Skocz do zawartości
Maniek31

Zasilacz Przyczyną Restartów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam problem i nie wiem od czego zacząć jego rozwiązywanie. Mój konfig to:

e2160

2x1gb Kingston

Maxtor 250GB

Gigabyte P35-DS3

Radeon X550

zas. fortron 350-60HLN

 

Tydzień temu postawiony system i już na dwóch grach zaobserwowane restarty kompa.

Myślałem przy obecnym zasilaczu uruchomić nawet HD 3850, więc bardzo bym się zdziwił, gdyby już obecnie nie był wystarczający. Zasilacz kupiony na allegro (chyba z tych leżaków). Proszę Was o podpowiedź, gdzie szukać przyczyny, od czego zacząć sprawdzanie komputera.

Dziękuję za każdy głos.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990
bay nie pieprz głupot. Ten fortron powinnien uciągnąć ten sprzęt zwłaszcza że ma 2 linie 12V. Sprawdź temperatury i ramy (memtest albo goldmemory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fortron z taką karta pociągnie ten zestaw po OC więc jeśli jest 100% sprawny to nie on jest tutaj winowajcą..., ściągnij program Orthos Beta i odpal na minimum godzine test Small FFT's następnie program memtest i przetestuj pamięci. Podaj także temperatury z programu everest/speedfan/coretemp (do wyboru do koloru :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz do takiego CFG powinien spokojnie wystarczyć nawet z hd3850(bo to energooszczędna grafa) sprawdź to co zalecił tobie Fredek a jeżeli wszystko będzie się zgadzać to zresetuj ustawienia biosu ( może bawiłeś się kiedyś w OC i ustawiłeś coś nie tak ) potem zaktualizuj bios do najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ta:

W orthos beta po 1h24minutach nie pokazało mi żadnego błędu

Kilka minut w memtest - nie pokazało żadnego błędu

W everest

- w idle

procek 27C

rdzeń 1 i rdzeń 2 ok 35C

płyta główna ok 37C

 

po uruchomieniu TDU

procek 34C

rdzeń 1 - 43C, rdzeń 2 - 46C

płyta 42C

 

Co wy na to?

 

Zastanawiam się czy ten memtest nie uruchomić na dłużej? Poza tym nie mogę wpisać 2048MB, tylko 1024MB.

 

Przez ostatnie trzy dni, kiedy to TDU było męczone przez 2-3h, ani razu się nie zawiesił :). Może sprzęt się musiał dopasowac. A tak naprawdę trochę mnie to niepokoi. Wolałbym wiedzieć, że jest źle, albo być pewnym, że jest dobrze, a nie jestem :(.

 

Czy według Was jak wsadzę grafikę typu np. GF8800GS (ostatnio bardzo mnie zainteresowała), mogę być spokojny, że "szlak" nie trafi kompa? Mam wątpliwości największe mimo wszystko co do tego zasilacza.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę krótkie te testy - memtest - przydałyby się 3 / 4 przejścia ( 2 / 3 godziny), a Orthos zostawiony na noc (chociaż szczerze mówiąc, często komputer który przeszedł takie testy potrafi się wywalić pod 3dMarkiem - więc z tej strony również warto by go zbadać).

 

PS Jak to wpisywać do memtesta ? - lepiej chyba ściągnąć wersje dosową i uruchomić z autoodpalania w trakcie włączania systemu.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź teraz na innej grafie :wink: Do tego proponuje formata, aktualizacja biosu do mobo. Przetestuj dokładnie kompa 3d markiem 05 wraz z CPU testem który jest dość wymagający :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mineło kilka dni, podczas których obserwowałem kompa. W ciągu ostatniego tygodnia zawiesił sie dwa razy.

Wykonałem test Orthos'em ok. 10h - 0 błędów, memtest ze 2h - 0 błędów, temperatury płyty i procka w porządku. Zastanawiam się nad wystawieniem kompa z biurka, gzie siedzi w zamkniętej przestrzeni i nie ma tam zbyt dobrej wentylacji.

 

A teraz moje nowe spostrzeżenia co do wyłączania się komputera po tygodniowej obserwacji. Moze będą pocne dla tych, co mają tez 7 -letnich synów, namiętnie grającyh w gry :). W mojej obudowie przyciski power i reset są dośc wystające. A więc podejrzałem, jak mój 7-latek z zafascynowaniem gra (restarty do tej pory zdarzały się tylko przy jego grze). Podczas strzelanek i TDU chłopak tak się wczuwa w bohaterów, że wręcz maha nogami, kopiąc z różnych stron obudowę (taka jazda na fotelu obrotowym). Tak się przyglądając zauważyłem kilka razy, jak blisko nogami był power'a i reset'a. No i przyszła mi teoria, że to może nie zasilacz, tylko miże mój syn jest przyczyną restartów i wyłączania się komputera :). Odłaczyłem wczoraj reset i wyłączyłem działanie power'a. Zobaczymy co będzie, choć się wczoraj zmartwiłem, bo po tej operacji podczas zrzucania danych z płytki zgasł mi obraz (zasilanie kompa się paliło, ale monitor nie dostawał sygnału). Zatem mam już wiele teorii, teraz muszę którąś potwierdzić. Powiadomię Was o wynikach, może dalej coś mi doradzicie :).

 

Ps. Teraz czekam na jutrzejszą premierę 9600GT. Może niedługo będę testował już z nową grafiką :)

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem jeszcze o 3dmark powiedzieć.

Sprawdzałem i nie zawiesza się przy nich, ale wyniki mam mizerne :( (03 ok 3000 i w 05 ok 1300)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...