Skocz do zawartości
Fisher

Wymiana Karty ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mam małe pytanko.

Otoż rok temu zakupiłem GF 8800GTX, miała pewna wade fabryczną ( nie chce mi sie opowiadać) :P

Oddałem ją 2 tyg. temu na gwarancje i dostałem nowke sztuke. I teraz pomyślałem że opchne tego 8800gtx i kupie Radeona 3870 x2.

Co myślicie o tym pomyśle :P Opłaca sie w to bawić?? ;)

 

Pozdro ;)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie bawić w kupowanie czegos co po oc bedzie szybsze :P Ta kara ma byc bez oc szybsza i do tego jeszcze ja sie pod oc da. Patrzac na cene sugerowana 3870 x2 czyli 1299 ( chociaz pewnie bedzie to jakies 1399) to sprzedajac gtx-a za powiedzmy 1450zl mam 50zl w kieszeni i szybsza karte xD

 

Ktoś jeszcze ma cos do dodania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm jak coś z tego odzyska (chociaż te 100 PLN) to zysk jakiś jest. Jeśli ta kartą wyciąga o 1000PKT więcej to już coś jest. Ale sprawa wygląda tak ,że to Ci pociągnie nieco więcej prądu. Nie wiem jak wygląda sprawa chłodzenia na tych radkach 3870 X2 ,czy jest głośne.

 

 

Ciekaw jestem jaki taki Quadzik by się sprawdził w CF. czyli 2x 3870X2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak wlasnie lookam ze w niektórych grach ten 3870 x2 jest szybszy od 8800gtx ale jak widze jak ta karta jest o polowe wolniejsza w niektórych grach to az strach xD

Niby w 3dm wynik jest duzo lepszy ale wole juz miec stabilna sprawdzona karte.

Moze za jakis czas 3870 x2 sie ustabilizuje xD i bedzie warta kupna to pomysle ;)

 

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem, mianowicie planuje zakup nowej grafy. Wybór padł pomiędzy 8800GT a x3870. Początkowo miałem w planie kupić ATI, tylko tą karte brałem pod uwagę w tym przedziale cenowym. Niestety nagle "buum" qmpel pokazał mi test jak ATI zbiera w dupsko z GeForcem. Teraz juz kompletnie nie wiem co robić, byłem za ATI od początku a teraz się waham. Nie wiem czy jest sens liczyć na podnoszenie napięcia w ATI na GPU i MEM celem ekstremalnego OC, nie wiem też jak w porównaniu do ATI wypada OC 8800GT. CZy ktoś z Was miał może obie karty i testował je, niekoniecznie smarki bo to sobie można w duu.. wsadzić, chodzi mi o jakieś zabójcze dla graf gry?

Liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta ma być do kompa z podpisu to wszystko jedno która bo żadna skrzydeł nie rozwinie. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę?

Do kompa z sygnaturki na jakieś 2 miechy tymczasowo. Chce przejść na IX38 (Abit Quad GT, albo jakis Asusik), do tego przynajmniej E6750, albo coś z seri 8xxx. Także pytanie jest, która z dwóch kart jest lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, więc biore jednak 8800GT... nie wiem jeszcze tylko czy referencyjne chłodzenie np. dwuslotowe jak w Galaxy, czy ten drugi model Galaxy z Heatpipe Coler Mastera... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeda GTX bo on będzie tracił na wartości. Raczej nie tyle co na wartości, tyle nad zainteresowaniem. GTS jest wydajniejszy a tańszy. Sprzedaj grafe tymczasowo jakąś typu zapchaj dziurę i wyjdzie nowa generacja ATI NVIDIA itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktos z Was możę o tym, czy Galaxy wersja jednoslotowa ma zworke do podnoszenia napięcia... podobno wersja z heatpipem taką posiada... czytałem opinie z komputronika na temat tej karty... teraz sie zastanawiam co kupić.... myslalem nad zwyklym 1 slotowym i wymiana na lepsze chlodzenie. Proszę o podpowiedź :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktos z Was możę o tym, czy Galaxy wersja jednoslotowa ma zworke do podnoszenia napięcia... podobno wersja z heatpipem taką posiada... czytałem opinie z komputronika na temat tej karty... teraz sie zastanawiam co kupić.... myslalem nad zwyklym 1 slotowym i wymiana na lepsze chlodzenie. Proszę o podpowiedź :?

Zworke maja wszystkie wersje referaty jak i H.P. W wątku o 8800gt wszystko pisze i są fotki. Wersje z heatpipem są dwie - 2xdvi i 1xdvi z 1xhdmi. Ze złotym radiatorkiem na sekcji zasilania jest, to wersja 2xdvi a ze srebnym hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jak koledzy wcześniej. Sprzedałbym tego GTXa i kupił sobie GTSa. No chyba, że chcesz poźniej założyć topik w Giełdzie, że sprzedajesz 3870 x2 albo zamienisz na GTSa ;)) Bo np. w CoD4 bedzie miał jakieś jazdy.

Wybór należy do ciebie, ale ja i tak brałbym GTSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja bym odpalił 3870x2 jakiejś lepsiejszej firmy (np szafirek) i na bieżąco uaktualniał stery.

Bo po prostu niektóre gierce nie do końca obsługuja CF - a nowe stery to poprawiają.

 

Za niewielka juz kasę (ponizej 1400zł) mamy grafę, która żre mniej prundu niż GTX, a jest w kiększości wypadków wydajniejsza.

 

prosze sie nie sugerowac kompem w moim podpisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...