Skocz do zawartości
Gość Olka1991

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

No co każdy gdzieś musi iść na praktyki :)

 

Znalazłem oficjalną notke biograficzną:

 

Milan "Gremlin741" Czarnowski W CD Projekcie jestem odpowiedzialny za wszystkie lokalizacje gier, które przygotowujemy na polski, czeski, słowacki i węgierski rynek. Tak więc od załatwienia materiałów lokalizacyjnych, koordynacje wszystkich prac lokalizacyjnych, aż po ostateczne zatwierdzenie masterów. Moje ulubione gry to cała seria Heroes oraz od blisko 4 lat World of Warcraft. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące lokalizacji gier (nie tylko polskich, ale i czeskich i węgierskich, jak to kogoś interesuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehehe ale mnie ten hiper super RPG roku 2007 rozbawil przy ponownym podejsciu :)

 

Za pierwszym razem gralem postac jako typowy obrzydliwie dobry Jedi z kotora z charmem na maksa , zawsze gadajacy i przekonujacy do swych racji, teraz dla odmiany postanowilem zagrac twardziela z intimidate maksymalnie rozwinietym.

 

I tak robie sobie questa na cytadeli z odzyskaniem ciala nawrzeszczalem na goscia i zrezygnowal z odzyskiwania ciala - dialogi byly w 90% identyczne, a glowna roznica bylo dostanie 9 punktow renegade na koniec zamiast paragon :D

 

 

Chociaz to i tak nic w porownaniu z side questem z dwoma siostrami w barze - gdzie moj mega twardziel, zbawca galakyki i wogle super agent wchodzi do baru i rozmowe z tajna agentka zaczyna od slow "Czesc. Chcialbym porozmawiac o twojej pracy w C-Sec" . O maly wlos a padlbym ze smiechu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Mass Effect od pewnego czasu - przechodzę wszystkie misje dodatkowe itp. itd. (jestem ok. 30 poziomu - żołnierz, szturmowiec, 338 save - nie licząc szybkich zapisów i automatycznych zapisów, 30 godzin gry za sobą i z głównych, to jestem po Feros i Noverii) i mam pytanie. Chodzi mi o ścieżkę romansową z Ashley. Czy "scenka" jest tylko 1 raz w całej grze ? Chcę sobie zostawić misję z Liarą na koniec, by to rozegrać - czy tak się nie da ?

 

IMO gra naprawdę świetna - grałem w ten sam czas w Riddicka i się mi odechciało :D.

 

No i chodzi na moim sprzęcie w 1680x1050 ze wszystkim na full.

 

PS. Zdobyłem niedawno 100% punktów idealisty (po pozostawieniu przy życiu matki Raknii dostałem 24 punkty idealisty i stąd się wypełniło do pełna).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym przeszedłem tą świetną grę :). Scenkę udało mi się "zaliczyć". Jeżeli ktoś bardzo chce na to dowodu, to mogę pokazać :P.

 

Na najwyższym dostępnym poziomie trudności i jako 100% idealista ofc.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy jesteś fantastyczny :wink:

 

...a ponadto, mam problem. Gra po uruchomieniu przestaje działać (system vista sp 1). Wyskakuje komunikat "...program przestał działać".

 

W cześniej korzystałem z tego samego egzemplarza na laptopie i wszystko było o.k. Aktualnie na stacjonarnym nie da rady :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=42745&u=7

 

chyba nie specjalnie, cd projekt sobie jaja robi, na odwal przetłumaczyli, sprzedali, to mają w [gluteus maximus]...

 

jakbym tylko mógł to bym kupował sobie gry choćby z ebay.co.uk ale nie da rady na takie gta 4 na przykład tydzień czekać jak będę mógł pojechać sobie do byle media marktu czy saturna i kupić ... w każdym razie niech CD PROJEKT WYP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeden prosty quest (jakieś 90-120 minut gry). Nowa lokacja - Asteroida z trochę przerobionymi budynkami i nową rasą do "oklepania". Nie trzeba z nikim gadać, żeby dostać to zadanie. Wystarczy tam polecieć. Wstępny opis misji można przeczytać w panelu z dodatkami.

