92mm.

4. Jak szybko kręci się wentylator w tym zasilaczu i jaką ma głośność?

5. Czy wentylator w tej karcie graficznej jest cichy?

 

Ogólnie chciałbym się też dowiedzieć jak się wam wydaje czy takie rozwiązanie chłodzenia będzie prawidłowe...

 

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto pytania:

 

1. Czy taki sposób chłodzenia biorąc pod uwagę tę obudowę będzie odpowiednio cichy i wydajny?

2. Czy wentylatory Noctua powinny chodzić na 1300, czy lepiej 1100 lub 900. Nie chcę dużego hałasu.

3. Martwi mnie ten wentylator 92 mm, czy nie będzie za głośny? Wolałbym jakąś Noctua, ale nie znalazłem wersji 92mm.

4. Jak szybko kręci się wentylator w tym zasilaczu i jaką ma głośność?

5. Czy wentylator w tej karcie graficznej jest cichy?

 

Ogólnie chciałbym się też dowiedzieć jak się wam wydaje czy takie rozwiązanie chłodzenia będzie prawidłowe...

 

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich!!!

Ad.1 Będzie dość wydajnie, ale mogłoby być lepiej. Cicho niestety raczej nie będzie... a to ze względu na dość głośny zasilacz.

Ad. 2 One na 1300 hałasować nie będą. Przy swoich zasilaczu obawiam się, że nawet ich nie usłyszysz. Jeśli wybrałbyś inny to możesz liczyć się z umiarkowanym szumem w ich wykonaniu. Przy 900 będą bardzo ciche.

Ad. 3 On byłby najcichszy z całego towarzystwa, najprawdopodobniej. Nie bierz jednak Noiseblockera z serii Ultra Silent tylko Black Silent. Różnica w cenie kolosalna, a w ciszy nawet na korzyść tych ostatnich. Kręcą się tylko wolniej.

Ad. 4 Zależnie od obciążenia, ale maksymalna prędkość przekracza 2200rpm. Jak na zasilacz nie jest to wartość szczególnie straszna, ale w tych Chieftecach niestety te wentylatory są tak zestrojone, że pracują przeważnie w górnej partii swoich obrotów.

Ad. 5 Nie mam pewności - jeśli trafi się jeden z pierwszych egzemplarzy to może być cicho kosztem bardzo wysokiej temperatury (przeszło 90 stopni). Jeśli trafi się już poprawiony to cicho na pewno nie będzie. Sugeruję wymianę na Thermalrighta HR-03GT lub choćby AC Silencera NV 5 Rev. 3 (nie innego!) + radiatorki na sekcję zasilania do tego drugiego, np. Zalman ZM-RHS1 lub Xilence Xpram.

 

W ramach clue moich uwag sugeruję rezygnację z obudowy oraz zasilacza. Obudowa to solidna i dobra konstrukcja, ale skuteczne wietrzenie jej jest dość utrudnione, jednocześnie zaś do środka wpada sporo kurzu. Zasilacz zaś jest dość głośny, tak jak wspomniałem kilkukrotnie, i proponowałbym skierować uwagę w stronę Corsairów na przykład :)

 

Z chęcią dorzucę nieco konkretów, gdybyś mi tylko podał ile masz do wydania na wszystko (zasilacz, obudowa, wentylacja, coolery) :rolleyes:

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzespół Producent i nazwa

Płyta główna ABIT AB9 PRO [chipset: P965/ICH8R, LGA 775, 1xPCI-E x16] (zasilanie: wtyczka 24-pinowa)

Procesor Intel Core 2 QUAD Q6600 [2400 MHz, 8 MB cache L2, 4 rdzenie, jądro: Kentsfield, proces 65 nm.] (LGA 775)

Cooler na procesor Noctua NH-U12P

Pamięć RAM Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

Karta graficzna [PCIE] Karta GeForce 8800GT ZOTAC AMP! Edition 512MB

Dysk twardy (HDD) Seagate Barracuda 7200 500GB 16MB ST3500630AS(500GB, bufor 16MB, SERIAL ATA II)

Nagrywarka DVD LG GSA-H55L OEM (Black)

Stacja dyskietek (FD) SONY 1,44 MB (Black)

Obudowai zasilacz Chieftec CX LCX-04SL-SL-A(Chieftec 560W CFT-560A-12C)

 

Wentylator1x120mm (tył)(WYPYCHA POWIETRZE Z OBUDOWY)

Noctua NF-P12-1300(Wymiary wentylatora: 120x120x25mm,Standardowe parametry: Prędkość obrotowa: 1300 RPM Poziom hałasu: 19,8 dBA Przepływ powietrza: 92 m3/h Przy użyciu Adaptera Low-Noise: Prędkość obrotowa: 1100 RPM Poziom hałasu: 16,9 dBA Przepływ powietrza: 78 m3/h Przy użyciu Adaptera Ultra-Low-Noise: Prędkość obrotowa: 900 RPM Poziom hałasu: 12,6 dBA Przepływ powietrza: 63,4 m3/h)

 

Wentylator1x92mm (lewy bok, dolny na wysokości karty graficznej)(WCIĄGA POWIETRZE DO OBUDOWY) NoiseBlocker Ultra Silent Fan SE1(Wymiary wentylatora: 92x92x25mm,Standardowe parametry: Prędkość obrotowa: 1500 RPM Poziom hałasu: 19 dBA Przepływ powietrza: 45 m3/h)

Typy wentylatorów dostosowane do obudowy (maksymalna ilość to 6)1x120mm (tył)3x92mm (prawy bok)2x92mm (lewy bok)

 

Myślę też o drugim 92mm dmuchającym na dysk twardy...

 

Noiseblockery bym chyba wziął te tańsze...

 

Zasilacz mi się podoba, ale słyszałem, że nieźle chieftec'i potrafią "wyć", więc co byś mi polecił:

1. CORSAIR CMPSU-520 HXEU 520W

2. CORSAIR CMPSU-620 HXEU 620W (zapas mocy zawsze się przyda...?)

3. ENERMAX INFINITY 650W EIN650AWT... - Zacziekawił mnie... wentylator ma 135x135mm.

Czy będzie większy szum niż 120mm w Corsair

Ciekawą ma charakterystykę prądowo-napięciową...

Wiązki zasilające...

No i ta ciekawa funkcja z pracą wiatraczków po wyłączeniu...

 

Ta obudowa mi się bardzo podoba, jej styl. Z wietrzeniem niezabardzo udana, ale ja będę wietrzył tylko 1 grafikę, procek i 1 dysk więc myślę, że będzie ok.

 

Cała jednostka centralna w granicach 4 tyś. PLN

 

I jeszcze jedno czekam na penryna quada i jakąś wytrzymałą płytę np. z chipsetem X38, ogólnie lubię Abit'y

 

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI I PROSZĘ O JESZCZE :lol2:

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...