Skocz do zawartości
psz3mo

450-500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ostatnio dość często pojawia się granica 500zł, ale albo ludzie chcę całego kompa, albo składają coś z integrą na pokładzie. W związku z tym, że do mojego szrota (bądź co bądź lubię go) już nie ma co dołożyć to doszedłem do wniosku, że trzeba by coś zmienić. Marzec już blisko a to od 2óch lat miesiąc, w którym 'wkładam' w kompa zaskórniaki (100-200zł i mi styka). Drugim impulsem, który pcha mnie do zmiany jest to, że moja siostra dostała laptopa (z siga) lepszego niż ja mam kompa (2 jajka, będą 2gb ramu w tym tyg) i się ze mnie śmieje ;) - nie no dżołk, może sobie pogadać :) Ostatecznym impulsem jest sesja, która mi się dzisiaj rozpoczyna, a że 11 zaliczeń i 1 egzamin zaliczyłem przed terminem, to ograniczy mi się do 1 egz i 1 zaliczenia :D

 

Tyle słowem wstępu. Do wymiany idzie .

mobo: asus k8n4-e (jeszcze jakaś gwara jest)

ram: 2x512 corsair + 512 am1

cpu: palermo robiące stabilnie 2,7GHz@1,55V (ponad 2 lata gwary), standardowo 2,5GHz@1,45V

 

zostaje grafa + 2 dyski, wszystko będzie zasilać delta (z podwójną 12V)

 

Co wybrałem:

mobo: giguś na p31 ds3l ~220zł w notebooki.pl(siedzibę mają 5km od mojego domu), albo 236zł w sklepie oddalonym o 3km

ram: 2GB, jeśli nie wyczaję czegoś z gwarantowanym OC, w promocyjnej cenie to wezmę najtańsze goodramki z allegro - 45zł za kostkę, czyli wyjdzie 100zł z przesyłką

cpu: no i tu jest problem, albo celek 420 za 125zł (kup teraz), albo e21x0 z licytacji, bo na kup teraz nie będę miał, chyba przyczaję się na jakiegoś e2140 - wiem, że szybko dobija do walla, ale te 2,8ghz mi wystarczy ;) - problem jest taki, że licytacji jak na lekarstwo :(

 

Teraz dlaczego wolę 2gb ramu niż 2 jajka - po prostu odzwyczaiłem się od 1gb, wole przez 2-3 miesiące przebujać się z 1 jajkiem, niż z 1gb, a ten celek na 3-3,2GHz zje mojego sempronika na śniadanie, co nie zmienia faktu, że będę polować ;)

 

Rozważałem zielonych jednak raczej odpadają, bo kręcić będę ;)

 

Macie jakieś uwagi/sugestie?

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek w notebooki.pl możesz spokojnie kupować, sam brałem u nich tydzień temu proca. Był na drugi dzień po złożeniu zamówienia.

E2160 (207) + P31-DS3L (219) + Goodram (100zł). Wychodzi 526 zł. Nie dasz rady to tylko 26 zł więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pieniążków zażegnany (biedny student jestem :P). Tata powiedział, że mi dołoży 150zł, więc teraz mam do dyspozycji 600-650zl.

mobo: GA p31-ds3l ~220

cpu: e2160 ~ 206zł

ram: 2x1GB ~ 110zł

536zł a resztę dorzucę do lepszej grafy (86gt+), albo kupię chłodzenie na procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...