Widoczki całkiem ładne, szkoda tylko, że nie można podejść do krateru :( - widać tylko czerwoną łunę.

Natomiast, jeśli chodzi o oprawę dźwiękową to żenada. Nie można pogadać z drużyną. Dialogi trzeba włączyć czytane, bo połowa kwestii nie ma dubbingu i widać tylko poruszające się usta (jak ktoś zna angielski to można pokusić się o czytanie z ruchu warg, często to wystarczy, ale co to za radocha).

Na koniec misji można za to dostać całkiem fajny sprzęcik.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 sejwów i 35 godzin od rozpoczęcia, jestem pełen podziwu. Wspaniała fabuła, doskonała długość gry, piękna grafika oraz mnóstwo przyjemnych godzin. Wszelkie bugi się nie liczą. Ta gra jest niesamowita i cieszę się, że czekałem z nią do upgrade-u kompa.

post-110226-1230606161_thumb.jpg

 

 

To cóż to do ściągnięcia ? :)

 

Myślę, iż możemy być pewni iż będzie obszerny dodatek jako dwójka, dzięki której udamy się poza kurtynę na drugą stronę naszej galaktyki, no i powalczymy z reaperami. Byłoby kosmicznie, gdyby dodali jeszcze elementy walki w... kosmosie, gdzie można postrzelać z Normandy.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam problem z tą grą. Jest to oryginał jakby ktoś się pytał. Podczas pobytu na Normandii czy Stacji Cytadeli mam czarny ekran. Widać tylko interfejs a żadnych tekstur. Na planetach wszystko działa poprawnie nic się nie tnie wszystkie tekstury są. A jedynie na tych dwóch miejscach nic nie widać tylko czarny ekran. Poruszać się oczywiście można, ale ta cała "ciemność" psuje całą rozgrywkę. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże bo bardzo chciałbym spokojnie w nią pograć.

 

Sprzęt:

AMD Athlon XP, 2066 MHz (11.5 x 180) 2800+

Kingston Hyperx DDR 2x 1GB

Radeon X1650 pro 512MB DDR2 AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy jesteś fantastyczny :wink:

 

...a ponadto, mam problem. Gra po uruchomieniu przestaje działać (system vista sp 1). Wyskakuje komunikat "...program przestał działać".

 

W cześniej korzystałem z tego samego egzemplarza na laptopie i wszystko było o.k. Aktualnie na stacjonarnym nie da rady :damage_wall:

Należało wywalić oprogramowanie od karty graficznej ASUSa (Smart Doc etc.), czyli to samo co przy F 3.

 

Przy okazji - jak grać w ME bez płyty. Żonglerka kilkoma płytami jest wkurzająca.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam wersje PL , nie gralem po PL bo nie instalowalem wersji polskiej ani spolszczenia do niej , nie wymagalo ode mnie zadnego CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na raty...ale w końcu przeszedłem.

 

Gra mi się podobała. Uproszczona konwencja rpg w strawnym wydaniu. Historia, która ujdzie...i dialogi jakieś (o iluzorycznej dość złożoności) i zadania poboczne (że schematyczne i trywialne to już inna rzecz) a i sporadycznie mamy jakiś wybór. Ogólnie fajnie, choć zbyt prosto i chwilami bardzo przewidywalnie. Do tego mało pomysłowe, banalne, hollywoodzkie zakończenie...powinni czerpać inspiracje z porządnej literatury (taki Lem np.), a nie z góvnianych filmideł.

