Skocz do zawartości
Ronis

7620 punktów w 3Demark 2001SE za 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

dziwnie ujmujecie sprawę. za 300zł to nie macie tych x tysięcy 3d marków bo to zależy też od procka a nie doliczacie jego ceny.

ja mam duraka 800 i kroi mi wyniki, wy macie A XP i to grafa okazuje się słabym ogniwem.

tak tylko piszę bo dla was widocznie posiadanie A 1700+ @ 2800+ to sprawa jak najbardziej oczywista a przecież nie każdy ma athlona a sama grafa R9700 nie zdziała wiele bez mocnego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie ujmujecie sprawę. za 300zł to nie macie tych x tysięcy 3d marków bo to zależy też od procka.

I tu pozwole sie nie zgodzic !!! Na swojej plytce przy procku A900@1085 w 3D2001 na TNT2 M64 mialem 1511 smarkow, a na 1700+@2800+ mialem 1606 - roznica niewielka ...

 

A wracajac do tematu - za 370 mam 10410 smarkow :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol przeciez wiesz ze jest takie cos jak skalowanie cpu z grafa to jest normalne a 100 markow wiecej masz na antku (mowa o tej rivie) bo to juz granica i nic wiecej nawet przy 4ghz nie wydoli ..

 

no ja za 340 mam 9k ale po jakich mekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vilq : u ciebie granicę wydajności wyznacza riva

ale odpal swojego Radosława na 1 GHz i na 1700+ to zobaczysz różnicę. u mnie proc ogranicza i już.

powinniście pisać "ble ble punktów za 3000zł" gdzie za te 3000 wstawia się cenę kompa. przecież od każdego elementu zależy wydajność, nawet od dźwiękówki, na słabym zasilaczu spręt by wam nie ruszył, pamięci 5MHz zakaszaniłyby wam całkiem, bez dysku na ata (np na pio 1) nie nadążałby komp z wczytywaniem 3d marka .

i tak dalej. tak dla ścisłości piszę. to tak, jakby powiedzieć że przez święcę bosch za 50zł macie w samochodzie 300 KM a ktoś inny kupi lepszą świecę za 200zł i będzie miał 100 KM.

 

grafa to tylko mała część kompa. ale kontynuujcie.

ja za 0.10 zł mam 4200 pkt (dorobiłem tunel z kartony eby proc zaciągał chłodne powietrze z przodu kompa).

to jest wynik !! 10 groszy !! i 4200 pkt !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie ujmujecie sprawę. za 300zł to nie macie tych x tysięcy 3d marków bo to zależy też od procka.

I tu pozwole sie nie zgodzic !!! Na swojej plytce przy procku A900@1085 w 3D2001 na TNT2 M64 mialem 1511 smarkow, a na 1700+@2800+ mialem 1606 - roznica niewielka ...

 

A wracajac do tematu - za 370 mam 10410 smarkow :twisted:

Mowa jest o porządnych kartach, a nie o zabytkach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riva to na windowsie się nieźle męczy żeby ikonki wyświeylić.

ten tunel dostawiłem bo nie mam dodatkowych wentyli w budzie i procek się kisił we własnym ciepełku a to ciężko nazwać chłodzeniem. teraz nie mam tego tunelu i mam temp 32' przy podkręceniu 800@880. dzisiaj fruwał na 1000 ale dobijał do 45 stopni. różnica w wyniku niby nieduża bo udało się dociągnąć tylko do 4441 pkt ale zawsze coś.

 

tunel był oczywiście do mocniejszego podkręcenia procka zrobiony ale hałas lekko wzrastał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez programu vcool była różnica. wcześniej było 38 stopni w windowsie, z tunelem 35, mniej-więcej, lekk osię temperatura waha. teraz wgrałem vcool i mam 31 ale na podkręconym 800@880. bez o/c około 27-28 stopni więc wyjąłem tunel. zaraz go założe i porównam temperatury.

 

oka, już. różnica jest. na procku jest teraz 28-29 stopni. więc 2-3 stopnie lepiej. chyba warto tylko że hałas nieznacznie wzrósł ale to tylko tektura a plexi powinna lepiej tłumić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tunel to fajna sprawa. Ja mam zrobiony z tuby akrylowej, przeźroczystej, i o ile przedtem miałem na procu idle 42*C a w stresie (CPU burn) nawet koło 50*C, to teraz mam idle 37*C a stres 44*C

Tylko u mnie buda otwarta, tunel prostopadle do wiatraka przykręcony. Po prostu nie zasysa powietrza znad grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...