Skocz do zawartości
Dawidos

Podłączenie Monitora Lcd Przez Przejściówkę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy to prawda że monitor LCD podłączony przez przejściówke pod wyjście analogowe powoduje pogorszenie obrazu a czasami uniemożliwienie pracy ? :|

 

W dobie dzisiejszych możliwości monitorów brak wejścia DVI dyskwalifikuje z dalszej oceny, ba, kupna modelu. Karta graficzna generuje sygnał, który podaje dane, który piksel ma być zgaszony, który nie oraz podaje informację o napięciach tranzystorów sterujących elementami ekranu. Podczas transmisji obrazu za pomocą DVI jego postać pozostaje taka sama.

Natomiast przy D-Sub obraz jest poddawany podwójnej konwersji - najpierw na postać analogową, później znów na cyfrową, ponieważ sygnał analogowy jest “niezrozumiały” dla cyfrowo sterowanego panelu LCD. Podczas tego procesu tracona jest duża część informacji. Jak łatwo się domyślić, efekt nie musi koniecznie być idealny i często daleki od tego, czego oczekujemy. Przy DVI uzyskujemy lepsze wyniki, ponieważ nie ma takiego procesu jak konwersja, co widać w postaci dobrych kolorów i wyrazistego obrazu. Warto wspomnieć, iż kabel D-Sub „gubi zasięg” powyżej 3 metrów, natomiast konkurencyjny świetnie się czuje z długością 4 czy 5 metrów. Obraz przy pierwszej technice okazałby się rozmyty oraz sygnał może zanikać. Niestety na D-Sub widać również (na jednolitym tle szczególnie) zakłócenia obrazu, czego często nie można się pozbyć.

Czeka mnie dokupienie karty graficznej z wyjściem cyfrowym abym mógł cieszyć się z użytkowania monitora LCD ? Czy integra gf 6100 nie będzie miała problemu z panoramą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy to prawda że monitor LCD podłączony przez przejściówke pod wyjście analogowe powoduje pogorszenie obrazu a czasami uniemożliwienie pracy ? :|

Czeka mnie dokupienie karty graficznej z wyjściem cyfrowym abym mógł cieszyć się z użytkowania monitora LCD ? Czy integra gf 6100 nie będzie miała problemu z panoramą ?

Ja się zastanawiam po jaką cholerę są w ogóle produkowane monitory bez DVI? Tak trudno dodać to wejście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam po jaką cholerę są w ogóle produkowane monitory bez DVI? Tak trudno dodać to wejście?

Biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy/realia też mnie to ciekawi (DVI jest już wszędzie ... nawet w integrach i właściwie też "starszych" kartach).

 

ps. dodawanie złącza analogowego podnosi cenę panelu ... a nie DVI aby było ciekawiej ( choć z drugiej strony w UE jest ten debilny podatek przy większych modelach "z DVI"- nie wiem czy nadal "działa" )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! i tyle moj znajomy ma monitor z DVI i po podlaczeniu do D-Sub roznicy nie widac ja sam mam telewizor plazmowy podlaczony przez D-Sub przez kabel 5 m . A po podlaczeniu przez cyfrowe(SPRAWDZANE NA KARCIE Z hdmi) HDMI roznicy nie widac po co przeplacac za kable ;-) . Wychodzi na to ze ja na swoim monitorze mam duza strate na jakosci bo nie mam w nim dvi a gdybym mial Dvi to bym mial super jakosc hmm wg. mnie marketing tak jak z HDMI , sam mam monitor podlaczony przez przejsciowke i jest normalnie, uwazam ze integra gf6100 bedzie ok ...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...