 

Warto dodać, że w polskiej wersji językowej aktor Dorociński, który odtwarza głównego dobrego, na każdym kroku daje akademicki popis bezpłciowości i nieudolności aktorskiej (mogliby wykorzystać to w szkołach aktorskich jako przykład - "jak grać nie należy"). Drugoplanowa Różczka poradziła sobie niestety niewiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mi ME wsrod rpg na pc podobal sie , nawet side questy mnie nie meczyly i wykonalem kazdy , a ze byly miedzy dlugimi etapami fabularnymi tak na plus. Fabula moze nie jest na miare Kotora 2 , ale nie jest zle , wciaga , a to najwazniejsze. Boli tylko prostota naszych towarzyszy , nie ma tego przywiazania do nich , tej nutki tajemniczosci , ktora widzialem w Kotorze 1 , czy zwlaszcza w Kotorze 2. Dialogi z nimi praktycznie nic nie odslaniaja , szkoda. Brak przywiazania , sa bo sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koniec. Zaczne od tego że gra zdecydowanie godna polecenia. Całkiem przyzwoita fabuła (choć ostatni filmik mnie rozbawił ;) ) oczywiście bardzo dobra grafa. Ale... Nie do końca jażyłem o co chodzi w tym ekwipunku na początku gry. Później już sie człowiek przyzwyczaja i jest wszystko jasne ale jednak... Po załadowaniu patcha do polskiej wersji dźwięk zaczął szaleć. Szumy, trzaski, czasami brak dialogów, choć czasem było dobrze.

 

Starałem sie robić wszystkie zadania poboczne i postanowiłem odwiedzić każdą możliwą planetę. Niestety pod koniec brakło mi już sił. Planety właściwie takie same no i nasz pojazd mako który wjedzie dosłownie wszędzie a jego sterowanie momentami mnie denerwowało. Brak możliwości obejścia filmików spowodował że kilku ostatnich systemów nie odwiedziłem i poleciałem kontynuować główny wątek.

 

Ale żeby nie było. Te niedociagnięcie nie mają wielkiego wpływu na moją ocenę gry. Daje jej spokojnie 8+/10. Gra jest całkiem fajnym i FPSem i RPGiem. Skończyłem na około 45 poziomie postaci grając... Shepardem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skonczylem w koncu Mass Effecta, ktory lezal od miesiecy na poleczce czekajac na swoja kolej. No i tak, generalnie bardzo na plus. Grafika, animacje, design itd - mistrz. Naprawde duze brawa, jedna z najladniejszych gier w jakie gralem ever. Fabula - nie tak dobra jak w KOTORach, ale daje rade, przydaloby sie wiecej zwrotow akcji. Przechodzenie gry jako zolnierz to generalnie latwizna, poczatki sa moze trudniejsze, ale potem idzie jak przecinak. Minusy? Questy poboczne i wszystko co sie z tym wiaze: IDENTYCZNE miejscowki, IDENTYCZNE planety (wtf? czy KAZDA planeta w galaktyce musi byc uslana pasmami gor??). Tutaj sie chlopaki nie popisali, az sie odechciewalo w niektorych momentach robic te zadania, bo z gory bylo wiadomo co gdzie i dlaczego. Troche tez zawodza "pseudo" wybory - bez wzgledu na to jaka odpowiedz wybierzemy reakcja czy odpowiedz NPC jest praktycznie zawsze ta sama. Szkoda. Kolejna sprawa: druzyna. Nie wiem czy tylko ja mialem takie wrazenie, ale polowa zalogi jest totalnie bezplciowa, nie sa to tak charakterystyczne postacie jak chociazby postacie z KOTORów. 3 na 6 czlonkow w ogole nie uzylem w czasie gry, bo byli NUDNI. Udzwiekowienie i muzyka bardzo klimatyczne i pasujace do reszty oprawy. Pomimo minusow pozycja jak najbardziej godna polecenia, solidne 8,5/10. Gdyby poprawili pare rzeczy to byloby jak nic 9/10. Czekam na druga czesc, chociaz nie bede stawiac AZ tak duzych oczekiwan jak czesci pierwszej, lepiej sie mile zaskoczyc niz niemile rozczarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie wiem czy tylko ja mialem takie wrazenie, ale polowa zalogi jest totalnie bezplciowa, nie sa to tak charakterystyczne postacie jak chociazby postacie z KOTORów. 3 na 6 czlonkow w ogole nie uzylem w czasie gry, bo byli NUDNI.

