Skocz do zawartości
Miguel707

Wyciszenie I Wychłodzenie Mojego Komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wyciszyć i wychłodzić swój komputer. Nie mam jasno określonych funduszów, ale myślę nad :

 

Obudowa : Sharkoon Rebel 9 - bez tego wiatraka 250mm (nie lepsza będzie Coolermaster Elite - cichsza ?).

Procesor : AC Freezer 7 Pro

Wiatraki : 2x AC 12L 120mm

Pasta thermo : Arctic Silver Ceramique

 

Obecnie mam obudowę Codegena, zasilacz Chieftec GPS 350W.

 

 

Do tego zastanawiam się nad kupieniem Bithumen box'ów do moich dysków twardych - zna ktoś może już gotowe do kupienia takie ?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyciszyć i wychłodzić swój komputer. Nie mam jasno określonych funduszów, ale myślę nad :

 

Obudowa : Sharkoon Rebel 9 - bez tego wiatraka 250mm (nie lepsza będzie Coolermaster Elite - cichsza ?).

Procesor : AC Freezer 7 Pro

Wiatraki : 2x AC 12L 120mm

Pasta thermo : Arctic Silver Ceramique

 

Obecnie mam obudowę Codegena, zasilacz Chieftec GPS 350W.

Do tego zastanawiam się nad kupieniem Bithurmen box'ów do moich dysków twardych - zna ktoś może już gotowe do kupienia takie ?

 

Po pierwsze - skrec tego Fryzjera do 1800 rpm (jesli to mozliwe przy temperaturach). Po przekroczeniu 2k obrotow, wentyl ten naprawde wyje.

 

Kup regulatory obrotow do wszystkich wiatrakow(albo jeden na przod obudowy, wyjscie pierwsze tansze).

 

Codegen to crap, tekturowe blachy okropnie przenosza wibracje pochadzace od dyskow twardych.

 

Skrzynka bitumiczna(?) to dobre rozwiazanie dla dyskow, ale afaik troche drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bithumen box'y nie zadziałają. Mam 2HDD - jeden na ATA, drugi na SATA i wszystkie porty PCI, gdzie upchnięto HDD w tutorialu są zajęte. Poza tym jeśli nie mogą być dyski wstawiane w 5,25, to już odpada jeszcze bardziej, bo HDD ATA muszę jeszcze połączyć z napędem na ATA.

 

W takim razie skorzystam z mat wyciszających oraz np. gumek.

 

Jeszcze jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales nad jakas stalowa buda? Np towery chiefteca? Nie pytam tylko dlatego ze mam taka na zbyciu :oops: ale sa to naprawde ciche obudowy, dobrze rozplanowane i z mnostwem miejsca w srodku. W porownaniu z wiekszoscia aluminiowych chieftec wypada ciszej, pancerne blachy, dyski czesciowo tlumione sa tez przez plastikowe mocowania np z tej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bithumen box'y nie zadziałają. Mam 2HDD - jeden na ATA, drugi na SATA i wszystkie porty PCI, gdzie upchnięto HDD w tutorialu są zajęte. Poza tym jeśli nie mogą być dyski wstawiane w 5,25, to już odpada jeszcze bardziej, bo HDD ATA muszę jeszcze połączyć z napędem na ATA.

 

W takim razie skorzystam z mat wyciszających oraz np. gumek.

 

Jeszcze jakieś sugestie ?

Olej AC, kup 2x120 Acutake i jednego 90 i zamien na fryzjerze. Bedzie sporo ciszej, i wtedy imho z regulatora mozesz zrezygnowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jusz masz brać freezera to wymień mu wentyl na 12cm, ja dzisiaj swojego zmodyfikowałem - na świeżej paście w stresie przy 1,2k obrotów, mam temp niższe niż na dobrze wygrzanej paście i 92mm przy 2,2k obrotów a ciszej jest nieporównywalnie. AC 120L (normalne) wcale nie są takie ciche, po pewnym czasie robią się słyszalne dlatego lepszym rozwiązaniem są AC z PWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie, w którym kupuję (mam go pod domem, a ceny wychodzą podobnie jak trochę tańsze + przesyłka, więc warto. Polecanego przez wielu AC 12L (nie 120L - 12L - tak pisze na nim) mają i sami go polecają. A jakie chłodzenie procesora by było dobre bez zmieniania na nim wiatraka (zrobią to Ci w sklepie, a może nie będą chcieli wiatraka zmieniać) ? Co do samych AC 12L, to wyczytałem w internecie, że są one cichsze od zwykłych AC. Prawda to ?

 

 

Możecie mi napisać, co mam napisać na kartce, z którą pójdę do ich sklepu ?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj dwóch Fan12L, bo je się montuje tylko w charakterze wyciągających powietrze. Wystarczy jeden na tył obudowy. No chyba, że planujesz montaż drugiego takiego samego na wysokości karty graficznej... ale on jest dość głęboki, więc nie wiem czy się zmieści.

 

Fan12L od Fan12 różni się prędkością obrotową - 1000rpm względem 1500rpm tego drugiego. Jest zatem cichszy, ale i pompuje znacznie mniej powietrza.

 

Sugerowałbym zakup innych wentylatorów, jeśli mógłbyś przeznaczyć na nie nieco więcej. Jest spory wybór od 30zł/szt. Poniżej to chyba tylko wspomniane AC oraz Acutake.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, co wezmę najprawdopodobniej :

 

Obudowa : Sharkoon Rebel 9 Economy

Na Proca : AC Freezer 7 Pro lub Scythe Katana 2

Wentyle : AC 12L (tył) + Fander 120mm (przód)

Pasta : AS Ceramique

 

Do tego dodatki jak : taśma Revoltec 90cm UV ATA, maty i stabilizatory do HDD, wymienne czarne panele na 2 napędy, przejściówka ATA>SATA do jednego napędu.

 

Ew. zobaczę jak z chłodzeniem karty graficznej (NV Silencer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...