Skocz do zawartości
THEJAJO

Thermaltake Volcano 12 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem szczesliwym posiadaczem w/w chlodzenia i powiem szczerze ze jestem z niego bardzo zadowolony. Do tej pory zachowywal sie rewelacyjnie zarowno na Bartonie 2500+@3200+ jak i na P4-S 1400. W chwili obecnej sluzy mi za chlodzenie nizej wymienionergo CPU mianowice A XP 1700+@11x166 (JIUHB). Rzecz w tym ze wentylator ma juz swoje 'wyslizgane' co powoduje ze jest slyszalny na najnizszych obrotach z czasem coraz wyrazniej i pasowaloby go wymienic. Problem tkwi w tym ze nie bardzo wiem na co.

 

Pytanie moje brzmi jaki wentyl z obecnie dostepnych moglby byc mi polecony (80x80)?

 

Niestety przejsciowka 80x80->120-120 nie wchodzi w rachube bo poprostu sie nie zmiesci. O_o

 

Dodam ze przy min. obrotach w idle temp. CPU nie przekracza raczej 40 *C. W stresie natomiast nie wiem bo nie sprawdzalem ale jesli zajdzie potrzeba zapuszcze na godzine lub 2 Prime2004 i sprawdze. ;)

 

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki i rady.

 

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Myślę, że najistotniejsze jest dobrać wentylator z kontrolerem, który nie kręci się na 12V wolniej niż ok. 3000rpm. I spośród takich można znaleźć np. Nanoxia FX08-3000 lub Enermax Warp UC-8AEBS lub też Thermaltake SmartFan Blue LED. Ewentualnie dokupić przejściówkę do kontrolera Thermaltake (2pin/3pin chyba) i kupić tańszy wentylator o ustalonej prędkości nie niższej znów niż ok. 3000rpm. Np. Y.S.Tech NFD1281257B-2A - CRYSTAL BLUE. Niestety trudno mi teraz znaleźć dobry wentylator z podobną prędkością obrotową bez kontrolera.

 

Zadecyduj sam, które rozwiązanie jest dla Ciebie korzystniejsze :roll:

Wszystkie powinny zapewnić odpowiednią wydajność, lecz Thermaltake SmartFan to chyba najmniej trwały wentylator spośród nich choć rozpiętość obrotów imponująca.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwaznieszja rzecza w przyszlym wentylatorku jaki bede mial zmiar kupic jest cisza tj. aby byl kompletnie nieslyszalny.

 

Jesli chodzi o predkosc obrotowa wymieniona przez kolege Labovsky'iego nie musi ona miec az 3000 rpm gdyz na obecnym wentylku nigdy takiej nie uzywalem. Zawsze chodzi na min. (czyli jakies 2100 rpm) a w sporadycznych przypadkach (wysokie wykorzystanie CPU) na 2500 rpm.

 

Szukam raczej czegos co jest praktycznie nieslyszalne.

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THEJAJO,

 

umówmy się - nic, co pracuje powyżej 1500rpm i ma 80mm nie będzie niesłyszalne. Może być co najwyżej zagłuszone przez inne komponenty komputera. Wspomniane wentylatory Enermax i Nanoxia mają dołączony kontroler, dzięki któremu jesteś w stanie ustawić sobie obroty w zakresie od 1100 do 2800rpm dla pierwszego oraz 1360-3120rpm dla drugiego. Zatem skoro szukasz czegoś, co będzie niesłyszalne u Ciebie to oba wentylatory się do tego nadadzą. Mało tego - są to wentylatory lepsze niż Twój dotychczasowy Thermaltake... i to chyba pod każdym względem.

 

No chyba, że szukasz jakiegoś wentylatora, który będzie niesłyszalny na domyślnym napięciu (12V), kręcąc się z prędkością niższą niż 2000-1800rpm. Nie uważam tego jednak za szczególnie rozsądne, więc chyba się nie podejmę doradzania w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientowalem przewaznie wentylatory 80x80 maja wys. 25 mm natomiast moj w Tt V 12 eX ma 32 mm.

 

Sa takie dostepne i jaka jest roznica w wydajnosci/ciszy w porowaniu do 25 mm?

 

@Labovsky

Moj Tt na 2000 autentycznie jest nieslyszalny. Dopiero jak przyloze ucho do otwartej obudowy jestem w stanie go uslyszec. Moze to przez to ze ma 32 mm wysokosci? Nie wiem. W kazdym razie bede mial na uwadze Twoje 2 propozycje. Stokrotne dzX. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientowalem przewaznie wentylatory 80x80 maja wys. 25 mm natomiast moj w Tt V 12 eX ma 32 mm.

 

Sa takie dostepne i jaka jest roznica w wydajnosci/ciszy w porowaniu do 25 mm?

Są wentylatory 32mm. Z lepszych jednak znam jedynie Silverstone'a FM81. Powinien pasować do Twoich wymagań, aczkolwiek wspomniane wyżej Enermax i Nanoxia wydają mi się lepszym rozwiązaniem.

 

Różnica w wydajności nie jest szczególnie duża. Na pewno mniej jest świstu... ale przy niskich obrotach nie ma to żadnego znaczenia. Wentylatory 25mm nadrabiają innym układem wirników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Allegro nie moge znalezc w/w polecanych dwoch wentylkow. O_o

Wiem ze na Allegro swiat sie nie konczy ale mimo wszystko chcialbym przy tym pozostac.

 

Czy moglby mi ktos w takim razie polecic cos nie w az tak wysokiej cenie jak powyzsze wentylki?

 

PZDRoweczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...