Skocz do zawartości
wonski

Kawalek Zestawu Do Ok 1000 Zł :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Jako, ze jest to moj pierwszy post, chcialem serdecznie pozdrowic wszystkich forumowiczow. Mam nadzieje, iz uda Wam sie rozstrzygnac moj maly (lub tez niemaly) problem. Planuje zakup komputera od podstaw, jako iz moj lapek juz sie nieco zestarzal, a lubie sobie czasem pograc. Nie wszystkie czesci kupie naraz, mam w domu dysk seagate 80gb ide, graficzna x550, czyli w przyszlym miesiacu bede nad tymi dwoma czesciami sie glowil (szczegolnie grafa hd3850 czy gf88gt :/). To na co sie narazie zdecydowalem zdecydowalem:

 

Procesor: e2160 (najchetniej uzywany) ok 200 zl

 

Mobo: msi p965 neo 165 zl

 

Tutaj mam spory dylemat, gdyz plyta jest juz dosc leciwa, ale tania, czy naprawde jest taka roznica w wydajnosci i jakosci w OC pomiedzy nia, a np gigabyte P31?

 

psu: fortron 350 wat HLN 66 zl

 

o fortronach poczytalem sporo, wydaje mi sie ze nic nie przebije ich w stosunku cena/jakosc, no chyba ze ktos namowi mnie na delte

 

ram: goodram 2x1gb 667 mhz 120 zl

 

goodram czy kingston?

 

obudowa: mustang costam... niewazne w sumie, wazne ze tanio 64 zl

 

 

monitor: Philips LCD 369 zl

 

i tu mam powazny problem. Najpierw chcialem sobie kupic uzywany high-endowy monitor crt 19' (ok 350 zl iiyama lub eizo), ale po pomierzeniu biurka wyszlo mi, ze poprostu sie on nie zmiesci :(( tzn zmiesci sie ale bede od niego siedzial oddalony o ok 20 cm, wiec wiekszego sensu to nie ma :/. Co do tego LCD to jest on najtanszy z alledrogo, z tych monitorow bez jakis skaz, plam czy innych smieci na ekranie. Dlatego sam juz nie wiem

 

naped z przylepionych zestawow ~100zl

 

Ceny pisalem juz z przesylkami. Calosc wychodzi ok 1140 zl

 

Prosze o obietkywna ocene tego kompa, ewentualne modyfikacje itd i jeszcze raz pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zl to może i dorwiesz jakiegoś E2160 ,ale ja bym raczej szukał jakiegoś selekta E2140 tu na forum (giełda). Płyta oczywiście do wymiany na:

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...95&katid=60

 

Zasilacz może i jest dobry ,ale do 8800GT w przyszłości to on się nie nada. Co do ramu to owszem może być Kingston ,ale ważne by był na kościach Elpida ,bo te lepiej się kręcą. Na monitorach się nie znam ,a co do nagrywarki to weź jakiegoś LG GSA-H55L ,albo Pioneer DVR-112D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Za 200 zl to może i dorwiesz jakiegoś E2160 ,ale ja bym raczej szukał jakiegoś selekta E2140 tu na forum (giełda). Płyta oczywiście do wymiany na:

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...95&katid=60

 

Zasilacz może i jest dobry ,ale do 8800GT w przyszłości to on się nie nada. Co do ramu to owszem może być Kingston ,ale ważne by był na kościach Elpida ,bo te lepiej się kręcą. Na monitorach się nie znam ,a co do nagrywarki to weź jakiegoś LG GSA-H55L ,albo Pioneer DVR-112D...

ta mobo to dobry wybór

reszte komponentów też da sie w tej cenie zakupić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zl to może i dorwiesz jakiegoś E2160 ,ale ja bym raczej szukał jakiegoś selekta E2140 tu na forum (giełda). Płyta oczywiście do wymiany na:

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...95&katid=60

Duzo dziwnych rzeczy czytalem o tym gigabyte (gubienie ustawien, dziwne starty) :/ a co z plyta MSI P31 neo-f?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam...w Apollo również we Wrocku kupowałem mojego E2180 i na def vcore (1,3275v) idzie na 3060 MHz i to nie koniec...dalej nie miałem czasu testować... :)

 

Co do pamięci polecam Goodramy te które dałeś :) Również mam takie 2x1 GB 667MHz także kupione w Apollo :D Idą jak burza na 2,1v 1020Mhz CL5 i to nie ich koniec :) Zasiłka mało przyszłościowa i dołóż te 30zł do Modecoma MC 400W... wtedy jest nadzieja, że pociągnie 88gt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Potwierdzam...w Apollo również we Wrocku kupowałem mojego E2180 i na def vcore (1,3275v) idzie na 3060 MHz i to nie koniec...dalej nie miałem czasu testować... :)

 

Co do pamięci polecam Goodramy te które dałeś :) Również mam takie 2x1 GB 667MHz także kupione w Apollo :D Idą jak burza na 2,1v 1020Mhz CL5 i to nie ich koniec :) Zasiłka mało przyszłościowa i dołóż te 30zł do Modecoma MC 400W... wtedy jest nadzieja, że pociągnie 88gt ;)

no nie on - na 3GHz to u mnie każdy robi :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...