Pisalem o tym jakis czas temu - to jest jedna z najwiekszych niedorobek Mass Effecta i osobiscie moj najwiekszy zarzut wzgledem tej gry. Tutaj z wyjatkiem chyba 2 postaci nie ma kim grac , to samo bylo juz w Jade Empire. Postaciom bardzo daleko do tych z Kotora 1 , nie mowiac o przewspanialych z Kotora 2. Szkoda , choc fabula daje rade :]

 

Przyznam sie jednak , ze ja mialem spore oczekiwania zwlaszcza po tym co sie naczytalem w PSX Extreme...ale 8.5/10 tez wystawilbym bo fabula jest jednak mocna strona. Gralem zolnierzem i w zasadzie moge powiedziec , ze reszta ekpiy nie tylko byla zbedna , ale wrecz przeszkadzala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie jednak , ze ja mialem spore oczekiwania zwlaszcza po tym co sie naczytalem w PSX Extreme...ale 8.5/10 tez wystawilbym bo fabula jest jednak mocna strona. Gralem zolnierzem i w zasadzie moge powiedziec , ze reszta ekpiy nie tylko byla zbedna , ale wrecz przeszkadzala...

W sumie racja dziennikarze z roznych gazet czy portali zrobili z ME gre wybitna, a po spotkaniu z nia sporo osob sie rozczarowalo bo calosc okazala sie zaledwie bardzo dobra.

Zreszta podobnie jak z Jade Empire , ktore gdyby bylo napisane przez kogos innego byloby conajmniej dobre, a w porownaniu z poprzednimi grami Bioware bylo rozczarowaniem.

 

Ale chwilowo licze na Obsydian ,ze ich Alpha Protocol znowu bedzie gra bardziej Biowarowa niz ME orginalnych autorow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz , akurat po Jade nie spodziewalem sie wiele bo i nie bylo tak olbrzymiego hajpu jak przy ME , i malo o tym w sumie pisalno. W CDA dali zaledwie 1 strone. W nim juz widac bylo , ze ekipa dana jest na sile (w sumie tylko ta princess ninja byla ciekawsza postacia) z tym , ze jeszcze side questy trzymaly sie "kupy" bo np. zwiedzanie planet w ME to pomylka - tam nic nie ma. Dlatego mimo iz jestem FANEM Kotorow , zwlaszcza 2 , to nie powiem abym jakos mocno rozczarowal sie po Jade , zas przy ME moge z cala stanowczoscia to powiedziec , choc gra wciagnela mnie rowniez tak , ze odejsc nie moglem. Tylko problem polega na tym , ze to o czym naczytalem sie (miedzy innymi wplyw naszych dialogow na reakcje z NPC , emocje w dialogach , gwaltowne riposty i kontry oraz ATV jak i te nieszczesne planety) jednak poprzeczke podnioslo wysoko...

 

Choc i tak koffam kosmiczne klimaty , fantastyczne bylo to , ze Shepardowi salutowano :D no i jednak fabularne miejscowki byly ciekawe , choc przyznam sie , ze w momencie , gdy przypominalem sobie Kotora (Kreia , Handmaiden , Visas , Mirra - moja podstawowa ekipa , pozniej Bao Dura , Hanharra czy Attona) to mialem niewyrazna mine widzac NPCow z ME. Tam tylko ten wygladajacy jak zaba trzymal pozom (Krogan cos tam) oraz "podrobka Spectre" (nie mowie o Sarenie) , a poza nimi? Zreszta , zauwazyles to , ze o nich w ogole niewiele wiemy? Nie skrywaja jakis tajemnic tak jak w Kotorach , gdzie po misjach mozna bylo w zaleznosci od skilla wydobyc to i owo

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "."
np. z Attona , Handmaiden czy Miry zrobic Jedi
. Tego mi brakowalo , w ogole nie czulem zwiazku z NPCami. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...